31.07.2017 - TESİSLER
Ersin DEĞİŞMEZ

Ersin DEĞİŞMEZ

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

31.07.2017 - TESİSLER

31 Temmuz 2017 - 09:10

Son zamanlarda yapılan sahalarla ilçemiz spor tesisleri bakımından parmakla gösterilir bir hal aldı. Efeste bulunan Selçuk Gazi Mustafa Kemal stadı her ne kadar ismi son zamanlardaki yeni stad isimleriyle birlikte Selçuk stadı olarak değişse de zemin bakımından şu anda Türkiye ortalamasının çok üstünde orda da yeni sezon başlamadan birkaç eksik bulunuyor.
Beton tribün kışın maç izleme konusunda yine büyük sıkıntı doğuracak gibi görünüyor. Selçuk Efes sporun bulunduğu Süper Amatör ligde tüm takımların deplasman seyircisi bulunuyor tabi bunlar ilçemize gelince karşıda yeni yapılan kapalı ufak tribüne geçiyor.  İlçemiz seyircileri ise soğukta betonda oturup bağırsakları bozma ile bozmama arasında gidip geliyor. Üstelik yağmurda yağdı mı ohh yemede yanında yat.
İzmir ilinde 2. Amatördeki köy takımları hariç gitmediğim saha ve stad sanırım kalmamıştır üzülerek belirtmek isterim ki ev sahibi olup ta tribünü açık olan hiçbir stad yok. Sadece ilçemize özel bir durum olduğu için ilçemle bir kez daha gurur duyduğumu belirtmek isterim.  2. Sezonuna giren yenilenmiş stadın üstü kapanacak söylentileri aldı başını gidiyor zemin 18 yılda yenilenince bakalım tribünün üstü kaç yılda kapanacak. Hiç unutmuyorum 3. Ligden düştükten sonra sanırım 2002 yılında tribüne takılması için plastik koltuklar gelmişti o koltuklar tribünün önünde 5-6 yıl yağmur güneş soğuk gördükten sonra takılamayınca çöpe atılmıştı. O tribünün kapalı ve koltuklu olduğunu görmeye ömrümüz yetecek mi bakalım..
Selçuk Tören alanına Spor Toto tarafından çok güzel bir zemin yapıldı bizde hurra o sahaya saldırınca zeminde yavaş yavaş ezilmeler başladı ve zemin formunu kaybediyor. Zeminin özel tarağı ile taranıp aralarında siyah kauçuklardan atılması gerekiyor. Tarak var kauçuk var sadece bir ATV ayarlanıp o zeminin taranması gerekiyor. İlçemizdeki tüm tesisleri kendi malları gibi kullanan ve ilçemizde açtıkları spor okullarında Selçuklulardan hatırı sayılı  para toplayan Altınordu’ nun en azından bu zeminin düzeltilmesi için bir şeyler yapması gerekiyor.
Birde Eftal Doğru tesislerindeki basketbol sahasının boyalı alanında kullanılan yanlış boya malzemesi nedeniyle sporcular orada ayakta durmakta zorlanıyor. Kaygan bir zemin halini alan o alan hazırlanırken lütfen işi bilenlere danışalım biz yaptık oldu ile bu işler olmuyor o alanda sakatlık veya kol kırıklığı yaşanılabilir. Pek maliyeti olmayan bu düzeltmenin bir an önce yapılması bana göre çok önemli bir hal almış durumda.

 

Bu yazı 789 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum