03.06.2017 - TEŞEKKÜRü BEKLEYEN, TEŞEKKÜR ETMEYİ BİLMELİ.!
Hilmi GİDER

Hilmi GİDER

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

03.06.2017 - TEŞEKKÜRü BEKLEYEN, TEŞEKKÜR ETMEYİ BİLMELİ.!

03 Haziran 2017 - 17:52

11 Ayın sultanı mübarek Ramazan ayındayız herkesin kutlu ve yaptığınız ibadetler kabul olsun.
Bu mübarek günlerde haklıda olsak gönül inciltmeyi bir kenara bırakıp, ruhumuzda yaşadığımız renga renk güzellikleri siyah beyaz’a çevirmenin anlamı yok. 
Tabi ki bunu atalarımızdan sürekli duyup küçüklerimize aktarma görevini de üstlendiğimiz “Çuvaldızı birilerine batırmadan önce, İğneyi kendimize batırmamız gerekir” 
Bu işimizi bırakacağımız anlamına da gelmemeli. Herkes yaşamak için ekmek yediği işi, yasaların verdiği yetki vede koyduğu kurallala yalansız, riyasız, eksiksiz ve şeffaf olarak tam yapmalı.
Bu mübarek günler de biraz daha sabırlı, biraz daha hoş görülü, biraz daha SEVGİ olmalı. Bunları inanarak ve isteyerek yazarken de yazmayı planladığım, Belediyeden burnuma gelen Küçük Menderes’in günümüzdeki kokusu benzerlerini Ramazan dan sonraya bırakıp, “sevdalı” bir kadın’ın evinin önünde onlarca çiçekten oluşturduğu bahçesinden yükselen kokularını hissettiren konuları yazmak istiyorum bu mübarek günlerde.
Biliyorum, her yazdığım konu hatta cümlelerden alınanların hatta kızanların olduğunu. Ama ne yapayım ki işim bu. Alınanların da işleri şu an yaptıkları. Kaldı ki bu işler bizlerin seçimi. Teşekkür mü bekliyoruz, önce Teşekkür etmeyi bileceğiz veya öğreneceğiz. İşini sevmiyormusun, Yapamıyormusun, Beceremiyormusun, İstemiyormusun, Torpille zar zor bulduğun bu işten Bas istifanı, işgal etme boşuna o yeri, bulunmayan hint kumaşı değilsin. Senin yerine vede o işi senden güzel yapacak ONlarcası var. Harçla Borçla, kredi ve binbir çile ile açtığın dükkanı kapat. Deyim yerindeyse, Kimse bizim başımıza bu işi yapacaksın diye “silah” dayamıyor. Uzun lafın kısası hepimiz EfesSelçuk halkına bilerek, isteyerek ve gönül rızası ile üstelik “Bedel” alarak hizmet etmeye çalışıyoruz, o zaman işimizi severek yapmalıyız. Bize, Bana yani Medya’ya, Basın’a, elindeki kalem’e kızıp, silgileri parçalayıp atanlara, sözün öz’ü, bizlere; İçin için, sinsi sinsi hatta dişlerini gıcırdatarak öfkelenenlere Medya’nın, Gazeteciliğin ne olduğunu “Sizler’e”, Nasıl yapılması gerektiğini ise “Bizler’e” söyleyen Dünyaca ünlü Düşünür ve Büyüğümüzün bir kaç sözlerini anımsatmak isterim. 
-Gazeteler, dünyanın aynaIarıdır. James Ellis
-Gazeteciler Karanlığa ışık tutanlardır. Abdi İpekçi
-Gazeteyi yapan haber değil, haberi yapan gazetedir.  Umberto Eco
-Gazeteleri gazeteciler yazar, ancak okuyucuIar yazdırır. Benjamin Franklin
-Gazeteciler gördüklerinı, düşünďüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır. M.K. Atatürk
- Basın özgürlüğü, Satılmışların ellerindeyse, Yalanın silahıdır. Galina Serebryakova 
-Gazetecilik birilerinin yazılmasını istemediği şeyleri yazmaktır. Geri kalan her şey halkla ilişkilerdir! George Orwell
Anlayanlara SELAM, Anlamayanlara HELAAAL olsun.
Haftaya yine okunmak umut ve dileği ile DOSTça kalın.

 

Bu yazı 769 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum