06.08.2017 - FİLLER ve ÇİMENLER
Ersin DEĞİŞMEZ

Ersin DEĞİŞMEZ

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

06.08.2017 - FİLLER ve ÇİMENLER

06 Ağustos 2017 - 10:44

Türkiye Futbol Liglerinde 2017-2018 sezonu yavaş yavaş başlıyor. İlçemizde herkes gönül verdiği takımın maçlarını ayrı ayrı takip edecek ama hepimizin Türkiye Süper Liginde takip edeceği ortak noktamız ise Halil Umut Meler olacak. Geçtiğimiz sezon ortasında FİFA kokartı takan Umut Meler 2016-2017 sezonunda Türkiye Süper Liginde Fırat AYDINUS tan sonra en çok maç yöneten ikinci hakem konumundaydı.
Umut MELER 29 Haziran 2017 tarihinde UEFA Avrupa Ligi 1. ön eleme turunda Sırbistan’da oynanan Vojvodina (Sırbistan)-Ruzomberok (Slovakya) maçıyla sezonu açmıştı.  Bu maçta başarılı bir yönetim gösteren Umut MELER bu hafta sonu oynanacak olan KONYASPOR-BEŞİKTAŞ Süper Kupa final maçında 4. Hakem olarak görev yapacak. İlçemize böyle bir gururu yaşattığı Umut MELER’ e teşekkür ediyor ve 2017-2018 Futbol sezonunda yöneteceği maçlarda başarılar dilemek istiyorum.
İlçemizi İzmir Süper Amatör ligde temsil eden Selçuk Efes Sporda ise hala bir gelişme yok geçtiğimiz 3 ayı kongre olacak yeni yönetim olacak söylemleriyle geçirdikten sonra sezon gelip kapımızı çaldı. Grubumuzdaki takımlar kadrolarını şekillendirip bu hafta içinde idmanlara başlamış durumdalar bizimde en azından önümüzdeki hafta bir toplantı yapıp antrenmanlara başlamamız gerekiyor. Geçen sezon lig ekim ayının ilk haftası başlamıştı aslında çokta geç kalmış sayılmayız ama bir kıpırdanma gerekiyor.
Şuan için resmi olarak takımdan ayrılan iki oyuncu var bunlardan ilki her ne kadar ikinci yarıdaki maçlarda oynamasa da görev aldığı maçlarda puan ya da puanlar almamıza büyük katkı sağlayan tecrübeli kalecimiz PAŞA oldu. Çine Madran sporla anlaşan PAŞA bu sezon Çine Madran spor için ter dökecek. Benim ilgimi çeken ise PAŞA nın doğup büyüdüğü yıllarca emek verdiği takımı bırakma nedeni.
Geçtiğimiz sezon başında 2 Selçuklu oyuncuya ve dışarıdan yapılan transferlere İŞKUR dan Selçuk Belediyesi ne işe alınıp ücretlerinin öyle ödeneceği sözü verilmişti. Sezon başladı bugün yarın derken bu iş konusu devre arasına kadar geldi ve bu oyunculara verilen sözler yerine gelmeyince bir çok oyuncu takımı bıraktı keşke sezon başında Selçuk Belediyesi tarafından tutulamayacak İŞKUR’ dan işe alma sözü verilmeseydi de takımımız bu şekilde dağılmasaydı diyorum. PAŞA ise Çine madran Sporla İŞKUR dan Çine Belediyesinde işe girme şartıyla anlaştı ve sanırım bu ay itibariyle de işe Çine Belediyesinde girmiş oldu. 
Selçuk’ta doğmuş büyümüş hem genç kalecilere antrenör olarak hem de takıma saha içinde büyük katkı sağlayacak bir oyuncuyu Selçuk Belediyesi olarak İŞKUR dan işe sokamazken ta oradaki Çine Belediyesi sahip çıkıyor ve aynı şartlarda işe sokuyor. Deveye sormuşlar neren eğri diye Devede önümüzdeki maçlara bakıyoruz demiş. 
Takımdan resmi olarak ayrılan ikinci oyuncu ise Atakan IŞIK oldu. Eski futbolcu Oğuzun oğlu Atakan İZMİRSPOR ile anlaştı ve bu hafta itibariyle takımla birlikte kampa girdi. Geçtiğimiz sezon aynı grupta mücadele ettiğimiz ve iki maçta toplam 19 gol yediğimiz İZMİRSPOR’ un başarısı için ter dökecek olan Atakan’a başarılar diliyorum önü açık ama şunu söylemek istiyorum bize gol atmazsa sevinirim.
Artık bu işi kim yapacaksa bir an önce toplanıp bütçeyi ve hedefi belirlemeleri gerekiyor.  Eğer biz düşmek istiyoruz düşelim rahatlayalım düşüncesi varsa bilelim ki bizde kendi kendimize kafa yormayalım. Şayet biz Selçuklu oyuncularla bu işi götürürüz diyorlarsa da takımda oynayabilecek oyuncular başka takımlarla anlaşmadan bir an önce toplanıp geçen sezonki gibi işkembeden değil de tutulabilecek sözler verilerek takımı şekillenmesi sağlamak gerekiyor yoksa geçen sezon 100 gol yediğimiz maçları korkarım arayacağız.

 

Bu yazı 836 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum