Bugun...
10.02.2017 - BASIN AÇIKLAMASI...


Hilmi GİDER EFESSELÇUKtan YAZIYOR
hilmigider@hotmail.com
 
 

facebook-paylas
Tarih: 15-02-2017 16:36

Değerli Dostlar, 1976 yılından beridir EfesSelçuk ta yaşamaktayım, Yaşamaktan kelimelerle anlatılmayacak bir huzur ve mutlulukla Bu güzel ilçede 1976 dan 1993 e kadar fotoğrafçılık yaptım, Bu tarihten günümüze de  Askerlik öncesi yaptığım gazetecilik mesleğinin dürtüsüyle Radyo yayıncılığı (DOST RADYO) ve Basılı medya (DOST GAZETE) işiyle uğraşarak geldim. Bu zaman süreci içinde EfesSelçukta ilk Rahmetli (Kuşadalı) Ziya Ercan amca nın (Müzisyen Erol Ercan'nın amcası) çıkarttığı AKINCILAR gazetesi ile tanıştım, Sonra yine her zaman Rahmetle ve Saygıyla andığım, Fotoğraf çekimleri ile karanlık odamda geceler boyu beraber çalıştığım Yılmaz Tuncer hocam ın EFES gazetesi, daha sonrası Arif Çemrek in  en uzun soluklu olarak ve haklı övündüğü, İsminin konmasında ve logosunun dizaynında da katkım olan  EFES SELÇUK gazetesi  dahada sonra profosyonel gazetecilikten emekli olup ta ilçemize yerleşen Şükrü Akın ile şimdiki BÜYÜK SELÇUK gazetesini sahibi olan Hasan Hüseyin Gödeş'in ortaklaşa çıkardıkları "AYASULUK" gazetesi,  Uzun bir süredir yayılanmayan, Ülkü Ocakları Başkanı Memiş Esener in SELÇUK HABER gazetesi, Belediye ve seçimden seçime çıkan parti REKLAM HABER BÜLTENlerini (gerçi çıkaranlar onlara da "gazete" diyor) saymazsak günümüzdeki Bayram Bozdemir in 8 EYLÜL gazetesi, Nilüfer Öztürk Sılay ın SELÇUK AJANS gazetesini ve bununla birlikte çağın ve teknolojinin getirdiği, bana göre geleceğin gazeteleri ve gazeteciliği olacak olan başta ilçemize çok iyi hizmet ile görevler yaptığına inandığım efestenhaberler.com, artemishaber.com, selcukpostası.com ve  DOST MEDYAya ait efesdostgazete.com gibi İNTERNET HABER PORTALLARI oldu.

DOST MEDYA sahipliğinde yayın hayatında olan ve 1481 sayısıyla şu ana okuduğunuz EFES DOST GAZETEsi,  EFESDOSTGAZETE.COM internet Haber Portalı ve EFES DOST TELEVİZYONU ile de MEDYAcılığı, Sektör ve Meslek ilkelerinde EfesSelçuk'un Gözü, Kulağı ve Sözü olmak için çalışıyoruz.
Meslek İlkeleriyle diyorum zira her kurumun, kuruluşun hatta BİREYin düzgün, huzurlu ve onurlu yaşayabilmesi  için  bir ilkesi olduğu gibi bizim mesleğin de ilkeleri var. Gerçi her birey, her kurum ve kuruluş bizden beklentilerini kendi ilkeleri doğrultusunda olmasını beklesede, halka Uydurma değil DOĞRU, Abartılı veya Eksik değil OBJEKTİF, Reklam Tanıtım değil GERÇEK bildilendirme (Haber) vermeyi, Yazarlarımızın sadece ve sadece EfesSelçuk ile ilgili "Araştırma vede Sorgulama" yazıları ile Yıllardan beri "Bağımsız, Tarafsız, ödünsüz ve cesurca" yürüdüğümüz için mutluyum.  

Peki ya haber kaynaklarımız ne alemde biliyormusunuz.? Atanmışlar, Seçilmişler, Partiler, Odalar, Sendikalar ve Dernekler Halk'a, Örgütüne, (Teşkilatına), Üyelerine ulaşmakta, yaptıklarını, yapacaklarını, anlatmak için MEDYA ile iletişimlerini merak ediyormusunuz.?
Saydıklarımın MEDYA ile iletşimleri HİÇ yok. Evet Evet Hiç yok. Öylesine yok ki, Belediye de bir toplantı olur veya Önemli bir konuk gelir, Belediye Basın bürosu ilçemizdeki basın kuruluşlarına haber verme gereği duymaz, O olayı kendi bakış açılarından, Halka yansıtmak istedikleri gibi hazırlar ve Medya ya servis ederler. Kaymakamlık ise biz basın mensuplarının "Basın Bürosu" diye dillendidiğimiz Halkla İlişkiler biriminin ise Sosyal Medya dan gayri hiç mi hiç işlevi yok. Siyasi Partiler de aşağı yukarı hepsi aynı. Diğer Kuruluşlar da farklı değiller. Hepsi Bayram dan Bayram a  İşlerine geldiği bir olayda "BASIN AÇIKLAMASI" adı altında sanki Bayram ve Önemli bir gün kutluyormuş gibi bir metin hazırlarlar mail yoluyla gönderirler. Felsefe şu; "Gözlerimi kaparım vazifemi yaparım" mantığı ile ben görevimi yaptım top Medya da. Halkın merak ettiği konular varmış, bir Basın mensubu bunları soracakmış, Boş veeeeer benim anlattıklarımla yetinin, yetinsinler dercesine.
Bir Basın mensubu Bir Yetkiliye Kurumu ve görevi ile ilgili bir şey sormaya görsün, "yarın veya öbür gün veya bir tarih vererek; Basın açıklaması yapacağız, orada anlatacağız. veya bu konu bizi ilgilendirir basına söyleyecek bir şeyimiz yok. Cevap bu... Öyle ya Basın mensubu Sn. Yetkiliden aldığı yanıtları EfesSelçuk halkına duyurmayacak ta,sanki "Hatıra defterine" yazıp anı diye saklayacak.
Bu yazımdan gocunacaklara şimdi sorayım. Kurumunuzun işlevini tanıtmak, yaptıklarınızı, yapacaklarınızı anlatmak ve Basın mensuplarının sorularına muhatap olma cesareti ile hiç basın toplantısı yaptınız mı.? Yaptıysanız hiç ayrım yapmadan, Bizden, Bizden değil demeden tüm basın kişi ve kuruluşlarını davet ettiniz mi.? Bu Yazdıklarıma doğru değil deyip "Muhatap almama" kibiri ile yanıt vermediğinizde sorumlu olduğunuz kitleyi ve EfesSelçuk halkını değil de sadece ve sadece kendinizi aydınlattığınızı hiç düşündünüz mü?  Veya kaç basın kuruluşuna veya Mensubuna "Nezaket" ziyareti yapıp EfesSelçuk'u konuştunuz veya hal hatır sordunuz.?
Teklifimi Yineleyip, EfesSelçuk ve EfesSelçuklu için konuşacak her Kurum ve Kuruluş yetkililerini Her cuma efesdostTV de canlı olarak yayınlanan "EfesSelçuk'u Konuşalım" proğramına davet ediyorum.

Ve DOST MEDYA adına, İlçemizde yayın yapan Gazete ve İnternet Haber Portalı yöneticilerine de,  Kendi Basın Yayın ilke ve tutumlarına Saygı duyacağımızı belirtip Teklif ediyor ve muhataplara duyuruyorum, Bundan Böyle Biz DOST MEDYA olarak ACİL-ÖNEMLİ AÇIKLAMA ve KUTLAMALAR dışında  hiç bir "BASIN BİLDİRİSİ"ni efesdostgazete.com'un katagorisi dışında ve hiç bir yayın organımızda yayınlamayacağız.

Anlayanlara SELAM, Anlamayanlara Anlatmaya DEVAM.
Haftaya yine Okunmak umut ve dileği ile DOSTça Kalın.Bu yazı 1139 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ4 + 9 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
EFESDOSTTV ARŞİVİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI