15.12.2017 – EMNİYET MÜDÜRÜMÜZLE İKİ SAAT.!
Hilmi GİDER

Hilmi GİDER

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

15.12.2017 – EMNİYET MÜDÜRÜMÜZLE İKİ SAAT.!

15 Aralık 2017 - 11:31

Tam 41 yı önce idi. Selçuk’a gelişim. 1976
İsabey Mahallesi Ak Sokak’a (Çerçioğlu Apartmanının altı)
Yan Komşularım çiçeği burnunda  Avukatlar Selçuk Atalay, Cemal Serbest
O günleri hatırlayanlar bilir. Hilmi Fotoğraf Stüdyosu.
Tam Karşımda (şimdi yıkılmış olan) Polis Karakolu.(Emniyet Amirliği)
Emniyet Amiri Başkomiser Necmettin Aslan (Allah Rahmet Eylesin, Nurlar içinde yatsın)
Hatırlayabildiğim kadarıyla bir kaç ay sonra Emniyet Amiri Halil Tataş göreve başladı (Yıllar sonra da İzmir Emniyet Müdürü oldu)Rahmetli Cumali Eker de(Nurlar içinde yatsın) deyim yerindeyse onun halkla ilişkilerden sorumlu polis’i gibiydi.
Halil Tataş sanki Selçukta doğmuş, büyümüş gibiydi. (Selçuk’u Selçukluyu çok severdi, 41 yıl geçmesine rağmen bu günde aynı duyguları taşıyor)Herkesle arkadaş, herkesle dost, herkesle akraba. Ama bir o kadar da görevinden ödün vermeyen, Cesur, Hızlı, Sert ama Adalete son derece bağlı  bir polis. Şu günlerde bile kadınlarımızın, hatta genç kızlarımızın gece saat ne olursa olsun nöbetçi eczaneye veya bir mahalleden diğer bir mahalleye “ben yanlız başıma giderim korkmam, burası Selçuk” diyebiliyorlarsa onun temellerini attığı güven verici eser olduğunu (yaptığı çalışmalardan, uygulamalardan) tanığıyım.  (Bu yapısından dolayı da yıllar sonra ismi İlçemiz Belediye Başkanlığı Adaylığı için sıkça konuşulan ve teklif bile götürülen bir polis şefi idi.
Bizlere, Selçuk Halkına Polisle Dost olunması gerektiği, Doğru ve Dürüst insanın polisten çekinmeyeceğini hatta hiiiç korkulmayacağını, bilakis kötü ve tehlikeli görülenleri mutlaka polis’e bildirmesi gerektiğini, polisinde aldığı duyumu geçiştirmeyip ilgilendiğini inandıran Polis Şefi idi.
41 yıl geçmiş ve benim polis Amir/Müdürleriyle olan “görevlerine saygı” ile bireysel ilişkilerim hep sürdü. Bu gün’e değin hepsini yakınen tanıdığım ve çoğu ile dostluklarımın hala devam eden onlarca Emniyet Amiri/Müdürü geldi geçti. 
Doğal olarak hepsinin kendilerine has yöntemleri vardı, ama şimdiye kadar hiç bir Emniyet Müdürünün, İlçe Medya mensuplarını davet ederek ilçe sorunlarını dinlediğine, konuştuğuna şahit olmadım.
Geçen hafta Çarşamba günü Medya sahibi/mensubu arkadaşlarla Emniyet Müdürümüz Adem Köpük’ün her birimizi tek tek davet etmesiyle Makamında 2 saat Selçuk’u konuştuk, 
Adem Köpük Selçuk Halkına çok tanıdık, çok yakın. Adem Köpük İzmir’li, Adem Köpük Bir Göçmen çocuğu, Adem Köpük Egede doğmasına rağmen Türkiye’nin tüm rekleriyle bezenmiş, bilimsel çalışmayı kılavuz edinmiş, yüzünden sevgi, güven ve azim okunan Selçuk için ve dolayısı ile çocuklarımızı uyuşturucu belasına karşı korumakta amaçlı, inançlı ve inatçı gencecik bir bürokrat olarak gördüm.  İnanın Halil Abiye çok benzettim.
Emniyet Müdürümüz Adem Köpük ile Halkımızın Güvenliğinden, kronikleşmiş Trafik sorunlarımız olan, Oto park sorununa, ilçemiz yollarındaki trafik kargaşasından, Gezer Diskolardan Motorsiklet lere, Motorsiklet küheylanlarına, Hırsızlıklardan, Bütün Anne, Babaların endişe ettikleri, Gençlerimize bela olan ve olabilecek uyuşturucu ya kadar her şeyi samimi net ve verimli olacak şekilde konuştuk. Biz sorduk ve anlattık Müdür dinledi, Müdür anlattı biz dinledik. Sohbetimizin en büyük zamanını da uyuşturucu ile yaptıkları mücadele oluşturdu. Müdür rakamsal verilerle uyuşturucuyla yaptıkları çalışmalarını ve daha yapacaklarını kısaca Selçuk için düşündüğü tüm projelerini anlattı.
Teşekkürler Genç Müdür Adem Köpük.
Şimdi, Çağrımdır;  
1. Anne ve Babaların, Hatta tüm Halkımızın başta uyuşturucu konusunda; Bilhassa Tüh, Eyvah, Gençlik bitiyor gibi laf salatası ile felaket tellallığı yapanların Polisimize yardımcı olmasını, bu konuda gördüklerini, şüphelendiklerini Emniyet Müdürümüzün bizzat verdiği ve yakında 24 saat açık olacak  0 552 7525 155 whatspp hattına ses veya görüntü olarak ve yıllardan beri hizmetimizde olan 155 alo polis numaralarına hemen bildirmelerini rica ediyorum. Zira önce Anne ve Babalar, biz Medya mensupları, ve tüm kentdaşlarımız deyim yerindeyse “iğneyi kendimize batırıp” bireysel görevlerimizi yapalım, çocuklarımıza, kentimize sahip çıkalım ki, Emniyet Müdürümüzü ve Polis’imizi çalışmıyor diye ELEŞTİRMEK için biz medya ya HAK doğursun. Bu konuda Dost Medya kuruluşundan bu güne olduğu gibi her iki görevini de eksiksiz hatta fazlasını yapacaktır.
2. Belediye Başkanımız kent içi trafik konusunda Emniyet Müdürümüzün projelerini dikkate almanız gerek (tek yönlü yol uygulaması projesi gibi) almanız gerek diyorum, çünkü her konuda söylediğiniz PARA YOK sözü burda geçerli değil zira bu proje PARA ile yapılacak bir şey değil.
3. Bütün siyasetçilerimizin ve tabiki en başta AKP ilçe Başkanı Sema Yeşilçimen kardeşimin böyle bir bürokratın arkasında durması gerek. En az şimdiye kadar bazı bürokratların arkasında sım sıkı durduğu gibi.
Haftaya yine Okunmak dilek ve umudu ile Huzurlu kalın, Sağlıklı kalın, DOSTça kalın.  

 

Bu yazı 637 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum