Bugun...
04.11.2016 - ALTERNATİF ve ALTERNATİFLER...


Hilmi GİDER EFESSELÇUKtan YAZIYOR
hilmigider@hotmail.com
 
 

facebook-paylas
Tarih: 05-11-2016 14:04

Yaşadığımız kara bulutlar arasında, her gün değişen yoğun ülke günemlerimizle  Neşeli, Huzurlu ve Umutlu günler de yaşıyoruz çok şükür ara sıra, 29 Ekim Cumartesi günü gibi, veya bir başka anlatımla  Cumhuriyetimizin yaş günü gibi.

Umutlarımız yeşeriyor, Karamsarlıklarımız minimuma düşüyor bir heyecan bir coşku bir sevinç sarıyor beynimizi ve bedenimizi, bir günlük te olsa gözlerimiz "Bahar"ı Kulaklarımız yürek atışlarını hızlandıran nutukları ve "Hayalimizdeki Yarınları" canlandıran Şarkılar, Türküler ve Marşları duydukça yaşama isteklerimiz ve sevinclerimiz doruk noktasına ulaşıyor neredeyse.

Fakat! Sağcısı, Solcusu, Libareli, Muhafazakarı, yaşlısı, genci, kadını, erkeği aynı sokakları, aynı caddeleri ve aynı toprağı ve aynı havayı bu günlerde de paylaşırken, bir kaç yıldır alternatif törenlerede tanık oluyoruz, Neredeyse tüm milli bayramlarda aynı manzarayı seyretmek mümkün, Örneğin bu yı 29 Ekim günü; Halkımız arasında "istasyon meydanı" denilen ama (Önceki yıllarda Atatürk heykelimizin orada olduğundan) aslı CUMHURİYET meydanı olan Dünyada onurumuz büyük usta Heykeltraş Mehmet AKSOY'un yaptığı heykelin önü. 5 ile 10 arası çelenk ve bu çelenklerin sahibi olan 50 ile 100 arası CHP öncülüğündeki kurum veya kuruluşlarının (STK) Temsilsi ve yönetim kurulu üyesiyle Devlet Resmi Törenine ALTERNATİF TÖREN.

Arkadaşlar allah aşkına neyin alternetifi bu, Devletin Resmi Töreninin Alternatifi, Peki "ANLAMINI" ve "NEDENİNİ" sizden başka bilen ve anlayan varmı.? Hep bir ağızdan söyleyeceğiniz sözü duyar gibiyim "Sen ve Senin gibiler anlamaz"
-Sorsam NEDEN,
- Yine hep bir ağızdan ANKARA Türküleri. ANKARA Şarkıları...
 - Peki Sınır ilçelerimiz olan KUŞADASI, TORBALI, BAYINDIR ve TİREde ki CHPliler ve STK'ları Alternatif yapıyorlar mı ve Yapmadıklarının Nedenlerini Biliyormusunuz.?
- İşte o sözü "Sen ve Senin gibiler anlamaz" demeden önce Benim gibi bir araştırın bakalım.
 
Evet Ben ve Benim gibiler ANLAMIYORLARsa o zaman size zahmet aşağıdaki fotoğrafı hatta geçmiş Milli Bayramlarımızdaki altarnatif Tören  fotoğraflarınızı da önünüze koyup bir bakın ve SAYIN bakalım 50 den fazla STKnın olduğu SELÇUKta sizden başka kaç STK ve SELÇUKlu ANLAMIŞ bu güne dek yaptığınız ALTARNATİFlerinizi.
IŞIKlardan Rahatsız olmayın, Atalarımız söylemiş "Mum Dibine Işık Vermez" diye.

Tekrar hatırlatıyorum, Söyleyecek SÖZü olana Bu KÖŞEM de, efesdosttv'deki Proğramım da açık. Yeterki EFESSELÇUKu KONUŞALIM. 

 Anlayanlara da Anlamak İstemeyenlere de SELAM.
EfesSelçuk'un Hallerini  Anlatmaya DEVAM.
Haftaya Yine Okunmak  Umuduyla DOSTça Kalın.Bu yazı 2456 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ5 + 4 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
EFESDOSTTV ARŞİVİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI