11.09.2017 - BAŞBAKAN GELİYOR
Ersin DEĞİŞMEZ

Ersin DEĞİŞMEZ

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

11.09.2017 - BAŞBAKAN GELİYOR

11 Eylül 2017 - 10:38

İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşu kapsamında yıllardan sonra bir konser etkinliği olacak. Herkes bunu heyecanla beklerken ben başka bir konuya farklı bir acıdan bakmak istedim.
 ilçemize 33 yıl aradan sonra bir Başbakan gelecek. Aslında şöyle söylemek lazım Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı gelecek. Sayısını tam bilemesem de ilçemize Efes, Meryemana ve Şirince yi görmek için gelen yabancı devlet Cumhurbaşkanı, Başbakan, Kral ve Kraliçelerin haddi hesabı yokken 33 yıl sonra Turgut ÖZAL dan sonra bir Türkiye Cumhuriyeti Başbakanın ziyaret emesi hakikatten alkışlanacak bir olay. 

Bu sayede aylardır toz toprak içerisinde olan yollar sulanmaya, yollardaki onlarca delik kapanmaya başlandı. Kaldırılan parke taşları tekrar döşendi. Çarşı içinde yıllardır sorun olan motosikletlere ceza yazılmaya başlayınca çarşı içinde motosiklet sorunu da Başbakanın geleceğin duyulması üzerine çözülmüş oldu demek ki her yıl bir Başbakan yarım saat ilçemize gelse napıyorsunuz dese hiçbir altyapı sorunu trafik sorunu kalmayacak.

İlçemizdeki futbola gelirsek ise Selçuğu Süper Amatör Ligde temsil edecek EFESSPOR ligin başlamasına 20 gün kalmasına rağmen hala kadrosunu tam olarak oluşturmuş değil. 2016-2017 sezonunun bitmesinden sonra yeni yönetim olacak ilçemizden işadamları yönetimi alacak her şey çok güzel olacak söylemleri 3 ay sürdü ve kimse taşın altına elini koymayınca lige nasıl bir kadro ile girileceği şuan için tam bir karmaşa halini almış durumda.

Grubumuzdaki diğer 13 takıma baktığımızda Belediye spor olmamıza rağmen maddi olarak grubun en zayıf takımı biziz. Diğer takımlar sezona hatırı sayılır bir bütçeyle girerken EFESSPOR da bütçe yok denecek kadar az. Yılladır bu aynı şekilde giderken neden bir türlü ne kararlar alınıp işler yoluna konamaz ben kulübün içinde olmama rağmen bir türlü çözemedim. Bir şeyleri düzeltmek istediğimizde başka taraflar bozuluyor bakalım bu sezon ne olacak.
Geçen sezon 103 gol yiyip ligde şans eseri kaldıktan sonra bu sezon bu kadar şanslı olmayabiliriz. Süper Amatör ligde kalmak çok kolay ligde 20-22 puan toplayan takım ligde kalacaktır buna da oynayacağımız 26 maçta 5-6 galibiyet ve 2-3 beraberlik yetecektir. 

İçerde ilk maçımızı dişimize göre bir rakip olan Narlıdere ile oynayacağız. Geçtiğimiz sezon Selçuk ta oynadığımız Narlıdere maçını 6-2 kazanmıştık. 2. Hafta İzmir spor deplasmanında puan almamız zor gözükse de daha sonra 2 hafta içerde üst üste Şirinyer ve Güzelbahçe’yi ağırlayacağız. Bu iki ekipte geçen sezon yendiğimiz takımlar bu içerde oynayacağımız 3 maçtan galibiyetle ayrılmamız durumunda bizim için rahat bir lig geçirebiliriz.

Çevremizde bize gelmek isteyen iyi oyuncular var ve bunların çok bir maddi beklentileri yok bu sebeple biran önce ufak bir maddi kaynak oluşturup biri kaleci 5 oyuncu alınabilirse Selçuklu genç futbolcularla bir ligde bu ligde kalacağımıza inanıyor hatta geçen sezondan daha rahat bir lig geçireceğimizi düşünüyorum.

Başbakanın gelmesi ilçemizdeki altyapı, motor ve toz toprak sorununu çözünce futbolda çözer diye umutlanmadım da değil hani. Haftaya görüşmek üzere.

Bu yazı 874 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum