23.10.2017 - PARAYLA OLMAYACAK TANITIM
Ersin DEĞİŞMEZ

Ersin DEĞİŞMEZ

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

23.10.2017 - PARAYLA OLMAYACAK TANITIM

24 Ekim 2017 - 11:07

Geçtiğimiz hafta bana göre ilçemiz tarihin en büyük en büyük tanıtımını yaptı.  54 ülkede ulaşılabilen, 21 dilde, uydu üzerinden ve kablolu yayın yapan uluslararası EUROSPORT 1 kanalı Bisiklet Turunu canlı yayınladı. Bu sayede Belediyemizin ve odalarımızın ilçemizi tanıtmak adına yıllardır yaptığı yurt dışı gezilerinde tanıtım için ulaştığı kişi sayısına bir günde ulaşılmış oldu. 
Aslında kabaca şöyle bir hesap yapmak lazım Belediye ve odaların yurtdışı gezileri için ulaşım ve konaklama giderlerini fuarlarda kiraladıkları stantların ücretlerini toplayıp birde bu bisiklet turu için Belediye bütçesinden çıkan para ile karşılaştırıldığında sporun tanıtımda ne kadar büyük bir etkisi olduğu apaçık ortaya çıkacaktır. Bana göre bu gezilerin kişilerin kendini gezdirmesi ve eşe dosta yurtdışından hediyeler getirmesi dışında ilçemize pek bir katkısı olduğunu düşünmüyorum ama o konu benim konum değil fazla girmeyeyim.
Bu bisiklet turunu ayrıca TRTSPOR ve NTVSPOR canlı yayınladı Marmaris-Selçuk ve Selçuk-İzmir etaplarında ilçemizi yukarıdan görme fırsatımız oldu. Keçi kalesi bile yukarıdan şahane görüntü verdi. Selçuk kalemiz ve Saint John tepesi inanılmazdı. Bu görüntüleri biz ulaştıran ve ilçemizin tanıtımına büyük katkı sağlayan kim varsa yürekten kutluyorum. Şöyle internette ufak bir araştırma yaptım ulusal yayın yapan tv kanalların reklam ücretleriyle ilgili. Bu reklamlar saniye bazlı veriliyormuş ve ulusal kanallarda gündüz kuşaklarında yani Bisiklet turunun yayınlandığı saatlerde reklam ücretlerinin 1 saniyesi 8 ila 15 bin tl arasında gidip geliyormuş. Bisiklet turu ortalama 3 saat ve 3 kanalda canlı yayınlandığını düşünürsek nasıl bir rakam çıkacağı ortadadır. Bisiklet turuna 4 elle sarılmalıyız Eğer Belediye yetemiyorsa Ticaret ve Esnaf odası büyük destek vermelidir. Bu fırsat bir daha elimize gelmez önümüzdeki yıl için şimdiden işi sıkı tutup turu başka bir yöne kaçırmamalıyız çünkü bu sene başında böyle bir tehlike olduğundan daha önceki yazımda bahsetmiştim.
İlçemizdeki futbola dönersek ise Efesspor oynadığı 3. Maçtanda mağlubiyetle ayrıldı. 5-1 biten maç sonunda takımın yavaş yavaş toparlandığını gördüm dediğim gibi oyuncu kalitemiz çok kötü değil ligin ilk yarısına kadar böyle gidip devrede yapacağımız transferlerle ligde kalacağımıza inanıyorum. 
Büyüklerimiz hatırlayacaktır 1995 – 1996 futbol sezonunda 3. Lig 7. Grupta mücadele eden Efesspor ligin ilk yarısında oynadığı 13 maçta sadece 4 gol atıp 31 gol yiyerek sadece Gönenspor deplasmanın da 0-0 berabere kalarak 1 puanla tamamlamıştı. Ligin 2. Yarısında ise 13 maçta 10 galibiyet 2 beraberlik ve 1 yenilgi ile sezonu 8 sırada tamamlamıştı. O sezon Kuşadasıspor şampiyon olup Altınordu amatör kümeye düşmüştü.
O yüzden daha ligin başında her şey bitmiş gibi davranmaya gerek yok bu bir süreç ve bu süreci en iyi şekilde atlatacağımıza inanıyorum. Bu işi profesyonel ligde yani 3. Ligde yaptık ve bu senede yapacağız kimsenin şüphesi olmasın. Ben o ışığı gördüm.
Hafta sonu oynanacak olan 2. Voleybol ligi karşılaşmasına Tüm spor severleri tekrar davet ediyorum. Artık güzel seylerin olacağını ümit ederek önümüzdeki hafta görüşmek üzere
HAFTA SONU MAÇLAR
SAL : SELÇUK EFES – GÜZELBAHÇE (PAZAR SAAT 15:00 – SELÇUK)
U14 : SELÇUK EFES – ÖDEMİŞSPOR (PAZAR SAAT 13:00 – SELÇUK)
VOLEYBOL 2. LİG : BELEVİ – KÖYCEĞİZ (PAZAR SAAT 14:00 – SELÇUK)

 

Bu yazı 854 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum