HAVALANDIRMAMA SİSTEMİ
Ersin DEĞİŞMEZ

Ersin DEĞİŞMEZ

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

HAVALANDIRMAMA SİSTEMİ

28 Haziran 2017 - 11:56

Altyapıda U-11 liginde bu sezon federasyon enteresan bir karara imza atarak profesyonel lig takımlarının alt yapılarını da Amatör takımların olduğu gruba verdi. Altınordu ve Tirenin takımları 3 te 3 yaparak yaparak gol yemeden yollarına devam ediyor. Maksat güçlülerin zenginlerin egosunu tatmin etmekse yapılacak en güzel hareket budur. Bütün Profesyonel lig takımlarının alt yapılarını Amatörlerle aynı grupta oynatarak büyüklere şirin gözüken her grupta o takımları şampiyon yapan federasyonu da ayrıca kutluyorum.
Altınordu demişken ilçemizde 4-5 aydır futbol okulu yapıp ilçemizdeki çocukları toplayan ve ilçemiz takımlarıyla aynı grupta mücadele eden Altınordun U-11 takımında neden Selçuklu bir tane bile oyuncu yok.  Bunca çocuğa sadece Altınordunun kendi spor okulları arasında yaptığı turnuvalarda 3-5 maç oynatıp hadi size güle güle mi denecek merakla bekliyorum.
******
İlçemize hizmet eden spor kulüplerini sadece futboldan ibaret görüyoruz ama aslında işin aslı hiçte öyle değil. Mesela  Jimnastik, Kicks Boks, Atletizm, Fitness, Çocuk Fitness, Osmanlı Oba Boksu bu saydıklarım şu ana kadar Türkiye genelinde ve yurt dışında Selçuklu sporcular ile şampiyonluk ve derece aldığımız branşlar.
Bu branşları ilçemizde iki üç kulüp yapıyor ama adlarını pek bilmiyoruz. Zuhal fitnesin geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği yaza merhaba gösterisini izleme şansım oldu. Daha önce Selçuk Anfi tiyatroda gerçekleşeceği söylenen gösteri havanın yağışlı olması sebebiyle Garajın üstündeki kapalı salona alınmış olduğunu öğrenip oraya gittik. Tüm koltuklar doluydu Zuhal fitness sporcuları bütün bir sezon boyunca verdikleri emeklerden ufak bir sunum hazırlamışlar tebrik ediyorum.
Herşey güzeldi ama o salonun havalandırma sisteminin yarım yamalak çalışması nedeniyle izleyenler sıcakta birer ikişer kilo verip o programın bitmesini beklemeden salondan ayrılmak zorunda kaldı. Salonda ki bu durumun neden olduğunu öğrenmek için birkaç kişi İle görüştüğümde oradaki havalandırmalardan sadece ikisinin çalıştığını diğerlerinin arızalı olduğunu öğrendim aslında önceden daha kötüymüş ve bu düzelmiş halimiş ne diyelim bunada şükür.
Daha sonra ise o salonun sorumlusunun Erol NAMDAR olduğunu öğrenip bir kez daha şaşırdım. Tek başına tırnaklarıyla kazıyarak insanların kafalarına vura vura ilçemizde tiyatroya can veren Erol NAMDAR’ a o kadar işinin gücün arasında birde tiyatro salonunun sorumluluğu yüklemişler.  Arkadaş bunu yapmayın bari Erol NAMDAR ilçemiz için önemli bir değer onu böyle angarya işler ile kilitlemeyin bırakın oyun yönetsin oyun yazsın gençlere tiyatroyu sevdirsin.
******
2. Amatör ligde Selçuk Gençlik spor Örnekköyspor 4-0 la geçerek finale kaldı. Finaldeki rakibi ise Bozyakaspor oldu. Bozyakaspor Süper amatör ligde uzun yıllar mücadele etmiş ve son yıllarda inişli çıkışlı grafiğiyle eski günlerini arayan bir takım. Maçta favori Bozyakaspor olmasına rağmen bana göre Gençlikspor kolay kolay kaybetmeyecektir diye düşünüyorum. Maç cumartesi günü.
Efesspor süper amatöre çıktığı sezonda final maçında favori Kınık Bld. Spor olmasına rağmen Maçı kazanan EFESSPOR olmuştu. Gençlikspora finalde başarılar dilerim.

 

Bu yazı 692 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum