ÇAMLIK – GENÇLİK DERBİSİ
Ersin DEĞİŞMEZ

Ersin DEĞİŞMEZ

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

ÇAMLIK – GENÇLİK DERBİSİ

01 Haziran 2017 - 11:35

2. Amatör ligde sezon başında yazdığım yazdığım maç geldi çattı. Ya dananın kuyruğu kopacak yada elbirliği ile dana kesilecek kuyrukmu yada kesilmesi arasında tercih edilmesi gerekirse tabiî ki kuyruğu feda etmek en mantıklısı olacaktır.
O ligde Çamlık 32 puanla lider takipçisi Ayrancılar 31 Gençlik ise 29 puanda. Bu hafta oynanacak Çamlık-Gençlik maçından sonra bu 3 takımda %90 puan kaybı yaşamazlar yani bu maçtan çıkacak beraberlik Ayrancıları şampiyon yapar gençlik kazanırsa ikili averajda Çamlığın üstünde olacağı için ligi ikinci bitirecektir. Çamlık kazanırsa Çamlık seneye 1. Amatör lige çıkacaktır.
15 şubatta liglin ilk maçında sonra yazdığım “Genç ve koşan bir ekip olan Çamlıkspor ilerisi için umut verdi kart sorunu yaşamazlarsa ligi zorlayacak gibi görünüyor” tespitim doğru çıktı Serhan İŞBİLİR’ in saha içindeki liderliği ve genç koşan bir ekiplerinin olması Çamlığı kimsenin ummadığı bir duruma getirdi.
Gençlik ise oyuncu kalitesi açısından tek tek bakıldığında bu ligin üzerinde bir takım ama nedense oyuncu kalitesini takım olarak bir türlü sahaya yansıtamadılar. Gençliğin bu maçı kazanmaktan başka şansı yok.
Bana göre maçın skorunu oyuncuların mücadele edip koşup koşmaması belirleyecektir ve sahada daha çok koşan takım kazanacaktır bu maçı benim isteğim 2 takımızdan birisinin kazanıp yoluna devam etmesi maç berabere biterse el birliği ile şampiyonluğu Ayrancılara vermiş olacağız.
Pazar günü saat 13.00 te oynanacak maçta iki ekibimize de başarılar diliyorum temennim kavga ve sertlik olmadan bir maç geçmesi, hepimizin Selçuklu ve arkadaş olduğunu unutmamamız.
Geçtiğimiz yazılarımda bahsettiğim İzmir Büyükşehir belediyesinin vermiş olduğu maddi yardım için dilekçeler toplanmaya başlan. İlk etapta Süper Amatör takımlar için 25.000 tl, ikinci amatör ligde mücadele eden takımlarımız için ise 10.000 tl nakit yardım yapılacak. Bu desteği için İzmir Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum.
Selçuk Efes spor bünyesinde Harun KUTLU önderliğinde küçükler için Basketbol kursları devam ediyor bunuda dip not olarak belirtmek istedi.
Süper amatör ligde ise Torbalıspor tekrar Bölgesel Amatör Lige yükselirken Ödemişspor da BAL da kalmayı başardı bu sonuçlar bizim için sevindirici oldu en azından bu iki güçlü ekiple önümüzdeki sezon karşılaşmamış olacağız. Ama her sezon sıkıntı yaşadığımı Alaçatı geldi. 2 kez son maçta karşılaştığımız Alaçatıyı yenemeyip Efesspor olarak süper amatör ligden düşmüştük. 2015-2016 sezonunda ise iyi götürdüğümüz ligde sahamızda Alaçatıya kaybedince çöküş başlamış ligde zor kalmıştık.
Hala yönetimi olmayan EFESSPOR seneye ne yapacağı ise merak konusu.
EFESSPORUN BAŞKANI KİM ???

 

Bu yazı 678 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum