Bugun...
16.08.2017 - İZBAN TARİHİNE NOT DÜŞÜYORUM.!


Hilmi GİDER EFESSELÇUKtan YAZIYOR
hilmigider@hotmail.com
 
 

facebook-paylas
Tarih: 17-08-2017 14:55

Belediye Başkanı Basın toplantısında açıklamış ve demiş ki; “İZBAN 8 Eylül’de deneme seferlerine başlayacak, Selçuk bugün aktarma özelliğine sahip olan bir ilçe olacaktır. Nazilli, Söke ve Denizli’den gelen trenler burada yolcularını bırakıp İZBAN’a aktarabilecekler. Selçuk böylece üs konumuna gelmiş bir ilçe olacak”
Evet İZBANın seferlerine başlamsıyla ilçemiz bambaşka bir ilçe olacak, Olumlu yönlerini açıklamalı saymaya kalsam köşeme sığmaz, Fakat en önemli katkıları da, gerçek bir metropol ilçe olacağız, Aliağa ilçesine kadar tek biletle yolculuk yapacağız, İlçemizin yerli ziyaretçisi (Turisti) misli misli artacak.
İlçemizizde yaşayan bizler için olumsuz sayılacak olanlar ise, İZBAN seferleri daha başlamadan, konut fiatları ve kiralar neredeyse 2-3 kat artmış durumda, seferler başladıktan sonra nerelere fırlayacağını göreceğiz.
Benin asıl üzerinde durmak istediğim konu bambaşka ve ilçemin geleceği açısından çok önemli. İZBAN konusunda bir araştırma yapayım dedim ve yetkili, etkili dostlardan yeterince proje bilgisine ulaşamadım. Duyumlarıma göre İZBAN seferlerine başladığında Zafer ve 14 Mayıs mahhallesiyle ilçe merkezi bağlattısı, Ulaşımı Üç Alt geçitten verilecekmiş, 1.si Petrol Ofisi yakınındaki şantiye önünden yeni restore edilen DDY Geçiti, 2.si DDY Şirince Alt geçidi, 3.sü de Efes Sanayi sitesinden yeni şirince yoluna (Restore edilerek) bağlanacak olan mevcut DDY alt geçidi. Bu durumda görünen o ki, Aslanlı Havuz diye bilinen Üst geçit kapatılacakmış. Geçtiğimiz Salı günü aldığım bir haber ise Belediye Başkanının (yazımın başında sunduğum) açıklamasını yalanlar nitelikte, çünkü Aslanlı Havuz üst geçidi kapanmıyorMUŞ, İzmirden gelen İZBAN Mototreni Üst Geçit’e gelmeden (manevralarla) geri dönüş yapacakmış. (Tekniği ve Teknolojiyi bilmem ama size “Mantıklı” geliyor mu.?) Bu anlatılanlarıın hepsi, CAKlarla,CEKlerle dolu MIŞ ve MUŞların eklendiği söylemler, Bizim Belediyemizde de hiç bir yazılı (Harita ve Proje) belge yok. Belediyemizin yetkililerinin hepsi İZBAN yetkililerinin Söyledikleri ve anlattıkları bilgilere sahipler.
Şimdi ben bu köşemden İZBAN konusunda Mahallelerinden sorumlu olan, Zafer Mahallesi Muhtarı, Derviş Dede’ye, 14 Mayıs Mahallesi Muhtarı, Zeynel Bakıcı’ya, Yerel Yetkililerimiz, Başta Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’ya, Ak Parti İlçe Başkanı Sema Yeşilçimen’e, CHP İlçe Başkanı Hasan Uysal’a. Belediye Meclisimizin CHPli üyeleri olan; Filiz Ceritoğlu Sengel’e, Veli Kaskin’e, Sezaver Albeyoğlu’na, Tolga Sürekli’ye, Mehmet Karanfil’e, Mustafa Atınç’a, Volkan Tabak’a, ve Fadıl Lale’ye. Ak Parti Üyeleri olan; Osman Başterzi’ye, Burhan Becer’e, Fuat Kırıtak’a, Hakan Bayraklı’ya ve Nalan Başdemir’e. MHPli Üyeleri olan; Yaşar Yılmaz’a, ve İbrahim Soğutmaz’a. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Başkanla sıkı ilişkileri olduğu bilinen Eski Belediye Başkanı H. Vefa Ülgür ile Zıraat Odası Başkanı İbrahim Erdallı’ya. Kent Konseyi Başkanı Atay Tozlu ve Bütün Sivil Toplum Örgütlerinin Başkanlarına Tarih önünde çağrı yapıyor ve uyarıyorum. Şahsi ve Siyasi Tüm Rekabetinizi, Hesaplarınızı bir tarafa bırakın Vakit varken, Araştırın, Soruşturun, Toplanın, Buluşun, Konuşun, Gerekirse hep beraber Kocaoğlu Başkan’a çıkın. Kısacası bir çare, bir alternatif üretin ve Zafer Mahallesi ile 14 Mayış Mahallesinin ilçe merkeziyle olan ulaşımını, Arası 2 Km’den biraz az 1800 metre olan iki geçit’e bırakmayın ve sözlerede kanmayın sizlere söylenecek olanları haritalara işletip belgeleyin. Bu işi Kocaoğlunun Bürokrat ve Mühendislerinin bilgi ve insiyatifflerine bırakırsanız, “Kobuleti caddesi” asfatlanmasındaki yapılan, yaşayanlarca “Rezalet” Mühendislere göre “Hata” gibi olur. Lütfen İzmir Karşıyaka Nergiz’de, Bayraklı’da ve Torbalı’da yapılan yanlışlardan dolayı, buralarda yaşayanların çektikleri sıkıntıyı ve çile’yi, Bugün EfesSelçuklulara, Yarın çocuklarımıza Öbürgün de Torunlarımıza yaşatmayın vede aklınızdan çıkarmayın, zaman içinde ve zamanla meydana gelecek tüm olumsuzlukların ve yaşanacak tüm sıkıntı ve Çilelerin “VEBALİ” sizlerde olacaktır. Okunacak her DUA size geleceği gibi söylenecek her TÜRKÜ veya ŞARKI da sizin kulaklarınızı çınlatacaktır.
Anlayanlara SELAM, Anlamayanlara HELAL olsun.
Haftaya Yine Okunmak Umut ve Dileği ile DOSTça kalın.

 Bu yazı 974 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ2 + 7 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
EFESDOSTTV ARŞİVİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI