09.04.2018 - BİZE YİNE SIFIR KALDI
Ersin DEĞİŞMEZ

Ersin DEĞİŞMEZ

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

09.04.2018 - BİZE YİNE SIFIR KALDI

09 Nisan 2018 - 17:17

Yazımın çıktığı bu hafta sonu ilçemizde pek fark edemesek te Altınordu’nun arvaryadaki tesislerinde 12 yaş sporcuların katılacağı İzmir U-12 Cup adında çok büyük bir organizasyon düzenleniyor. 
Turnuvaya İngiltere 3, Hollanda 3, Hırvatistan 1, Polonya 1, Romanya 1, Rusya 1, İspanya 1, İtalya 1, Portekiz 3, Belçika 4, Slovenya 1, Bulgaristan 2, Danimarka 2, Kırgızistan 1, İsveç 1, Kosaca 1, Katar 1, Kuveyt 1,  Azerbaycan 3, Türkiye 22 takımla katılırken ilçemiz Selçuk her zaman olduğu gibi 0 (sıfır) takımla katılıyor.
“5. U12 İzmir Cup’ta Avrupa futbolunun önemli kulüpleri Manchester City, Athletic Bilbao, PSV Eindhoven, Anderlecht, Benfica, Porto, Braga, Standart Liege, Genk, Sampdoria, Twente, Steau Bükreş, Dinamo Zagreb ve Krasnodar başta olmak üzere 56 takım mücadele edecek. Turnuvada 22 Türk ekibi de bu heyecanlı organizasyonun içerisinde yer alacak. Takımlar, üç günde toplam 396 maç yaparken,  İzmir’de üç gün boyunca adeta futbol bayramı yaşatacak.
Üç günde 30 binin üzerinde seyircinin yerinde takip etmesi bekleniyor. İzmir Cup’ta 56 takımdan 1.300 çocuk yer alacak. 5. U12 İzmir Cup, bu açıdan Avrupa’nın en geniş katılımlı ve en kaliteli futbol turnuvaları arasındaki yerini almış olacak.”
Yukarıdaki açıklama Altınordu Futbol Kulübünün resmi sitesinden yapıldı. 1300 sporcu gelecek deniyor. Peki 1300 sporcudan kaç tanesi İlçemizdeki veya Pamucak sahilindeki bir otelde kalacak onunda cevabı ilçemizden turnuvaya katılan takım sayısı kadar yani sıfır.
Turnuva için Kuşadası Pine-bay otelle anlaşıldığından tüm takımlar Kuşadası Pine-Bay otelde kalacak Kuşadasını gezecek Kuşadasında para harcayacak alışverişini yapacak lütfederlerse 1-2 saatliğine Efes ve Meryemanayı gezip turnuvayı sonlandıracaklar.
Selçuğumuzdan bir tane mülki amir bir tane ileri gelen gidip arkadaş ilçemiz kan ağlıyor turizm yok esnaf kötü durumda bu takımlardan 5-10 tanesini ilçemizde konaklatsak olmazmı diye sorsa nasıl olur diye düşündüm. Sonra kendi kendime kim diyecek bizim ilçemizdeki idareciler bir tane KAYMAKAMLIK TURNUVASI düzenleyemiyorlar kaldı ki 56 takımda 3-5 tanesini ilçemizde konaklatmak için aracı olacaklar mücadele edecekler nerdeee.
Aslında bende yaşasın ne güzel ne büyük turnuva helal olsun Selçuğumuz bu turnuva ile 10 yıl ileriye gitti gibi övgü dolu sözlerle bu yazımı tamamlayıp düzenin bir çarkı olabilirdim ama ben bunu yapamıyorum sonra bana diyorlar ki her şeye sallıyorsun.  
Sıradaki şarkı Hüseyin TAŞYAKAN abimin anonsuyla 90 ve 2000 li yılların efsanesi 87.50 frekanslı DOST FM den gelsin Fatih ERKOÇ söylüyor.
 “En güzel şeylerin bile yavan kaldığı, Aklımın ucundan geçmezdi, Ellerim bomboş yüreğimde bir sızı, Selçuğumuz un elleri yine bomboş en güzel turnuva bile yavan kalıyor yüreğimizde yine bir sızı”.
Senmisin bu hallerde olmamıza sebep?

 

Bu yazı 661 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum