02.10.2017 - KOCAOĞLUnun VEFAsı...
Hilmi GİDER

Hilmi GİDER

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

02.10.2017 - KOCAOĞLUnun VEFAsı...

02 Ekim 2017 - 15:11

Bir arkadaş demiş ki, kimler ne derse desin, kim ne yazarsa yazsın Selçuklu İzban’ın keyfini sürüyor. 
Çok doğru, boşuna dememiş Atalarımız “Davulun sesi uzaktan çok hoş gelir” diye.
Ben de bunu yazan arkadaşa soruyorum, İzban’a bindin mi, Ne kadar ödedin.? Birde DDY Tren’ine bindin mi, ona ne kadar ödedin. Bir de İzmir’e Gidiş Dönüş bileti aldın mı.? Ona ne kadar ödedin.? Ben söyliyeyim DDY Tren’i ile İzmir’e Gidiş Dönüş  11 Tl. Üstelik Aktarma maktarma yok, Üstüne Üstlük son durak hilal de değil, direk Basmane.
Sinirlerin yay gibi gergin bir ortam da büyük bir törenle açılan İZBAN Selçuk – Torbalı hattından geriye kalan sadece Selçuk’lulara uygulanan Fiat. Zira geçen hafta ki yazımda belirtmiştim. İZBAN’a Aliağa’dan binerseniz Selçuk’a kadar gelir ve 2.60 Tl. Ödersiniz, Selçuk’tan binip Aliağa’ya gittiğiniz de veya İzmir’de inseniz bile 5.20 Tl. Ödersiniz. Bir başka yorumla, Selçuk’lular Aliağa’ya gitmeyeceklerine göre Selçuk’lulara Selçuk – İzmir de, Selçuk – Aliağa da 5.20 Tl. (Tepeköy aktarmalı) Aliağa’lılara Aliağa – İzmir de, Aliağa – Selçuk ta 2.60 Tl. (Aktarmasız, Direk) Hakikaten bu ne yaman çeliş ki. Alın size İZBAN. Selçuklular Kocaoğlu Başkanın 2014 Seçimlerinde VEFAcı olduğunu biliyordu da.! Selçuklulara VEFAsının bu olacağını hiç mi hiç düşünemezdi.
Bu tabloyu Efes Dost Gazetesi de Selçuk’luların haklı Feryadı olarak “İZBAN Selçuk’lularla ALAY EDİYOR” Manşeti ile gündeme getirmişti. 
İşte burası zurnanın “ZIIIIIRT” dediği yer.
Baylar, Bayanlar sahi İZBAN’ı kim yapmıştı, İZBAN kimin eseri idi.? Bunu bu fiatları savunuyorsanız şimdi söyleyin bakalım.
TC Hükümetin mi.?  İzmir Büyük Şehir Belediyesinin mi.? 
Neredesiniz Eyyyyy  “İzmir Azizdir Aziz kalacak” diye slogan atanlar.  
Neredesiniz Eyyyyy  “Recep Tayip Erdoğan” sloganları atanlar,
Ve Nerelerde, Ege’nin hangi köşelerindesiniz İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun Kürsüden inmesi için sloganlar atıp, kürsüden indikten sonra yuhalayanlar. 
Artık bıralık Selçuk’a ve Selçuklulara yakışmayan laf salatasını, Bırakın “Benim yanlışım Senin yanlışından iyidir” gibi bayat politik söylevleri. 
İZBAN’la Selçuk’luya Sahip çıkma zamanı Esas şimdi.
Hem Başbakanımız Binali Yıldırım’da açılış konuşmasında ne demişti. “İzban bütün yatırımlar gibi halkımızın vergileri ile yapıldı İzban’ın sahibi halktır." Yani Selçuk’lularındır.
Haydi bakalım Selçuklu Siyasetçiler. Selçuklulara olan görev faturanızı ödeyin de görelim. 
Başta Kendini CHPnin Selçuktaki manevi lideri gibi hisseden, Kocaoğlu Başkanın kadim dostu olduğunu söyleyen H. Vefa Ülgür, CHPnin önümüzdeki yerel seçimlerinde Belediye Başkanı Adayı olmayı hararetle arzulayan ilçe Başkanı Hasan Uysal, Kocaoğlu Başkana çok yakın CHPnin Büyükşehir Meclis üyeleri, Filiz Ceritoğlu Sengel ve Veli Keskin.
Göreceğiz bakalım “Kocaoğlu Başkana yapılanlardan dolayı OH olsun” mu diyorsunuz, yoksa İktidar, Muhalefet hep birlikte mücadele ederek Selçuk’lularla alay edercesine uygulanan bu faiş İZBAN tarifesini düzeltip düzeltemeyeceğinizi.
Ve AK Parti ilçe Başkanı Sema Yeşilçimen, “Aman aman bu faiş İZBAN tarifesi iyi oldu ve böyle kalsın. Tepki oylarını partime devşiririm” demiyeceğini biliyorum. Zira seni tanıdığımı düşünüyorum. Selçuklulara yapılan bu yanlışı hem partinle hemde CHPlilerle birlikte  mücadele vererek bu ucube İZBAN fiatını düzeltmek için çaba göstereceğini düşünüyorum.
Gerçi İlçemizin her sorununu Siyasilerin çözmesini istemen, Siyasetçilerimize haksılık olacağını düşünüyorum ve böyle konularla asıl uğraşması gerekenler Sivil Toplum Kuruluşları olmalıdırlar AMA İlçemiz Selçuk’ta, Selçuk için, Selçuk’lu için ilgilenen, uğraşan bir tek Sivil Toplum Örgütü var mı. Allah Aşkına? Bilen varsa lütfen söylesin. Kağıt üzerin de var. Hem de 100 küsür Sivil Toplum Örgütü. Sadece Kağıt üzerinde ve Protokollerde var da işlevlerde gören var mı.? Bunu da yazmam boynumun borcu.
Saydığım bütün siyasetçi ve stk yöneticisi dostlarım, bilmenizi isterim ki, Dost Medya olarak Selçuklular adına bu konunun da takipçisi olacağız ve siyasi geleceğinizde bu siyasi faturayı  ödeyip ödemediğinizi hep sorup hatırlatacağız. 
Anlasanız da, Anlamak istemeseniz de Hepinize SELAMlarımla,
Haftaya Buluşmak dilek ve umudu ile DOSTça Kalın.  

 

Bu yazı 998 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum