30.10.2017 - TÖREN ALANIMI TİCARETHANEMİ?
Ersin DEĞİŞMEZ

Ersin DEĞİŞMEZ

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

30.10.2017 - TÖREN ALANIMI TİCARETHANEMİ?

31 Ekim 2017 - 12:45

İlçemiz geçtiğimiz hafta sonunu spor dolu geçirdi ama bu müsabakalara ilçemizin ilgisizliği yine hat safhadaydı. Gazi Mustafa Kemal stadında U-14 ler liginde Efesspor Ödemişsporu 1-0 yendikten sonra aynı sahada Süper Amatör ligde Efesspor Güzelbahçeyi ağırladı ve maçtan 6-1 lik skorla mağlup ayrıldı. Devreye kadar sanırım amatör takım böyle gidecek. İlk yarının sonuna kadar en azından 3-5 puan toplamak ikinci yarıdaki maçlar için bir ışık olabilir.
Bu maçlar oynanırken aynı saatlerde Kapalı Spor Salonunda Türkiye 2. Voleybol liginde mücadele eden Belevi gençlerbirliği sporun maçı vardı. İlk seti izleme fırsatım oldu vasatın üzerinde çıkamayan Belevi maçtan 25-16 25-17 ve 25-22 lik setlerle 3-0 mağlup ayrıldı. Maça başlayan ilk 6 da sadece tek Selçuklu voleybolcu olması beni şaşırttı ilçemizde bu takımda oynayabilecek yeterince voleybolcu varken dışarıdan gelen oyuncuları pek beğenmedim. Madem transferlerle mücadele edilecekti daha iyi bir ekip oluşturulabilirdi. Tabi maddiyat durumu nedir ne değildir bilmiyorum ama yinede bu bir ışık olsun diyorum.  Voleybolda alt yapılar yavaş yavaş oluşturulup 3-4 sene içinde tamamen Selçuklu oyuncularla mücadele edebileceğimiz aşamaya geleceğimize inanıyorum.
Selçuk tören alanında ise ÇAMLIKSPOR’ un 2008-2009 doğumlu sporcular ile düzenlemiş olduğu hazırlık maçları vardı Kuşadası Küçükada ile Çamlıkspor karşılaştı. Güzel havada renkli görüntülerle geçen bir turnuva oldu emeği geçenleri kutluyorum.
Geçtiğimiz yıllarda doğal çimken düzensiz kullanım sonucunda tarlaya dönen Tören alanının zemini Spor Toto tarafında suni çim ile kaplanınca ilçemizde küçük yaş grupları için eşsiz bir saha kazanılmış oldu. Sportotonun Türkiye’nin neresinde olursa olsun o sahanın kullanımından hiçbir şekilde ücret alınamaz diye kesin talimatı var. 
Altınordu son yıllardaki popülerliğini kullanarak ege bölgesinin her yerinde olduğu gibi geçtiğimiz yıl ilçemizde de spor okulu açtı. Ailelerde Altınordu ismini duyunca çocuklarını Selçuk kulüplerine göndermek yerine doğal olarak Altınordu ismine göndermeyi tercih ediyorlar. İlçemiz spor kulüpleri yaz okullarını bir defaya mahsusu cüzi ücretlerle yaparken Altınordu ise hatırı sayılır meblağlara bu işi yapıyor. Altınordu spor okullarında verilen eğitiminin kalitesine diyecek bir sözüm yok iyidir kötüdür onun kararını verecek olan veliler ilçemizdeki eğitimcilerdir.
Benim takıldığım konu ise Altınordu’ nun ÜCRETSİZ olması gereken o sahaları ticarethane gibi kullanıp o sahalardan para kazanması. Burada iş yine Selçuk Belediyesine düşüyor. Altınordu o sahaları yine kullansın ama en azından o kadar ücret topladıkları ilçemize bir şeyler versinler. Mesela ilçemizdeki ve köylerdeki ilköğretim okullarına spor malzemesi desteği yapabilirler bizde o zaman deriz ki Arkadaş bu kadar para topluyorlar ama bak okullara da top forma file yani bir şeyler veriyorlar diye sağda solda konuşuruz.
Buradan Selçuk Belediyesinin ilgili birimine sesleniyorum oturup Altınordu ile bir çözüm yolu bulun veya olmuyorsa ARVALYA ve BELEVİ’ de10 dan fazla sahası olan Altınordu kendi sahalarına geri dönsün.
Spor okullarını ÜCRETSİZ yapmaları bir çözüm olabilir mesela…

 

Bu yazı 1421 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum