15.01.2018 - EFESSPOR SİL BAŞTAN
Ersin DEĞİŞMEZ

Ersin DEĞİŞMEZ

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

15.01.2018 - EFESSPOR SİL BAŞTAN

17 Ocak 2018 - 10:04

Süper amatör ligde Efessporun mücadele ettiği beyaz grupta ilk yarı sona erdi. Temsilcimiz 13 maçta 13 mağlubiyet alıp 8 gol atmasına karşın kalesinde 84 gol görerek tarihi bir sonuca imza attı. Hal böyle olunca durumu uzaktan izleyen ben ve benim gibi düşünen Barış GİDER ve Levent TÜREDİ duruma el atmanın zamanı geldiğini konuştuk. 
Bu fikrimizi Belediye başkanı Zeynel BAKICI’ ya anlattığımızda oda elimizi taşın altına koymamız gerektiğini düşünerek gerekli desteği vereceğini belirtince köklü değişikliklere gitmemiz gerektiğine karar verdik.
Hep dillerde şaibeler dedikodular dönüp duran Efesspor da şeffaf olmak adına bende geçirdiğimiz şu süreci ve yaşadıklarımızı siz okuyucularımıza kısaca anlatmak istedim.
Önce takımın başına yeni teknik direktör getirmenin işin başlangıcı olduğunu düşünerek görev değişikliği yaptık. Beden eğitimi öğretmeni akademi mezunu Altay da uzun yıllar teknik direktörlük yapan ve yıllarca bayanlar liginde şampiyon olan ayrıca ülkemizi Bayanlar şampiyonlar liginde başarıyla temsil eden finaller gören Konak belediye kız futbol takımının Teknik direktörü Hüseyin TAVUR hocamız ile anlaştık. Yardımcılığına da yine akademi mezunu beden eğitimi öğretmeni amatör liglerde uzun yıllar antrenörlük yapan Tirespor da profesyonel ligde oynamış Nur hocamızı getirdik.
Hocamızın verdiği isimler ile bütçemiz dâhilinde transfer görüşmeleri yaparken en büyük zorlukları Selçuklu oyuncularımız ile yaptığımız görüşmelerde yaşadık. Görüştüğümüz İzmirli oyuncularda Profesyonel lig görmüş olanlarla bile orta yol bulurken maalesef ilçemiz oyuncuları hep yüksekten uçtu ve uçmaya da devam ediyorlar.
 Alt yapımızdan yetişen oyuncular para buraya gelecek yoksa imza atmam antrenmana çıkmam derken 5 kuruş vermeden İzmir’den 10 oyuncu ile takviye ettiğimiz yenilenmiş kadromuz ile toplamda 20 oyuncumuz günde bir antrenman ile ikinci yarıya hazırlanıyorlar. 
Hep bir söylem vardır ve bu yıllardır devam eder. Dışarıdan gelen oyuncular bir tomar para veriyorsunuz Selçuklu oyunculara vermiyorsunuz diye. Bizde bu söylemi değiştirmek için bizde oynamak isteyen ve takıma katkı koyabilecek Selçuklu oyunculara öncelik verdik ama maalesef istediğimiz yaklaşımı alamadık tabi geçmiş dönemde yaşadıkları sorunları ve tutulmayan sözleri düşünürsek bu arkadaşlarımızın da kendilerine göre haklı oldukları yerlerin var olduğunu da biliyorum.
Futboldan başımız kaldırdığımızda ise Hakan TEKÇIKIKÇI hocamız önderliğinde 19 mayıs ortaokulu voleybol branşında başarılarına devam ediyor. İlk grupta oynadığı 3 maçında da 2-0 lık galibiyetlerle ayrılan 19 mayıs Küçük erkeler takımı yoluna bir üst turda devam ediyor.
Bu yazımı yazarken Selçuk Efes Spor U-16 takımının grubunu 2. Bitirerek İzmir finallerine kalmaya hak kazandığını öğrendim. Bu bile Selçuk Efes Sporun neden büyük olduğunun bir kanıtı olsa gerek. 
Efesspor da iyi bir şeyler olduğunu görmek bazılarını neden üzüyor neden tasalandırıyor hala anlamış değilim. 
Dostça kalın.

 

Bu yazı 664 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum