02.06.2018 - YA KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ DE OLMASAYDI.?
Hilmi GİDER

Hilmi GİDER

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

02.06.2018 - YA KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ DE OLMASAYDI.?

02 Haziran 2018 - 15:55

Sevgili Dostlar, Köşemi takip edenler bilir ki, Belediye Başkanını eleştirtiğim yazılarım da en çok ta Kültür Müdürlüğünün üzerinden eleştirmişim ve eleştirilerimin tamamı da yapılan çalışmalar ve icra edilen işler olmayıp, yapılan işlerin konusunu tam anlamıyla içermediği “kalitesiz” kısacası amatörce olmasından dolayı idi. Kaldı ki, bundan sonra da gördüğüm ve EfesSelçuklularca bana iletilen konularda yine yazacağım eleştirilecekse eleştireceğim, bu gün ki gibi de alkışlayacağım. 
Peki Bu yazı nereden çıktı diye düşünebilirsiniz. Her EfesSelçuklu kentdaşım gibi, geçirdiğimiz mayıs ayıda Belediye faaliyetlerini gözlemliyorum ve Belediye VİTRİNinde Kültür Müdürlüğünün çalışmaları ve gösterdikleri üstün performansı görüyorum. 
Bunu görünce de Belediye Başkanı na da sormadan edemiyorum. İyi ki Kültür Müdürlüğü var. Yoksa Belediyenin rutin Temizlik işleri ve 3 kişinin yapacağı bir işi 7-8 kişinin yaptığı bir kaç sokak görüntüleri haricinde neler yapılıyor. Başka bir deyişle ise EfesSelçuk’u uçuracak projelerin adı 24 Haziran seçimleri mi oldu. 24 Haziran sonrasına mı kaldı.?
Belediye Basın bürosundan Medya ya servis edilen haberler ve bizzat takip edebildiğim etkinlikler neredeyse çok büyük bir çoğunluğu Kültür müdürlüğünün çalışmaları veya destek verdiği etkinlikler. Tabi bu konuda Mübarek Ramazan ayının da Kültür Müdürlüğüne  hareket kattığını söylemeden olmaz.   
Yazıma hadi canım diyenler için Basın Bültenlerinden derlediğim ve gözlemlediğim Mayıs ayı çalışmalarını dökümanını çıkardım. Bakın Selçuk Belediyesi Kültür Müdürlüğü geçtiğimiz Mayıs ayı içinde nasıl bir performans göstermiş.  
1 Mayıs işçi Bayramı nedeni ile Pamucak Belediye Tesislerinde işçi ve emekçilerimizle yapılan piknik  
5 Mayıs  İsabey Mahallesinde Roman Kentdaşlarımızla Hıdırellez etkinliği  
4-5-6  Mayıs günleri düzenlenen Motofest  etkinlikleri ne neredeyse tamamına destek   
6  Mayıs Çamlık Genç Girişimciler Kültür Derneği tarafından organize edilen Keşkek gününe destek
13 Mayıs Anneler Gününde Rumeli Göçmenler derneğinin öncülük ettiği Pamucak Belediye tesislerinde yapılan etkinliğe tam destek  
16 Mayıs ta başlayan Ramazan süresince  günümüze kadar “her günün iftar vakti” Aslanlı havuz yanındaki Kültür ve Sanet evi bahçesinde yüzlerce kentdaşımıza kurulan iftar sofraları. 
Havutçulu Mahallesi, Gökçealan Mahallesi, Acarlar Mahallesi ve Sultaniye Mahallesi de Kültür Müdürlüğünün Sanatçılarının sunduğu çeşitli sanat gösterileri eşliğinde düzenlenen iftar sofraları. 
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolaysıyla ve çeşitli gecelerde düzenlenen ve Kültür Müdürlüğünün Yürekli, çalışkan Sanat emekçileri olan Müzisyenler Murat Gezer ve Kanber Karameşe’nin ve öğrencilerinin Konserleri ile Yine Kültür Müdürlüğünün vefakar, azmin timsali örnek genci, Tiyatronun Yönetmeni, Oyuncusu, Organizatörü, kostümcüsü, ışıkçısı hatta (Bildiğimden yazıyorum oyun sonu sahne temizleyicisi) Erol Namdar ve Öğrencilerinin sundukları birbirinden güzel oyunlar. 
Ve Bu ay içinde defalarca kurulan gelenekselleşmiş olan Kadın elemeği pazarları
Unutmamak gerek ki Belediyenin geleneksel hale getirdiği ve her ay olduğu gibi mayıs ayında da ortalama hergün bir kentdaşımızın vefatından sonra cenaze işlemleri ve cenaze evine yapılan güzel hizmetler.
Bu listede Gözümden kaçan olup yazmadığım varsa emeği geçenlerden özür diliyerek Tüm Selçuk Belediyesi Kültür Müdürlüğü Yetkili, Etkili ve Çalışanlarını yürekten Kutluyor ve yazı başlığımı tekrarlıyorum.
Ya Kültür Müdürlüğü de olmasaydı Belediye Başkanı EfesSelçuklu ya “Belediyemiz çalışıyor” diyebilmek için VİTRİNine Neyi veya neleri koyacaktı.? 
Anlayanlara da, Anlamayanlara da SELAM olsun.
DOSTça ve SEVGİyle Kalın.

 

Bu yazı 447 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum