SELÇUK HALK OYUNLARI EKİBİ
Ersin DEĞİŞMEZ

Ersin DEĞİŞMEZ

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

SELÇUK HALK OYUNLARI EKİBİ

01 Haziran 2017 - 11:36

İlçemizde neden bir halk oyunları ekibi yok anlamış değilim. Benim hatırladığım yıllarda önce Cafer ÇOBAN la ondan sonrada Ulaş EROL la oluşturulmuş çok güzel bir halk oyunları ekibimiz vardı. Bu ekibimiz festivaller, karşılamalar ve törenlerde dolu dolu şekilde gösterilerini yapar izleyenleri mest ederlerdi. 1. Sini yaptığımız Kantaron Festivalinde halk oyunları gösterisini Kuşadası Çınar Köyü Halk oyunları ekibi yaptı. Vay arkadaş dedim nereden nereye.
Gerçi bu halk oyunları konusu biraz sıkıntılı onların içinde kendi çekişmeleri falan varmış diye duyuyorum, kişisel çekişmelerin sonucunda genelde en kolay çözümün bir şeyi yok etmek olduğundan Folklor ekibimizde bir şekilde yok oldu. Bu ayrı bir konu iki cümle ile geçiştirmek olmaz biraz daha bilgi sahibi olup uzun uzun yazacağım.
2. amatör ligde düğüm haftasında Çamlık-Gençlik maçı oynandı. Maçı baştan sona üstün götüren Gençlikspor yakaladığı bir çok pozisyonda kaleci Alicihanı geçemedi. Çamlık ise maça golle başladı 1-0 öndeyken maçı tutmayı başardı ama Çamlığı maçtan düşüren Serhan İŞBİLİR’ in oyundan çıkmasıydı. Serhan maçtan çıkınca Gençlik 10 kişi kalmasına rağmen orta saha üstünlüğünü eline geçirdi ve 80 den sonra buluğu golle Çamlığı 2-1 yenerek puanını eşitledi ve 2li averjda çamlığın üstüne çıkmayı başardı. Serhanın sakatlığı yoksa oyundan neden çıktığını anlamadım.
Maç içinde ufak tefek gerginlikler olsa da iki ekibimizi sağduyulu ve centilmence mücadelesinden dolayı kutluyorum. Maç içinde büyüklerin küçüklerine karşı olan yaklaşımları ve ortamı sakinleştirmesi çirkin görüntülerin önüne geçti her zaman böyle olmasını temenni ediyorum.
Bu sonuçla maalesef %90 Ayrancıları şampiyon yapıp 1. Amatöre çıkardık. Şimdi ikincilik için 2 ekibimiz birbirinin puan kaybını bekleyecek play-off tan çıkmaya çalışacak. İşimiz çok zor.
Geçen hafta Hilmi GİDER’ in yazdığı yazıyı umarım okumuşunuzdur. Okumadıysanız lütfen bulup okuyun azıcık bir nufüsa sahip ilçemizde her branşta bu kadar başarılı sporcuların olması çok güzel ama bunlara destek neden gelmez bir türlü anlamam. Belediye nin destek vermesi elbette gerekiyor da peki Selçuk’ta odalar ne iş yapar. Toplanan aidatlar nerelere harcanıyor. En azından bir fon oluşsa ülke çapında ve uluslar arası alanda dereceye giren başarılı olan sporculara ödüller verilse ne güzel olur.
İlçemizde o kadar çok spor alanı var ki say say bitmez ama hepside bakımsızlık hat safhada ilk olarak eftal doğru tesislerinin oraya voleybol filesi ne zaman konulacak merakla bekliyorum. Kaymakamlığın arkasındaki tenis kortu biraz bakım istiyor sanki boya eksiği var ve duvarlar dökülmüş durumda. Sanayinin en sonuna tenis kortu yapıldı Zühal Fitnes spor salonu arkasında sanırım İzmir Büyükşehir belediyesi yaptı. O tenis kortunun kullanılması nasıl olacak kim planlayacak bekleyip göreceğiz.
İlçemiz şehir içindeki yolların durumu ne olacak arkadaş delik deşik en azından bazı kısımları düzeltmeye çalışın gazi kafeden havuza giden yol berbat durumda bazı sokaklarda çukurlar delikler lastik yarıyor. Arabalarda alt takım diye bir şey kalmadı. Tamam kapatmayında en azından biraz düzeltin.
Haftaya görüşmek dileğiyle.

 

Bu yazı 714 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum