13.11.2017 - BU AYIP BİZE YETER
Ersin DEĞİŞMEZ

Ersin DEĞİŞMEZ

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

13.11.2017 - BU AYIP BİZE YETER

17 Kasım 2017 - 11:43

Bir hafta aradan sonra yazacak konulara dönüp baktığımda spor konusunda pek bir şey değişmediğini gördüm. Efesspor amatör takımı yazı yazmadığım 2 maçta toplam 16 gol yiyerek çizgisiniz bozmadan devam etti.  Mahalle yanarken birisi saçını tatarmış sözü gibi buna sebep olanlar kulübün karşısına geçmiş kulübün yanışını izleyip saçını tarıyor. Devre arasına kadar durumlar ve şartlar ne gösterecek göreceğiz.
2. ligde mücadele eden Belevispor Voleybol takımı da sanırım grubunu set alamadan son sırada bitirecek. Zira 3. Maçında Saint Joseph ile karşılaşan ekibimiz 25-18, 25-16, 25-17 setlerle sahadan yine 3-0 mağlup ayrıldı. Bundan sonraki maçlarda Selçuklu gençlerle mücadele edip takımı ve oyuncuları önümüzdeki sezona hazırlamaları daha mantıklı olacaktır.
Hiçbir dert yokmuş gibi birde eski hal binasının yıkılacak olması yeni bir sorun ortaya çıkardı. Segaş fırını dahil o alanın komple yıkılacak olması oradaki dükkanları kullanan EFESSPOR ve Çamlık sporu bir anda yer arayışına itti. Görüşmeler sonunda kendilerine bin bir nazla gösterilen tören alanında tribün altındaki küçücük dükkânlara sığmaya çalışacaklar. Bu arada en köşe en güzel dükkânında tahsis edildiği Altınordu’ da o dükkândan çıkmaya mecbur kalınca ne yapacağını merak ettim. Bakalım Belediyemiz Altınordu için hangi güzel nadide dükkanı uygun görecek çünkü onlar her şeyin iyisine onlar layık !!!  Altınordu demişken geçtiğimiz haftalardaki yazılarımda Altınordu’ nun ilçemize bir şeyler vermesi gerektiğinden bahsetmiştim. Görüşmeler olmuş sanırım saha bakımı için destek olacaklarmış tebrik ediyorum.
2009 senesinin MART ayında İzmir Gaziemir stadında Süper amatör lige yükselmek için Koyunderespor ile final maçınca çıkmıştık. Bu maçı Hasan (2) ve Ali Bayraklının golleriyle 3-0 kazanıp Süper amatör lige yükselmiştik. O maç 2009 senesi mart ayında yapılan yerel seçimlerin aşağı yukarı 1 ay öncesine denk geliyordu ve seçim yarışı kızışmıştı. O gün her parti kendi partilerine otobüs kaldırıp taraftarlarını götürmüştü güzel bir birliktelik olmuştu o sahada.
Hafta içinde içimiz yakan bir Şehit haberi aldık. Diyarbakır’da Şehit olan polis memuru Ahmet Alp Taşdemir ‘ in babasının evinin ilçemizde olduğu öğrenince acımız bir kez daha katlandı. Facebook ve İnstagramdan çeşit çeşit şiirler ve güzel yazılarla taziyelerini bildiren terörü kınayan Selçuklu hemşerilerimiz oldu. Hatta balkonundan canlı yayın yapıp bir kez bile aşağı inip başsağlığı dilemeyen arkadaşlarımız oldu. Bu şehit cenazesi seçim zamanında olsaydı eminim ki her siyasi parti temsilcileri kalabalık bir şekilde partilileri ile birlikte o evin önüne gelir öbek öbek toplu halde dururlar gövde gösterisi yaptıktan sonra oradan ayrılıp böyle gittik şöyle gittik diye sosyal medyadan gururla paylaşırlardı. Ufacık bir ilçede yaşarken bu kadar duyarsız kalmamızı bir türlü anlayamıyorum. Bir yere çıkarımız yoksa gitmiyoruz ilgilenmiyoruz bile. Yukarıda verdiğim maç örneğinde olduğu gibi o zaman seçim zamanıydı yüzlerce kişi taşındı kıçıkırık bir maç için İzmire taşınmıştı şimdi seçim zamanı değil ya o sokaktan geçen bile kafasını çevirip burada ne oluyor demedi. 
Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum.
Ben dahil hepimize bu ayıp yeter. 

 

Bu yazı 788 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum