06.08.2017 – İİİNŞALLAH – MAAŞALLAH...
Hilmi GİDER

Hilmi GİDER

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

06.08.2017 – İİİNŞALLAH – MAAŞALLAH...

06 Ağustos 2017 - 10:52

Oh be şükürler olsun. “Pardon yanlış yapmışız özür diliyorum ve bundan sonra bu tür yanlışlar yapmayacağız” diyen bir Yöneticimiz, bir Belediye Başkanımız olmuş. Bu durumdan memnun olmayan varmıdır ki.?  Önceki başkanlardan duymadığımız bu sözü çok ama çok önemsiyorum. Özür dilemenin de bir erdem olduğunu göstere göstere hatırlattığı için Dahi Zeynel Bakıcı Başkanı kutluyor ve Teşekkürlerimi yolluyorum. 
Basın toplantısı görünümü vermeye çalıştığı ve her zaman ki CEKli, CAKlı toplantıda sıraladıkları yapılacaklar ve edilecekler için ise (3.5 yıldır dinlediklerimizin makyajı değişmiş olduklarından) İnşallah, Maşallah diyerek, son bir buçuk yıl da “bu kadar iş” Allah yardımcın olsun diliyorum.  
Belediye Başkanının toplantısının bir kaç gün sonrası ilçemizin 8 mahallesini ziyaret eden Ak partinin Torbalı’lı İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’da Mahallelerimizde yaptığı konuşmalarda ve  tıpkı Belediye Başkanımız gibi; “Selçuk'un kamu yatırımlarında altın çağını yaşıyor, Ak Parti siyaseti eser siyaseti yapıyor, Ak Parti'nin eserleriyle, yaptıklarıyla, yapacaklarıyla, hedefleriyle, planlarıyla konuşuluyor,  "Biz eser siyaseti yapıyoruz, hizmet siyaseti yapıyoruz. Selçuk'ta yapılanlar ortada. İzban, Efes Antik Kanal Projesi, Doğalgaz, Meryem Ana Tabiat Parkı Projesi, Teleferik, Selçuk-Belevi Bölünmüş Yolu Projesi, Yeni Hükümet Konağı, Hastane, Toki ve yeni okul projeleri ile Selçuk çağ atlıyor. Devam eden tüm projeler tamamlandığında Selçuk bambaşka bir çehreye kavuşacak" demiş.
Sn. Vekilimizin ilçemize her ziyaretinde, her toplantısında ve her töreninde söyledikleri noktası virgülü aynı. Ben yinede inşallah diyorum ve İlçemizin Ak Parti yöneticilerine, Sn. Kaya Milletvekilimiz “Talkımı bize, Salkımı ise Torbalılıya” ikram ediyor gibi olduğunu Torbalı’daki (kendi dönemindeki) iktidar yatırımlarını bir gözden geçirip, Sn. Vekilimize hatırlatmalarını EfesSelçuklular olarak bekliyorum.  
EFES, EFES yine EFES..
Dün söylüyordum bugün söylüyorum, yarında söyleyeceğim “Ben Selçuklu değilim” Efes’liym. 
Gerek Basında gerekse sosyal medyada dikkatle takip ediyorum, bizler EFES dedikçe birileri kuyruklarına basılmış gibi viyaklıyorlar, üstelik öyle viyaklıyorlar ki, konunun asıl amacınından saptırma pahasına o günün rüzgarına göre, Milliyetçilikten, Tarihçihçilikten, Ata sevgisinden, sözüm ona Bilimsellikten dem vuruyorlar da ekonomiden, ticaretten, gelirden, giderden, bu MARKAyı kimlerin ve nasıl kullandıklarından, ilçe olarak neler kazanırız, ne kaybederiz den hiç mi hiç bahsetmiyorlar daha doğrusu bahsedemiyorlar. Bu nedenle de mızraplarını çuvala sığdıramıyorlar. Ne iş yaptıklarını, Hangi işletmelere iş yaptıklarını, Nerelerden geçindiklerini ve hangi konularda ne tür nemalandıklarını, neyi pişirip kimlere sunduklarını ve hatta neleri planladıklarını, (Duygusal düşünüp konuşanları tenzi ediyorum ve onları anlayışla karşılıyorum) ama çoğunluğunun ilçemizin kazanacaklarını farkında olduklarını, hepsinin esnafımızın, halkımızın neler kazanacaklarını bildiklerinden planlı ve bilinçli yorum yaptıklarını biliyorum vede biliyoruz. Üstekil öyle sersemce hatta “azgınca” saldırıyorlar ki, yerlerini, yurtlarını, kariyerlerini, biraz sevildiklerini unutup, EFES ismini savunanlara, gündemden düşürmeyenlere  “şizoflen” diyecek kadar da basitleşip ucuzlaşıyorlar.
 Sevgili Dostlar lütfen takip edin EFES ismine karşı gelenlerin bu konuyu hangi boyutta ve boyutlarda değerlendirdilerini ve anlayın. İlçemizin kederini ve sevincini bizlerle beraber yaşamak isteyenler mi, Yoksa ilçemizde yaşamayan hatta yaşamak bile istemeyip hariçten gazel okuyup ilçemiz için ahkam kesenler mi.?  Yetkili ve Etkili vede ilçemin kaderinde söz sahibi gibi davranan ve söz sahibi olmak isteyen zat-ı muhteremler, öncelille Kuşadası İsmail Cem Dostluk ve Barış Meydanı’na, Barış Heykelinin önüne gidin ve sizi karşılayan  çoook ama çok büyük tabelayı bir okuyun. Okuduktan sonra bir daha düşünün bizim yaşadığımız Selçuk’un hangi metrekaresinin EFES olup, olmadığını ve sınırlarımızın nereleri olduğunu ve sonra bu konuda konuşabilecekseniz konuşun. 
 Fakat Sizler yine de ne derseniz deyin, Hangi Enstümanı ve Argümanı kullanabiliyorsanız kullanın, hatta Duygularınıza göre Apasas’lı, Arzularınıza göre Ayasuluk’lu, Tarihçiliğinize göre Viranşehir’li, Milliyetçiliğinize göre Akıncılar’lı ve Ticaret ile Siyasetinize göre de Selçukluyuz diyebilirsiniz. Ben ve Benim gibi düşündüğünü çok iyi bildiğim on binlerce ilçedaşım yürekten EFESliyiz, İlçemizin isminin Yasal olarak ta EFES olması için Siz’e ve bu konuda kendi çıkarları için çalışan, yakınımızda ki ve uzaklarda ki “LOBİ”lere, Karınca misali de olsa, Bu ilçe Aşkımızın, EFES Sevdamızın haklılığını yasalarımızın ön gördüğü yollarla mücadelelerimizi sürdüreceğiz.  (Karıncaya sormuşlar; ''nereye gidiyorsun?'', ''dostuma'', demiş. ''Bu bacaklarla zor'' demişler. Karınca; ''olsun, varamasam da yolunda ölürüm'' demiş..) 
Anlayanlara SELAM,  Anlamayanlara ve Anlamak istemeyenlere de Anlatmaya DEVAM,  
Haftaya yine okunmak umut ve dileği ile DOSTça Kalın.  

 

Bu yazı 794 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum