Bugun...
02.12.2016 - BİZİMKİLER DUYMUYORSAAA


Hilmi GİDER EFESSELÇUKtan YAZIYOR
hilmigider@hotmail.com
 
 

facebook-paylas
Tarih: 04-12-2016 17:27

02.09.2016 Tarihinde UNESCO KENTİ EFESSELÇUK'TAN FERYAD-I FİGAN Başlığıyla ve "Siyasetçi ve Genel Yöneticilerimizden tutun da Mahalle Muhtarlarımıza kadar Tüm Yöneticilerimizin Her Nutuklarında, her sohbetlerinde yaptıkları Büyük Büyük hizmetleri anlatırken kullandıkları “Unesco Kenti” “Medeniyetler Kenti” “Türkiyenin İncisi Egenin Tarih, Kültür ve Turizm Vitrini” “İzmir'in Dünyaya Açılan Penceresi” “Dünya Kenti” EfesSelçuktan Böylesine bir “FERYAT” Girişiyle bir yazı yazmıştım. (Şimdiki Yazacaklarımdan alınacaklar için, http://www.efesdostgazete.com/yazarlar/hilmi-gider/02-09-2016-unesco-kenti-efesselcuk-tan-feryad-i-figan/9985/ ) Aradan 3 Ay, Yani 90 gün geçmiş,

 

21.11.2016 Günü Selçuk Belediyesi Basın Bürosunun servis ettiği ve kendi siteleri  (http://www.selcuk.bel.tr/icerik/102/4195/bu-yatirimlar-unesco-kentini-ucurur.aspx) ile beraber ilçemiz medyasının da yayınladığı, Uluslararası Deve Güreşleri ve Devecilik Kültürü Sempozyumu sonrasında gerçekleştirilen Havutlama Hayrına AK Parti Milletvekilleri Mahmut Atilla Kaya ile Kerem Ali Sürekli de katıldı. Selçuk için birbirinden önemli müjdeler veren Kaya ve Sürekli; “ 2017 Selçuk’un yılı olacak” dediler. Diye Başlayan ve Nutuklarında Anlatılanları "BU YATIRIMLAR UNESCO KENTİNİ UÇURUR" Haber Başlığını onaylıyor.

Fakaaat gelin görün ki, 02.09.2016 Tarihli yazımda bahsettiğim Unesco Kenti EfesSelçuk'un yeni ve Modern Mahallesinden yazımdan 90 gün geçmesine rağmen FERYAD-I FİGANlar devam ediyor. Adı Soyadı ve Telefon Numarası bizde olan bir Mahalleli Kentdaşımızın yazdıklarının noktasına, virgülüne dokunmadan (Biri Selçuk’lu, Biride Torbalı’lı) İzmir Millet vekillerimiz Sayın Kerem Ali Sürekli ve Sayın Mahmut Atilla Kaya'ya Sunuyorum.

(Merhaba Hilmi Bey,

 

Geçenlerde NeaEphesus açıldıktan sonrasında telefon-internet altyapısı olmamasıyla ilgili bazı haberler yaptığını duydum. Hatta sanırım işe yaramış, kısa sürede altyapı getirmişler, vs, vs.

Şu an, Kobuleti Cad. 74/C blokta (Kaçanların yeni yaptığı cami yanındaki site) oturuyorum. Şubat ayından beri sitenin bahçe duvarında Telekom un fiber bağlantı kutusu var. Fiber optik kablo bu tarihten önce çekilmiş diye biliyorum. Mart ayı idi sanırım, Telekom ekipleri fiber kutuya kabloyu bağladılar. Hemen yanında da sitenin telefon dağıtım kutusu var. 

Ancak, fiber bağlantı kutusuna elektrik bağlantısı yok ve sitenin telefon dağıtım kutusu ile arada bağlantı kablosu da yok.

Geçtiğimiz Ocak ayından beri (10 ay olmuş), çeşitli zamanlarda defalarca Türk Telekom a çağrı merkezinden, müşteri hizmetlerinden, Selçuk ilçe müşteri hizmetlerinden başvuruda bulunmayı denedim. Ancak, altyapı yok, abone alınamıyor gibi cevaplar aldım. En son bundan 3 hafta kadar önce 44144 üzerinden bir şikayet daha bıraktım, orda görüştüğüm kişi en son sistem aktive edilmemiş heralde benzeri birşey söyledi.

Aldığımız duyumlar genel olarak, burada oturma ruhsatı alınmadığı için elektrik bağlatamıyormuş, Türk Telekom şeklinde. Ancak, Ocak ayından beri ben kendi üstüme elektrik abonesiyim. Su abonelikleri evsahibi üzerine sene başında açılmış. Şu an 5 apartman oturuyor, ancak hemen yanında 3 apartman inşaatı devam ediyor.

Bana biraz sitenin tamamının inşaatının bitmesiyle birlikte tüm apartmanlardan gelecek kabloların tamamlanmasını bekliyorlarmış gibi geliyor. Tahminim, tek seferde tüm kablo bağlantılarını yapmak istedikleri yönünde. Bu yüzden de biz aylardır hizmet alamıyoruz sanırım.

Elektrik almaları konusuna gelince, fiber bağlantı kutusunun 3-4 metre yanında GEdiz elektrik AG direği bulunuyor. Yani başvuru yapsa, buradan bağlanacak bir kablo ile, kendilerine bu direkten elektrik abonesi verilir. Ki, zaten siteden herhangi bir elektrik alma durumları olamaz.

 

Bu durumla ilgili ulaşabileceğimiz, derdimizi anlatabileceğimiz kimse var mıdır? Bugün Bimer e de İZmir Valiliğine gönderilmek üzere bir kayıt açtım, ama işe yarar mı bilemiyorum. Saygılar,)

 

Sayın Vekillerimiz UNESCO Kenti mi Demiştiniz.? UÇACAĞIMIZI MI Söylemiştiniz.?

EfesSelçuklular UÇMAKtan önce UNESCOnun Kriterlerinde YAŞAMak İstiyor.

 

Anlamak İstemeyenlere SELAM, EfesSelçuk'u Anlatmaya DEVAM

Haftaya yine Okunmak Umuduyla DOSTça Kalın.Bu yazı 1746 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ8 + 4 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
EFESDOSTTV ARŞİVİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI