01.01.2018 - BRAVO MEHMET, BRAVO BAŞKAN.!
Hilmi GİDER

Hilmi GİDER

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

01.01.2018 - BRAVO MEHMET, BRAVO BAŞKAN.!

17 Ocak 2018 - 10:19

Öncelikle Belediye Başkanı Basın Müşaviri (Bana göre Başkanın Müsteşarı) Mehmet Durmuş kardeşimi kutluyorum. Belediye icraatlarını anlatan haberlere öyle Manşet başlıkları buluyor ki. Ülkemizin Reklamcılık piri Ali Taran üstat ancak böyle “Makyajlı” metinler yazabileceğini sanıyorum. Bakarmısınız Haber Başlığına  ‘Başkan Bakıcıdan Ders Niteliğinde Mesajlar’ 
Mehmetçiğim Emeklilik dilekçeni verdiğini duydum, aman vaz geç.  zira Dahi Zeynel Bakıcı Hocam Başkanlığını senden iyi allayıp, pullayıp, günlerini, aylarını vede yıllarını “Makyajlıyan” usta bulunmaz. 
Haaa ayrılırsan da Dost Medya usta bir REKLAM Metni yazarını ve HABER Editörünü kazanmaya çalışır. 
Gelelim Başkan Bakıcının Yerel Medya Mensuplarına yaptığı ‘Ders Niteliğinde Mesajlar’ından bilakis kendi asli işi gibi gördüğü, uğraş ve emek verdiğinden eserleri gibi övüne övüne, anlattığı bölüme. (Başkan Bakıcının kendi ağzından noktası, virgülüne dokunmadan)
 “Şu an işkur’dan 2014’ten 2017’ye kadar çalıştırdığımız elemanlar 205 kişi. Selçuk’luya 205 kişiye apane olarak düşünün bunu iş vermiş oluyorsunuz ve bundan birden fazla çalışanlar oluyor. 6 ay çalıştı 3 ay bekletiyorsunuz sora bir 6 ay daha alıyoruz bu şekilde olanlar yüzde ellisi ve toplam Selçuk’a bu manada dedim ya çok güzel sizin ödediğiniz Esnafa gidiyor. Bakın bu manada 2 milyon 607 bin lira, işkur Selçuk’a para yatırmış bu insanlara ne oluyor bu Selçuk ekonomisine 2 milyon 607 bin liralık girdi oluyor. Benim aklımda olan buydu ve bundan dolayı bu sorunları, sıkıntıları göğüslemeyi öngördüm ve doğru yaptığımı düşünüyorum. Ekonomi ve katkı koyuyoruz ve insanlara o kışlarına, o sıkıntılarına aşmada ne yapmış oluyorsunuz, yardımcı olmuş oluyorsunuz. Ha ödenen para nedir asgari ücrettir olsun. Ama ne yapıyo insanlar o asgari ücrete işi düşüyo.
Toplum yararına çalışma projesi bu. Bu şekilde de gayretler gösteriyoruz ve şu anakadar da önümdeki kayıtlarda mesela 2017 de 357 kişi işe yerleştirilmiş. İşkur’dan 2016 da 360 kişi, 2015 yılında 320 kişi, 2014 de 280 kişi işe yerleştirilmiş. İşkur marifetiyle ha girmiş çıkmış gönderiyorsun çalışıyor, o ayrı ama çalışan bu şekilde işkur bir iş gördü Selçuk’ta yani bu şeyde firmalara gönderdiğimiz ama Torbalıya gönderiyorsunuz ama Kuşadasına neydi o Kasap, ne kasap tı Köfteci Yusuf’a gönderiyorsunuz ama başka yerden geliyor teklif onlara gönderiyoruz burdan yani çok yere işçi gönderdiğimiz oluyor sonrada. İşte 357 kişi nerelere gönderilmiş. Gıda sektörüne, Ege Hazır Gıdaya 40 kişi, Torbalı Kipa depo’ya 180 kişi, Köfteci Yusuf’a 20 kişi Selçuk .....Restoran’a 2 kişi, Turizm Sektörlerini  ayırmış arkadaşım¸ Kuşadası Pine Bay’a 5 kişi, Pamucak Otel Beyti’ye 10 kişi, Selçuk Hitit Otel’e 20 kişi, Selçuk  Nisea Otel’e 1 kişi, Kuşadası Rıcmont Otel’e 2 kişi, Kuşadası Lef Blue Otel 7 kişi, Kuşadası Korumar’a 10 kişi, Sürmeli Otel’e 15 kişi, Serbest Firmalar; Torbalı sns İnteks gıdanın gıda fabrikasına 20 kişi, Torbalı Hasan Akgüç Seramik’e 10 kişi, Selçuk Özel 7 su Kolleji’ne 15 kişi yerleştirilmiş İşKur’dan ne zamandan bunlar bu yılın Raporu.Dolaysıyle böyle işleri yerine getiriyoruz.”
Emin olun ki benim kafam karıştı. Öncelikle belirtiyeyim ki, gelecek açısından bu çok kötü bir örnek ve bunu dinleyince yine yıllar öncesine gittim, Hepsi Rahmetli olan Dayıbaşılar; Halim Kanep’e, Pala Hilmi’ye, Hilmi Kavas’a. Allah aşkına bir parti ilçe başkanı bu tür işleri yapsa anlaşılır da, bir Belediye Başkanının bu işleri yapması nı Anlayan beri gelsin banada anlatsın. Belediyemiz Zeytin, Naranciye, Şeftali, Nar VS. İşçilerinede iş organizesi yapacak mı.? Yapıyor mu.? (Yoksa bu bir “İş için Partilere gitmeyin, Bana gelin şimdiye kadar yaptığım gibi size de işi ben bulurum” mesajı mı.? Ha öyle, Ha böyle ama asıl anlamak istediğim Selçuklular Dayıbaşı’MI seçti, “seçecek” yoksa İŞKUR Müdürü mü.?  Bu Mantık ve Anlayışla mı “Selçuk Yeni Yılda Son Üç Buçuk Yıl’ı Katlayacak”? Bu sözden anlıyorum ki, seçime kadar Selçuk ta kahvehaneler ve Evler boşalacak, bir tane bile işsiz boş gezen olmayacak. (olursa strateji harika bir şey)
 Ah Mehmet Durmuş Ahhhhh, Görünen köy kılavuz istemez. Seçim yaklaştıkça sıcaklık çok artacak makyajlar akacak en fazla ihtiyaç duyulacak “acil sevis” bürokratı olacaksın. Sevgili Hocamızı yarı yolda bırakma.
Mutlu Bir Yıl EFESSELÇUK, Mutlu Bir Yıl İZMİR, Mutlu Bir Yıl TÜRKİYE. 
HUZURLA, SAĞLIKLA, MUTLULUKLA ve SEVGİYLERİMLE DOSTça KALIN.

 

Bu yazı 866 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum