06.12.2017 - VOLEYBOL DERSİ
Ersin DEĞİŞMEZ

Ersin DEĞİŞMEZ

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

06.12.2017 - VOLEYBOL DERSİ

14 Aralık 2017 - 11:17

Yazılarımda ilçemizdeki spor faaliyetlerinden ve kulüp yönetimlerinde takım kurularımda gördüğüm doğruları yanlışları maçlarda oluşan skorları kendimce yorumluyorum. Geçtiğimiz günlerde de Belevi Voleybol takımı hakkında yazdıklarım için bana kızmışlar zaten kimin yanlışını hatasını yazarsam buna içinde bulunduğum ve taraftarı olduğum Efesspor da dahil bana kızıyor artık pek önemsemiyorum kimsede umurumda değil.
Efessporun yönetiminde değilim ama elimden geldiğince destek olmaya çalışıyorum takımı ligde tutmak içinde türlü arayışlar içindeyim ve planladığımız şeyleri gerçekleştirebilirsek efessporu ligde tutacağımıza da inanıyorum.
Bilmediğim konularla ilgili yorum yapmamam söylenince bildiğim kadarıyla size Belevispor Voleybol takımının 2. Lige nasıl alındığı konusunda bilgi vermek istedim.  2016-2017 Voleybol sezonunda Bölgesel lige katılan Belevispor, Torbalı Bld. Spor, Menderes ve Çağdaş okulları olmak üzere toplamda 4 takımlı grupta mücadele etti. Tarafsız sahada İzmir’de 3 maça çıkan Belevispor 3 maçından da 3-0 lık skorlarla set alamadan mağlubiyetle ayrıldı ve grubunu 4. ve son sırada tamamladı.
Geçen sezonki statüye göre grubunu 1. Bitiren Torbalı Bld Spor 2. Lige yükselmek için playoff oynamaya hak kazandı fakat playofflar da başarılı olamayarak elendi. 
2017-2018 sezonu başlarken ise Voleybol federasyonu statü değişikliğine gidince 2. ligde takım eksikliği oldu ve katılmak için ilk teklifi Torbalı Bld Spora yaptı. Bu teklif Torbalı tarafından kabul edilmeyince 2. Teklif bu sefer grubunu 2. Sırada tamamlayan Menderese geldi oda katılmak istemeyince 3. Teklif Çağdaş okullarına geldi onlarda takımı kapattıklarını belirtip lige katılmak istemediler.
4. teklif ise prosedür gereği grubunda bırakın maç kazanmayı set dahi alamayan grubu son sırada tamamlayan Belevispor’a geldi.  Şampiyon olup bileğinin hakkıyla 2. Ligde çıkan ücretsiz olarak bu lige katılırken hak etmeden 2. Ligde mücadele etmek isteyen takımlar ise katılmak için 7,500 tl vermek zorundaydı ve Belevispor 7,500 tl yatırıp 2. Lige katıldı. Ne acıdır ki geçen sezon oynadığı 3 maç ve bu sezon oynadığı 6 maçtan da set alamadan 3-0 yenilerek yoluna bileğinin hakkıyla devam ediyor.
Geçtiğimiz haftaki yazımda ligde kendisi gibi set alamayan maç kazanamayan Acıpayam ile karşılaşacağını belirttiğim Belevispor bu maçtan da 25-21, 25-15, 25-21 lik setlerle 3-0 mağlup ayrıldı. Hep söylediğim gibi dışarıdan bulunan oyuncularla da yeniliyorsunuz Selçuklu Voleybolcularla mücadele edin ki o oyunculara tecrübe olsun.
Selçuk Belediyesi tarafından 2017 yılı içinde nakit para, malzeme ve ulaşım gideri adı altında aşağı yukarı 70 bin tl aktarılan Belevispor’ un bu güne kadarki herhangi bir branşta bir başarısı olsa da keşki onu da yazabilsem diye düşündüm bir an.   Ayrıca Selçuk’ un bir branşta ilk kez 2.lig gördüğünü söyleyen arkadaşlara da Selçuk Belediye Spor Basketbol takımının daha önce 2. Ligde mücadele ettiğini hatırlatmak istiyorum. 
Skorları yazmaya devam…

 

Bu yazı 496 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum