Bugun...
09.10.2017 – OKUYANLARA ve İZLEYENLERE SELAM OLSUN


Hilmi GİDER EFESSELÇUKtan YAZIYOR
hilmigider@hotmail.com
 
 

facebook-paylas
Tarih: 09-10-2017 14:18

Tanıdığımı iddia ettiğim Sema Yeşilçimen Teşekkürler.
Geçen hafta yazdığım İZBAN hakkında “Kocaoğlu’nun Vefa’sı” Başlıklı yazımdan dolayı, konu hakkında hayli bilgi vererek, yaptıklarını vede yapacaklarını anlattı. 
Zaten ne zaman ki yazılarımda adından, partisinden veya  ilçemizin genel veya yerel yönetimi ilgilendiren bir sorunundan bahsetsem, (hatta sert bile eleştirsem) Bu konu Ne benim Ne de senin meselen bu İlçemizin meselesi olduğunu dile getirerek, yazımdaki konu hakkında bilgilendirmesinden dolayı AK Parti ilçe Başkanı Sema Yeşilçimen kardeşime bir kez daha teşekkür etmem, Kendisinin çok iyi bildiği dahası beni biraz tanıyan herkesin bildiği gibi, karekterim, anlayışım, disiplinim, meslek aşkım, vede mesleki “etik”im den dolayı boynumun borcu. Hele Hele İlçemizde Medya ya  duyarsız olup, kendi ekmek teknesi işi, mesleği ‘haricinde’ her şeyi herkesten daha iyi bilenlerin, Medya da yazılanları, halk arasında meşhur bir tekerleme olan “Tübbeki tütün, dinledim bütün” edalarıyla sırıtarak karşılayanların hayli bol olduğu günümüzde.  
Bu duyarlılığı sıcağı sıcağına yaşadığım aynı gün bir Belediye Meclis üyesi arkadaşla karşılaştık. Ayak üstü biraz Siyaseti ve EfesSelçuk’u lafladık. Konuştuklarımız ise yazılarıma konu olmuş EfesSelçuklular için önemli Onlar için Rutin ve Doğal olan meseleler. 
Dedim ki; Şu konuyu yazdım okudun mu.? Düşüncelerin nedir.?
Bu konuyu yazdım okudun mu.? Düşüncelerin nedir.?
Hayır hiç birini okumadım dedi. 
Yahu Allah aşkına İZBAN hakkında kaç haber çıktı, bende kaç yazı yazdım onlarıda mı okumadın haberin yok mu.? Hayır Hayır hiç birini okuyamadım dedi. 
Bir an düşündüm galiba benim yazılarım hoşuna gitmediğinden okumuyor diye.
Peki dedim, ilçemizde herkesin konuştuğu ve Medya ya yansıyan şu, şu konuları da mı okumadın.? 
Valla Hilmi bu günlerde o kadar yoğunum ki hiç gazete okuyamıyorum. 
Eyvah Eyvah hemde ne eyvah. 
İnanın şaşırmanın ötesin de “ŞOK” oldum.
Konuştuğum Arkadaş gazete okumuyorsa acaba diğerleri okuyorlar mı diye de sordum kendi kendime bir an. 
Benim yaşımdakiler bilirler, Eskiden Gazetelerin arka sayfalarında  SPOR, 2. Sayfaların da da MAGAZİN haberleri olurdu ve Gazete okuyor dediğimiz çoğunluk, Erkek ise eline gazeteyi alır almaz hemen SPOR haberlerine, yani arka sayfasına, Bayan ise de hemen gazetenin 2. Sayfasındaki MAGAZİN haberlerine bakardı. 
Eskiden ama öyle ama şöyle spor veya magazin de olsa gazete okunurdu. Ama bizleri ilgilendiren siyasi haberleri okumadığımızdan, Memlekette olup bitenden bi haberdik ve ne yazık ki yaşadığımız bu günlere böyle geldik. 
Şimdi ise SPOR’un ayrı gazeteleri, ayrı televizyonları, MAGAZİN’in ayrı gazeteleri ve ayrı televizyonları var. Ne yazık ki en çok okuru olan, en çok seyircisi olan da bu medya araçları. Ve maalesef memleket meseleleri yine okunmuyor. Görevleri memleket meselelerini çözmek, yanlışlıklara ve çirkinliklere çözüm üretmek olan Meclis üyelerimiz bile ilçemizdeki basılı veya internet gazetelerini okumuyorsa, ilçenin meselelerinin konuşulduğu televizyon proğramlarımızı izlemiyorlarsa yandı gülüm keten helva, Sizce de böyle seçilmişler EfesSelçuk’tan bihaber değillermidir, o zaman kendilerinden tüm beklentilerimiz boşa değilmi.? İşin ilgiç olması fakat günümüzde “çok doğal” sayılan Siyaset denince (hele ülke siyaseti oldumu) Herkese akıl verircesine malgalda kül bırakmayanlar da galiba onlar.
İşte böyle bir ortamda EfesSelçuk’la ilgili yazılanı, çizileni, konuşulanı ve söylenileni okuyarak, izleyerek takip edip kendi sorumluluğundaki konular hakkında Medya ile  bilgi paylaştığından dolayı bir kez daha teşekkürler Sevgili Sema Yeşilçimen.
Okuyanlara, İzleyenlere, Dinleyenlere ve konuşacak söz’ü olanlara SELAM.
Haftaya da okunmak umut ve dileği ile DOSTça kalın.

 Bu yazı 748 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ9 + 6 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
EFESDOSTTV ARŞİVİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI