10.06.2018 - TURİZM İLÇESİ SINIFINDAN ÇIKTIK MI, ATILDIK MI.?
Hilmi GİDER

Hilmi GİDER

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

10.06.2018 - TURİZM İLÇESİ SINIFINDAN ÇIKTIK MI, ATILDIK MI.?

10 Haziran 2018 - 12:18

Geçen hafta ki Efes Dost Gazete Manşet Haberini.  mutlaka gördüğünüzü ve okuduğunuzu düşünüyorum, 
BİZ KENTİMİZDE YAŞAMIYORUZ
Eyyyyyyyyyy, İzmir Valiliği ve BüyükŞehir Belediyesi
Arazi Yolları da İhtiyacımız ama
ÖNCE İlçe Merkezindeki Yollarımızı YAPIN
Sevgili dostlar her sokak’a çıkışım da onlarca Kentdaşım sokak ve caddelerimizin bu halini soruyor bana. Ve öyle kızgın ve öyle öfkeliler ki  deyim yerindeyse “burnundan soluyor” ve diyorlar ki “Nasıl Medyasınız ilçenin bu halini görmüyormusunuz, görüyorsunuz da  niye haber yapmıyorsunuz. Oysa ki bu konuda kaç haber yaptık, kaç tane yazı yazdım ben bile hatırlayamıyorum. 
İşin en ilgiç vede tuhaf olanı hiç biz yöneticiden ne bir açıklama ne bir bilgilendirme hatta TIK yok.
Merak etmeye başladım, Ülke genelinde bir virüs gibi yayılan, vurdum duymazlık hatta “sıkılmazlık” bizim ilçemize kadar da ulaştı mı.? 
Yoksa; Düşünüyorum da, Dumamazlıktan ve Görmemezlikten gelme ve doğal olarak “sıkılmazlık” kriterleri değişti de, ben mi çağın gerisinde kaldım.
Geçen yaz aylarında önce İZSU ardından DOĞALGAZ şirketi tarafından kazılan ve günlerce kapatılmayan yolların tozu, toprağı içinde, kış ayların da da çamurlarla debelenerek yaşadık.
Bu yı da haziran ayı ve mevsim yaz, ne yollarımız yol, ne caddelerimiz cadde.
Sahi; Yanlış hatırlamıyorsam 2003 yılından beri Kültür ve Turizim Bakanlığının B.16.0.YIG. 0.10.02.00 - 85775 sayılı İnşaat yasağı genelgesi kapsamında turizm hareketlerinin yoğun olarak yaşandığı ilçelerde 15 Mayıs - 15 Ekim tarihleri arasında inşaat yasağı uygulanıyordu Ne oldu o genelgeye, O gelge BüyükŞehir Belediyesini ve Büyük Şirketlerini bağlamıyor mu.? 
Yoksa, ülkemizde turizmin dibe vurmasıyla bu yasak kalktı mı, yoksa ilçemiz, Bakanlıkça, Valilikçe veya “yasak uygulamasının uygulanması ve denetlenmesinden sorumlu olan Belediyemizce  Turizm İlçesi sıfatından mı çıkartıldı.? 
Sayın Yöneticiler, Selçuklunun sadece bu konuda bile sorusu çok, Ama ben bir kez daha “Elçiye Zeval Olmaz” sözüne dayanarak bir kaçını “aynen” aktarmak istiyorum.
1- Bu yaz da toz toprak bulutları arasında mı yaşayacağız? Sanki “Nadas tarlanın sürülmüş halinde” olan tümsekli, çukurlu sokak ve caddelerimizde “hoplaya, hoplaya mı, zıplaya, zıplaya mı veya atlaya, atlaya mı” yürüyeceğiz.? İzmir’in Turizimde dünyaya açılan penceresi vede Unesco korumasındaki ilçemiz sokaklarını dolaşmak için önce “CANBAZ”lığı mı öğrenmemiz gerekecek.?
2- Belediye Başkanı ve yönetiminin ilçemiz için “kangren”e dönüşmüş bu konuda bir şey yapmadığı, yapamadığı ve yapamayacağı artık belli olmasından dolayı; İlçemiz deki Siyasi Parti ve sivil toplum kuruluşlarını temsilen Kent Konseyi yönetimine soruyorlar.
a) Kent Konseyi oluşumundaki 100 küsur STK ile birlikte bu konuda neden bir şeyler yapmıyor, yapamıyor ve yaptıkları ve meşkul oldukları konular neler.? 
b) CHPnin ilçemizdeki var olma sebebi, işlevi ve amacı ilçemiz sorunları değil de, sadece Genel Seçimler için ve Sn. H.Vefa Ülgür’ü Belediye Başkanı yapabilmek için mi.?
c) AKPnin ilçemizdeki var olma sebebi, işlevi ve amacı ilçemiz sorunları değil de, sadece Genel Seçimler için ve Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı yapabilmek için mi.?
d) İYİ Parti’nin ilçemizdeki var olma sebebi, işlevi ve amacı ilçemiz sorunları değil de, sadece Genel Seçimler için ve Sn. Meral Akşener’i  Cumhurbaşkanı yapabilmek için mi.?
e) MHPnin ilçemizdeki var olma sebebi, işlevi ve amacı Genel Merkezlerinin yaptığı gibi Sn. Recep Tayip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı yapmak, İlçemizde de Sn. Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı’ya şartsız, şurtsuz destek olmak mı.?
Lütfen HİZMET sözcülüğünün arkasına sığınmayın. Dünyanın neresinde görülmüş HİZMETin İŞKENCEye Dönüştüğü.? 
Ve son günlerde Selçukluların sıkça bir birine vede bana söyledikleri  “Selçuk Sahipsiz” Mİ.? 
Yanıtlarınızın sözcük sonları CAK ile de bitse, CEK ile de bitse de yayınlamaya hazırız ve hazırım.
Allah Aşkına birşeyler yapmıyorsunuz, yapamıyorsunuz, yapamayacak olsanız bile bari Selçukluyu yanıtlayarak bilgilendirin. Amiyane tabir ile bari “Gazımızı alın”
Anlayanlara da, Anlamayanlara da ve ısrarla Anlamak istemeyenlere de SELAM. 
DOSTça vede SEVGİyle Kalın. 

 

Bu yazı 478 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum