10.07.2017 - BECERİKSİZLİK
Ersin DEĞİŞMEZ

Ersin DEĞİŞMEZ

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

10.07.2017 - BECERİKSİZLİK

11 Temmuz 2017 - 13:07

Göztepe, İzmirspor ve Altınordu gibi bu takımlar yıllarca Süper ligde oynamış ve zaman içinde İzmir Amatör kümeye kadar düşmüş takımlar. Binlerce taraftarı olan büyük camiaların nasıl bu hale geldiğini nasıl bu kadar diplere inebildiğini hep düşünmüşümdür hep beceriksiz yönetimler ve idareciler sayesinde olduğu hep bilinir. Kaderde bana pek uzaklara bakma al önüne Selçuk Efes Spor örneğini koyuyoruz dedi. Gözümüzün önünde bir kulübün yok oluşunu izliyoruz.
1999-2000 yılında çok masraflı oluyor diye 3.ligden bile bile düşürülen EFESSPOR  o tarihten bu güne kadar geçen 17 senede bir arpa boyu yol alamazken 3 lig arasında gidip geldi. 17 yılın çoğunu 1. Amatör kümede geçirirken Can YEŞİLÇİMEN başkanlığında Süper amatöre çıktı. 17 senede kazanılan tek şey bana göre Can başkanın efesspora kazandırdığı Efesspor tarihini anlatan “ANTİK KENTİN ALTIN ÇOCUKLARI” kitabı oldu. Efessporumuz tarihini resimlerle anılarla anlatan bu kitap içinde bulundurduğu yüzlerce resimle inanılmaz bir tarihe yol gösterici oluyor. Can YEŞİLÇİMEN düzeni kurmuşken takımda taşlar artık yerine oturup Efesspor’ un geleceği için sağlam temeller atılıyorken o zamanki belediye başkanlığı seçiminden önce Can başkan türlü oyunlarla maruz kalınca kulüpten uzaklaşmak zorunda kaldı.
Can başkandan sonra ilçemizin ve idarecilerin ilgisizliği devam etti takım önce 1. Amatör kümeye sonrada 2. Amatör kümeye düştü. Daha sonra tamamen tesadüf olarak parasız pulsuz dediğim gibi tamamen tesadüf olarak tekrar Süper amatör kümeye yükseldi bunu başarı olarak gördük.
Sonra ise her şeyi bilen ağabeyler takımı alıp önce belediye spor ismini ekledi geçenlerde duydum ki belediye spor ismi takımdan kaldırılmış koskoca EFESSPOR ağabeylerin oyuncağı oldu yazık..
Efesspor geçen sezon ise 100 gol yemesine rağmen enteresan şekilde ligde kaldı. 3 aydır her şeyi bilen ağabeylerimizin dilinde yeni yönetim olacak kongre olacak herşey çok güzel olacak var. 20 gün içinde antrenmanlara başlamamız gerekirken şuan için 1 oyuncu bile takımda kalmadı kesinleştikten sonra hangi oyuncuların hangi takımlara gittiğini gelecek yazılarımda yazacağım. Ama şu bilinsin ki takımda şuan 1 oyuncu bile yok.
Takım oluşturmak için yine transferlerden bahsediyorlar ama neyle nasıl yapacaklar belli değil üstelik takımın ismi bile daha tam belli değil.  Efesspor mu , Efes belediyespor mu. Yaz futbol okulları yapılması gerekiyor yapan yok ilgilenen yok ben birkaç öneri söylüyorum dinleyen yok önümüzdeki sezon böyle ilgisizlik devam ederse bu takım düşer
Geçen sezon yapılan transferler o kadar Başarsızdı ki bu sezon ki ricam o transferleri yapanlar lütfen bu sene transfer yapılacaksa transfer işine karışmasın başkaları yapsın kim mi yapsın Sedat abinin mekanda oturan devamlı konuşan bağıran EMİN ABİ yapsın, mesela HEMAN var ona soralım arada duada okur takımın maneviyatı yükselir Ömürlünün oğlu BARIŞ’ ın fikrini alalım eminim onlar daha iyi transfer yaparlar yanlış anlaşılmasın futbolla ilgileri yok diye bu örnekleri verdim.
Takım şu anki hale daha önceki yıllarda gelirdi ama Orhan MELER hoca takımın altyapısını tek başına ayakta tuttu. Geçen sezonun ikinci yarısında onun yetiştirdiği Selçuklu oyuncularla takım ligde kaldı. O oyuncuları hazır kadroyu bile takımda tutamadık Artık o oyuncularda yok Orhan hocada yok altyapı yok yönetim yok sözde ilgileniyor görünüp kulüple alakası olmayanlarla bakalım bu iş nereye gidecek bakalım Belediye başkanımız Zeynel BAKICI bu işe ne zaman dur diyecek. 
BENİ BİR KİŞİ ANLADI ODA YANLIŞ ANLADI
haftaya görüşme üzere..

 

Bu yazı 838 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum