Bugun...
13.01.2017 - İÇ GÜVEYİ mi ARIYORSUNUZ.?


Hilmi GİDER EFESSELÇUKtan YAZIYOR
hilmigider@hotmail.com
 
 

facebook-paylas
Tarih: 17-01-2017 17:20

Genel koordinatörümüz (cansuyum) acele ediyor ve soruyor "Baba yazın hazır mı.?" Ben de düşünüyordum bu hafta ilçemin hangi konusunu yazayım diye öyle ya... ilçemin Neresine baksam bir konu başlığı, Kimi dinlesem bir konu başlığı, ilçem hakkında ne okusam bir konu başlığı. "Çivisi çıkmış" değimini kullanmak istemiyorum (Allah Korusun) Fakat her şey birbirine girmiş çözülemeyen bir kör düğüm yumağı, AMA Yöneticilerin söylevlerini dinlerseniz İlçe güllük gülistanlık, her şey şahane, herşey harika. Süpe, Süper.

Spordan, hele hele futboldan hiç anlamam, kaldı ki bu yazımda spor yazmayacağım zira hakkım da, haddim de değil. Sağ olsun ilçemiz için bir futbol otaritesi olan Ersin (Değişmez) evladımızla televizyonda yaptığımız “EfesSelçuk'ta Spor “ proğramından beri  Selçuk Efes Belediye Spor'u Konuşuruz. Bilgi ve birikimlerini Dost Medya ailesinin Gazetesinde de paylaşması için bir sözümü iki etmedi ve yazmaya başladı. Diyeceğim o ki Ersin'e her zaman sorduğum klasik soru "Sence Ne olacak Efes Spor'un, yönetim hali"nden yola çıkarak.

Önceleri Efes Spor'du, Sonra Selçuk Efes Spor oldu, Dahi Zeynel Başkanın iktidarı ile de Selçuk Efes Belediye Spor oldu. Eeeeeeee Oldu da ne oldu.. Reklam ve tanıtımlara bakarsak sanki 1. lig'e geçecek kadar Süper oldu, Neticeye bakarsak Aman Allahımmmm, Berbattttt. Sanki Dağ Fare doğurdu. EfesSpor ,  Selçuk Efes Belediye Spor olduktan günümüze kadar ki süreci her EfesSpor sevdalısının hatta taraftarının bildiklerini "tefrika" yapmak istemiyorum.

Bu yazımda  Dahi Zeynel Hocama sormak isterim.

Hocam "Teşbihte hata olmaz" EfesSpor kızımızı Belediye nüfusuna aldınız, peki niye bakamıyorsunuz.? Ona bir damat (Başkan) arıyorsunuz, Fakat, Damat adaylarına, Nişan, Çeyiz ve Düğün masraflarınıza karışmam ama davetiyelerde Kız Babası, Oğlan Babası olarak benim adım olacak, ne yaparsanız bilgim olacak üstelik yaşantınıza canım istediğinde karışırım diyormuşsunuz.

Ah be hocam nerede böyle bir dünya.?

10 Ocak çalışan gazeteciler günü dolaysıyla, İlçemizdeki gazetecilere olduğu gibi şahsıma da gönderdiğiniz kutlama mesajınızdaki "Selçuk'un hakkettiği yere gelmesi için, ortaya koyacağınız katkılardan dolayı hepinize Teşekkür eder" sözünüzün "kağıttan Teyyare olmadığını" kanıtlamanız için;

Allah Aşkına, araştırma gücünüz ve imkanınız bizden fazla (zira Kültür Müdürlüğünüz Elemanla hınca hınç dolu) Danışmanlarınızdan veya Müdürlüğünüzden. Yakın komşumuz Kuşadası eski Belediye Başkanlarından  Engin Berberoğlu 1980 li yılarda (Adı Belediye Spor olmadığı halde) Kuşadası Sporu nasıl bir yönetimle 3. lig'e taşıdığını, araştırıp bir rapor istesenize. Bunu yaptıramıyor iseniz, Benim olduğu kadar sizin de Dostunuz olduğunu tahmin ettiğim ve o günleri kuşadası'nda bire bir yaşamış olan Mukadder Başterzi'ye bir sorsanız.?  Ben ve ekibim herşeyi herkesten daha iyi biliriz, kimsenin aklına, fikrine ihtiyacımız yok demiyorsanız!  kısa zamanda araştırıp çıkardığım; Menderes Belediyesi Birlik Spor'un, Kemalpaşa Belediye Ulucak Spor'un, Dikili Belediye Spor'un, Narlıdere Belediye Spor'un, Çeşme Belediye Spor'un, Güzelbahçe Belediye Spor'un, Foca Belediye Spor'un,, Kınık Belediye Spor'un, Çiğli Belediye Spor'un, Didim Belediye Spor'un, Bornova Belediye Spor'un,  İzmir Belediye Spor'un, ve bir zamanlar aynı kulvarda olduğumuz ve şimdi 1. lig'te olan Akhisar Belediye Spor'un da nasıl yönetildiğini incelemenizi öneririm.

Danışman ve Müdürlerinize bu araştırmaları yaptırıp EfesSpor isminin başındaki Selçuk Belediye isminin hakkını veremiyecekseniz, hiçççç...  kusura bakmayın Başta Dost Medya'nın Gazetelerinde ve Televizyonunun her proğramında, EfesSelçuklu Spor ve Futbol severlerin dilinde Selçuk Belediye Efes Spor'un acınacak halini tekrarlanmaya devam edilecektir.

Değerli Dostlarım; Gelecek Haftaya da, Selçuk Efes Belediye Spor'a Yönetici olmaktan kaçan, Nazlanan, Yine deyim yerindeyse "Bana bir Araba alın, Gazını, Benzinini, Mazotunu, Bakımını, Lastiğini, Vergisini, Sigortasını da ödeyin dercesine, Sefasını sürmeyi, Havasını Atmayı isteyen (Tanımlamam uygundur herhalde) "İç Güvey"lik arayan sözüm ona EfesSpor Sevalılarını konu edeceğim.

Anlamak İstemeyenlere SELAM,

EfesSpor'un Halini Anlatmaya DEVAM

Haftaya yine Okunmak Umuduyla DOSTça Kalın.Bu yazı 1031 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ1 + 9 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
EFESDOSTTV ARŞİVİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI