ELBİRLİĞİ İLE BU İŞİ HALLETTİK
Ersin DEĞİŞMEZ

Ersin DEĞİŞMEZ

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

ELBİRLİĞİ İLE BU İŞİ HALLETTİK

01 Haziran 2017 - 11:33

Bu hafta ilçemizde spor gündemi yine yoğundu. İller arası müsabakalarda kızlardan güzel haber geldi. Selçuk Gazi Mustafa Kemal ortaokulu küçükler kız futbol takımı İzmir il şampiyonu oldu. Buradan o takıma emek veren Aykut AYDIN hocamızı ve tüm emeği geçenleri kutluyorum. Bu kız takımı o maçlara giderken ne kadar destek aldı bilmiyorum ama onları kutlamak sadece teşekkür ederek olmamalıdır. O kadar oda ve sivil toplum kuruluşu olan ilçemizde bir teşekkür yemeği yada ufak hediyeler bu kızlarımız için çok büyük ödül olacaktır. Bu büyük bir başarıdır ve bu takımı koruyarak ilçemizden devamlı resmi liglere katılacak yarışmacı bir kız futbol takımı kurulmalıdır. Tesislerimiz harika tören alanı bu iş için ideal.
Tören alanı demişken deniz sezonu yaklaşırken ilçemizde yaşayanların kilo verme ve göbek eritme sevdası yine baş gösterdi kilo vermek için tören alanında birbirine tur bindiren hemşerilerimize iyi turlar diliyorum. Yalnız spor bitince kahvaltı için simit poğaca böreklere yüklenen güzel insanlara aman dikkat diyorum 50 gr verip 500 gr almayalım neyse konu bu değil konu orada yapılan antrenmanlar.   Orası kalabalıklaşınca orada antrenman yapan takımlarımızın topla çalışmaları yürüyüş ve spor yapan kişiler için tehlikeli olmaya başladı. 16 yaşından büyük takımlarımızı özellikle şut ve çift kale çalışmalarında daha dikkatli olmaya çağırıyorum. O şutlardan birinin yürüyüş yapanların başına gelip büyük sıkıntılar la karşılaşmamız içten bile değil. Orası küçükler için spor alanı futbol antrenmanlarımızı Selçuk Gazi Mustafa Kemal stadında rahat rahat yapabiliriz hemde ücretsiz benden söylemesi ve uyarması. Belediye spor koordinatörü Harun KUTLU nun bu işe bir çözüm bulacağını düşünüyorum.
EFESSPOR U-16 takımı 82 takım arasında ilk turda için Asarlık Gençlerbirliğini penaltılarla 4-1 yenerek yarı finalde 10 takım arasına kaldı.  Ayhan LÜ nün emeği ile oluşan bu takımımıza hiçbir destek gelmemesine şaşırmıyoruz çünkü ilçemizde hiçbir başarı cezasız kalmıyor. Bu maçtan önce takıma moral yemeği veren Esen DEĞİŞMEZ’ e teşekkür ediyorum bu başarıyı kimse sahiplenmesin bazı ağabeylerimiz U-16 yı ben şampiyon yaptım diyormuş aman bari bu U-16 ya bulaşmayın bu takımıda elinize yüzünüze bulaştırırsınız amatör takım gibi.
Ve mutlu son bizim Burika Fasolu SEKOU yu sonunda bu hafta içinde yolcu ettik. Sekouyu ilçemize getiren ağabeylerimiz banane ne yaparsa yapsın diye söyleyince iş başa düştü deyip kolları sıvadım 2-3 gün koşturdum ve uçak bileti için gerekli üçbine yakın parayı el birliği ile topladım ve bundan Zeynel başkan sana sürprizim var aha sana siyahi yıldız diyip Ayasuluk cafede sürpriz yapan ağabeylerimizin haberi bile yok çünki banane ne yaparsa yapsın demişlerdi o abilermiz. Zeynel BAKICI’ ya, Gökhan SENGEL’ e,  Barış GİDER’ e, Hakan ÇİĞDEM’ e ve ilçemizin yetiştirdiği çok önemli futbol adamı arkadaşıma teşekkür ediyorum bir sözümüzle yardım gönderdiler böyle güzellikleri özlemişiz siyaset yapmadan dört koldan bu işi hallettik.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Amatör spor kulüplerine nakit yardımı yapacak büyükşehir meclisinde kabul edilen maddeye göre Amatör spor kulüplerimiz biraz olsun rahatlayacak onunda bilgisini şimdiden vereyim.
Bu hafta içinde kaymakamlık kupası finallerle son buluyor ve şampiyonlar belli oluyor onunda ayrıntılarını önümüzdeki hafta yazacağım.
Cumartesi günü Selçuk Gazi Mustafa Kemal stadında 5 maç var 11.00 den 19.00 kadar her zaman bir maç görebilirsiniz. Bu maçlardan en önemlisi 2. Amatör ligde Gençlik ile Ayrancılar arasında oynanacak. Karaburun yarıştan yavaş yavaş koparken bu maçtan çıkacak sonuç ligi şekillendirecektir. Gençliği alacağı bir galibiyet ligi Çamlık ve Gençliğin ilk 2 sırada bitirmesini kolaylaştıracaktır. İlk yarıda Torbalıda oynanan karşılaşmayı Gençlik 2-0 kazanmıştı. Grubun lideri Çamlık ise Gümüldürü yenip iki rakibinin maçından çıkacak sonucu bekleyecek her iki ekibimize de başarılar diliyorum.
Bende referandumda 1070 nolu sandıkta görevliyim herkese HAYIR’ lı bir hafta sonu diliyorum. İZMİRİN DAĞLARINDA ÇİÇEKLERİN AÇTIĞI yeni bir haftada görüşmek dileğimle.

 

Bu yazı 581 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum