Bugun...
13.04.2017 - 36 AY, 1095 GÜN, 26.280 SAAT GEÇTİ…


Hilmi GİDER EFESSELÇUKtan YAZIYOR
hilmigider@hotmail.com
 
 

facebook-paylas
Tarih: 13-04-2017 10:44

Malum bu günler de siyasetçisi, bürokratı, kadını, erkeği,  yaşlısı, genci 10 gün sonra yapılacak 16 Nisan Referandumuyla yatıyoruz Referandumuyla kalkıyoruz. Merhaba sözcüğü bile değişti neredeyse. Hayırlı sabahlar, Hayırlı günler, Hayırlı Akşamlar, Hayırlı geceler, Hayırlı işler. Evetli sabahlar, Evetli günler, Evetli akşamlar, Evetli geceler, Evet Evet Bol kazançlı günler. 
Varsa yoksa Referandum, İlçede neler oluyor, olması gerekenler neler olmuyor hiiiiiç kimsenin umurunda değil sanki. 
Çalmakta olan bir Şarkıyı veya Türküyü şak diye kesercesine araya girip birkaç sevindirici haber vereyim. 
- - Menderes Hava alanı karşısı Aydın – İzmir oto yolundaki yön tabelalarında ama bilinçli, ama bilinçsiz yazılmayan  “Selçuk” ibare yazısı Gazetemizde Haber ve fotoğrafı çıktıktan sonra  apar topar yazılmış.
- -Büyük umutlarla kurulan Kent Konseyimizin Genel Kurul Meclisi belirlenen tarihte “ilgisizlikten” toplanamayıp, üye yeterlilik sayısı aranmayan ikinci seferinde toplanıp ilçemize hayırlı olacak çok çok önemli kararlar aldı. 
- -Belediyemiz, Yurt içi ve yurt dışındaki turizm fuarlarında Selçuk’un marka değerlerini tanıtmaya devam etti. 8-10 Mart tarihleri arasında Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen ITB Berlin Fuarı’na katılarak, kentimizin turizm değerlerini bir kez daha dünyaya tanıttı. 
- -Referandum çalışmaları kapsamında ilçemize gelen Bakan ve iktidar milletvekillerimiz ilçemiz için planlanan yeni yeni müjdeler verdiler.
- -Bu arada EfesSelçuklulara büyük bir müjde de verelim. 01.10.2016 tarihinden bu güne Belediyemiz Bayındırlık ekiplerince büyük gayret , uğraş ve hızla çalışıp kısa zamanda meydana getirdikleri  15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler parkı nihayet açılışına hazır hale geldi. Çarşımızın göbeğinde yaşanan Görüntü ve Gürültü kirliliği de böylece bitiyor. 
- -Dün, yani 06.04.Perşembe günü   Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın katılımıyla Yeni Hükümet Konağı’nın temel atma töreni gerçekleşti.
İşte bunlar ve bunlara benzer hizmetler yapılırken, En önemli günü Belediye Başkanının 3. (üçüncü) Başkanlık yıl dönümünü hatırlatayım dedim. Zamanı rakamlarına uyarlarsak Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı Tam tamamına 36 ay, 1095 gün, 26.280 saat’tir görev de. Başarılı mı? Başarısız mı? EfesSelçuklular değerlendirecek. Takip ve gözlemlerimize göre Neler yaptı, neler yapmadığını veya “yapamadığını” önümüzdeki günlerde tabi ki yazacağım. Referandumdan sonra Konuşmak üzere de   Televizyon Proğram davetimi Belediye Başkanına ileteceğim. 
Bu gün sizlere Ak Parti ve Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’nın imzalarının bulunduğu 30 Mart 2014 Seçim öncesi Propaganda amaçlı dağıtılan, kapak başlığı “Artık Değişim Zamanı” “Herşey SELÇUK için – Herşey SİZİN için” Olan Seçim Beyannamesi’nin üçüncü sayfasındaki Söz Verilen hizmetleri,  sıralamaları ile sunmak istiyorum. 
ULAŞIMDA HAYAT
1- Tüm Köylerden Merkeze Toplu Taşıma  -  2- İlçe Otogarı - 3- Otopark -  4- Alt ve Üst Geçit  - 5- İzban Geçişi Çözümlenecek -  6- Teleferik
ENGELSİZ HAYAT
1- Engelliler için Gören Göz Projesi  -  2- Engelliler için Meslek Edindirme Kursu
SAĞLIKLI HAYAT
1- Kapalı Spor Salonları  -  2- Fıtness Aletleri
EKOLOJİK HAYAT
1- Ekolojik Ayak İzi=1  -  2- Doğalgaz Altyapısı  -  3- “O” Karbon İlkesi
SOSYAL HAYAT
1- Rekreasyon Alanı  -  2- Meydan  -  3- Kültür Merkezi  -  4- Gençlik Merkezi  -  5-Cami  -  6- Kültür Merkezi
EKONOMİDE HAYAT
1- Tarımda Sulama Projeleri  -  2- Pazar Yeri  -  3- Arvalya Höyüğü TurizmeKazandırılacak  -  4- Efes Antik Limanı  -  5- Selçuk Yat Limanı  -  6- Meslek Edindirme Kursu (Turizm)
KÜLTÜR VE SANATTA HAYAT
1- Engelliler İçin Kültür Sanat Projeleri  -  2- Gençler İçin Kültür Sanat Projeleri  -  3- Hayvanlar
 İçin Projeler  -  4- Çocuklar İçin Kültür Sanat Projeleri   -  5- Herkes İçin Kültür Sanat Projeleri   -  6- Yaşlılar İçin Kültür Sanat Projeleri   -  7- Kadınlar İçin Kültür Sanat Projeleri  
Haftaya Yine Okunmak Umut ve Dileği ile DOSTça Kalın.
Düşünenlere SELAM, Boşveeer Diyenlere HELAL Olsun. 

 Bu yazı 1183 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ8 + 6 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
EFESDOSTTV ARŞİVİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI