10.07.2017 - EFES MASTERLER
Ersin DEĞİŞMEZ

Ersin DEĞİŞMEZ

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

10.07.2017 - EFES MASTERLER

17 Temmuz 2017 - 10:08

Takımları esnaf ve zanaatkarlardan oluşan ; marangoz, tesisatçı, manav, kasap gibi iş erbabı şahısların mesai bittikten sonra hep beraber toplaşıp mavi beyaz o kutsal formayı giymelerine San Marino milli futbol takımı denir. Bu San Marino ilk puanını bizden almış ilk golünü bize atmıştı diyerek gözümde canlanır koskoca mazi şarkısını mırıldanmaya başlıyorum.
Bizimde kendi çapımızda bir San Marino hikayemiz var Takımın en büyüğü doktor Fatih YUVANÇ en küçüğünün ise Belediye memuru Mehmet IHLAMUR’ un olduğu Efes Masterler oluşumu var. Yıllar önce Cem ve Cüneyt ÖZKAN kardeşlerin girişimleriyle oluşan bu takımda Öğretmen, Doktor, Elektrikçi, Emlakçı, Arkeolog olmak üzere her telden esnaf ve çalışan var. Geçtiğimiz yıl Kıbrıs’ta düzenlenen turnuvada İzmiri temsil eden ekibimizin Ege bölgesi içinde karışlamadığı ekip neredeyse kalmadı. Takımda en sevdiğim ise kaleci Okyay MELER’in efsane kaleci Hayrettini aratmayacak şekilde yediği şık goller.. 
Bu oluşumu resmiyete döküp dernekleşen Efes Masterler takımı sanırım önümüzdeki süreçte Masterler resmi liglerine katılıp oralarda yeni dostluklar kuracaklar Efes Masterleri takip etmeye devam edin diyorum.
**********
Futbol, top bir kale yönünde hareket halindeyken, o kaleye akın yapan takımın oyuncularından birinin, kaleciyle arasında veya kaleci yoksa başka bir oyuncu ile karşı takımdan herhangi bir oyuncu bulunmaması durumudur.
Televizyon programlarında skeçlerde tiyatrolarda futbolla ilgili bir konu geçse eğer konunun muhatabı bayansa bunun hep geyiği yapılır. Evet bahsettiğimiz şey ofsayt. Erkekler ofsaytı bildikleri için sanki dünyayı kurtarmış edasıyla böbürlenirler. 
Kızlar belki ofsaytı bilmez ama futbolu bildikleri kesindir. Bunları anlatmamım sebebi ise ilçemizden oluşturulan bir bayan futbol takımının bu yazımın yayınlandığı sırada Türkiye yıldız kızlar futbol şampiyonası için Denizlide bulunuyor olmasıdır.
Selçuk Belevi Gençlerbilirği spor Yıldız kızlar futbol takımı Genç Ümitler, Manisa Gençlerbirlği, 7 eylül Gençlik, Fethiyespor, ile mücadele edecek. Tören alanında çalışmalarına devam eden ekibimiz ilçemizde bir ilk olarak bayan futbolunda resmi liglere katılmış oldu.  Bu bir ışık olsun diyorum bunda sürekliği sağlamamız gerekiyor sadece bir sezon yapılıp dağılmamak gerekir gerekli desteğin verilmesi gerekir. 
Gerekli destek derken araç kiralamalarında takımların ulaşımlarını Selçuk belediyesi karşılıyor bazen duyuyorum kesilen faturalar belediye görevlilerine çok geliyor ister istemez takımları uyarıyorlar uyarıyı alanlarda biz Zeynel Hocaya oy verdik 2 araçta kiralayamayacaksak ne anladım bu işten diyip olaya bilimsel bir boyut kazandırıyorlar. 
Ulaşım için harcanan giderler çılgın rakamlara ulaşmış durumda iken harcanan paranın karşılığına baktığımızda başarı olarak kocaman bir sıfır var. 

 

Bu yazı 867 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum