01.07.2017 - NE OLDUM DİYENLER, NE OLACAĞINI...
Hilmi GİDER

Hilmi GİDER

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

01.07.2017 - NE OLDUM DİYENLER, NE OLACAĞINI DÜŞÜNEMEYENLERDİR.!

01 Temmuz 2017 - 12:51

Sevgili Dostlar Ramazan bitti, Bayram geçti artık işimize bakma zamanı. Ajandamda birikmiş o kadar yazılacak yazı başlığı var ki. 
Fakat Öncelikle sevgili Ersin’in (Değişmez) geçen haftaki yazısını okudunuz mu diye başlayayım.? Okuyamadıysanız  tavsiye ederim bu adreste (http://www.efesdostgazete.com/yazarlar/ersin-degismez/26-06-2017-sistem-insanlari/10132/) okuyun. Okuyun belki kendinizi, belki etrafınızı, belkide efesSelçuk’ta yaşadığınız bir an’ı ve belkide yaşayacağınız bir an’ı anlatacak sizlere. Okuyunuz Tedbirli olunuz.
 
Uzun zamandır yazmayı düşündüğüm Şu Belediyemizdeki ve tabiî ki Belediye Başkanının sınırsız hoşgörüsünü, her zamanki sevgi iletişimini bencilce fırsata hatta kendi çıkarına çeviren,  kendilerini kraldan fazla kral sananlardan bir zatı muhterem, (‘Bir’ diyorum zira Selçuk Belediyesinde çok olduğu benim gibi herkes te görüyor ve söylüyor) Bundan Bir buçuk ay kadar önce, Selçuk Ajans gazetesi için “Bu gazete önce okunacak, kontrol edilecek, sonra standa konulacak" demiş, Bunu duyduğumda şaşırdım, şok oldum, inanamadım, sonra bir araştırma yaptım ki doğru. Hatta, zaman zaman okuduğunuz Efes Dost Gazetesinede böyle bir uygulamanın olduğu duyumlarını aldım. Ama bu sözleri söyleyene değil söyleyebilmesi için yetki veren, Güç verene bakarım ben. Zira; Hz. Ali’den, esinlenerek Cumhuriyetimizin ilk Adalet Bakanı Mahmut Esat Bozkurt’un Cumhuriyet Savcılarına hitaben söylediği “Fırat Nehrinin kenarında bir koyun kaybolsa sorumlusunuz” sözünü, EfesSelçuk’umuzun bir sokağındaki çukurdan, Caddedeki bir çöp poşetinden VS.VS. Belediyenin yasalar ile görev ve sorumluluklarının içinde olan her şeyden sorumlu olduğunu bildiğim ve Belediye Başkanlığını kutlama görüşmemiz olan Başkanlığının 100. cü gününde, o zaman internet gazetemizin yazarları olan Sabahattin İzcioğlu ve Bülent Soğutmaz’ın da bulunduğu ve bir soruma karşın  söylediği, “Belediyenin Devirleri vardır, Dr. Cahit Tarman Devri, Ahmet Ferahlı Devri, Eftal Doğru Devri, Kamil Subaşı Devri, Vefa Ülgür Devri gibi Şimdide Zeynel Bakıcı Devri olacak” sözüne binaen FAKAT, “şimdiye dek halkımızın gazetemiz aracılığı ile sorduğu hiçbir soruya Yanıt vermediğini veya veremediğini bildiğim halde” yine de soruyorum; Yerel basınımızın 1980 li yıllarda bile muhatap olmadığı bu tür bir uygulamayı;  Yüreğini, sevecenliğini, hoşgörüsünü ve siyaseten de demokratlığını, seçim sloganın bile “Sevgi Kazanacak” olan bir “akademisyen siyasetçi Dr. Dahi Zeynel Bakıcı emriyle uygulandığını düşünmek istemiyorum. İstemiyorum ama böyle bir “İnternet çağında 1960 ları yaşayan ve yaşatmak isteyen birinin de sorumsuz, yetkisiz sade bir çalışan olduğuna inanmamı bekleyemezsiniz. Hele hele bu olayın üstünden birbuçuk ay geçmesine rağmen (Ohhh benim yapamadığımı yapmışsın, Devaaaam arkandayım” dercesine, gözümüzün içine baka baka sırıtılıyorsa.? DOST MEDYAyı Belediye ekmek kapımız diyenler gibi, karşınızda el oğuşturup her yaptığınızı Reklamınıza çevirecek, her söyleneni sineye çekmemizi bekleniyorsanız, Yanılıyorsun Sn. Başkan. 

Çok yaşananları gördük, Belediyeler siyasetin kaynayan kazanı olduğunu bilirim ve Gazetelerin de kamu (Halkın) malı olduğunu Bilmeyen Belediye çalışanlarının zaman zaman “akıllarınca” hoşlarına gitmeyen haber ve yorumları görünce, Başkana yaranmak adına, gazeteleri kullanım tarihi geçmiş, Sucuk, Salam, Midye olarakta görebilirler. Hatta son olayda  olduğu gibi “Bayat Balık” sanıp imha’ya bile kalkabilirler.  
Yüzlerce Efes Selçuklunun “Abone ücreti” ödeyerek sahibi olduğu Efes Selçuk Gazetesini ve bu mesleğe yıllarını vermiş biri olarak ilçemizdeki Gazeteleri ve Gazeteciliğin meslek onurunu sizin keyfinize mi bırakacağımızı sanıyorsunuz. Yok öyle Hepimiz Hakkımızı da, Görevlerimizi de, en önemlisi “Haddimizi” de bilmek zorundayız.
Korumak hakkımız olan değerlerimizin, sizin de korumakla yükümlü olduğunuz değerler kadar önemli olduğunu bilmenizi isterim.
Ve şimdi soruyorum Sn. Başkan Bu konuda ne yaptınız.? 
Bu Köşe de Açıklamanızı veya açıklamalarınızı Bekliyorum.

Anlayana da, Anlamayanlara da SELAM olsun.
Haftaya yine okunmak umut ve dileği ile DOSTça kalın.

Bu yazı 752 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum