16.10.2017 – CHP Aynı CHP -1-
Hilmi GİDER

Hilmi GİDER

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

16.10.2017 – CHP Aynı CHP -1-

16 Ekim 2017 - 13:43

Bizler Atalardan, Babalardan Ustalardan vede Üstatlardan böyle duyduk böyle gördük “Kol Kırılır Yen İçinde Kalır” Kırılan kol 18 yıl ‘yen’in içinde kalmıştı. ve bu günlerde CHPde yaşananlarla bazı “şeylerin” açıklamanın sırasının geldiğini düşündüm. Zira 1980 darbesinden sonra 1992 yılında 2. Kez kurulan CHPnin selçuktaki kuruluşunda tabiri cahizse ilk tuğlatı koyan azınlıktan biriydim.  
                        CUMHURİYET HALK PARTİSİ İLÇE BAŞKANLIĞINA  S E L Ç U K
1972 Yılında, 18 yaşımda heyecanla üyesi olduğum, 12 Eylül 1980 dönemi sonunda, devamı olduğunu savunduğumuz SODEP,SHP ve nihayet 1992’de tekrar YUVA olan CHP.
Hem de Kurucu İlçe Meclisi Üyeliği, İlçe Sekreterliği, İlçe Başkan Vekilliği ve Belediye Meclis Üyeliği görevlerini onurla taşıdığım  Partimden, beceriksiz yöneticilerimizin, yıllarca Ülkeyi ve Devleti yönetmek yerine, BİRBİRİNİ yönetmek için sergiledikleri çirkin ayak oyunları sonucu; 1999 olağanüstü kongrede hiçbir partiye nasip olmayan bir başarı ile Parti Meclisini bile seçememe beceriksizliğini gösterip 26 Haziran 1999’da yapılan Kongrede’de sanki; Parti yöneticisi olacak kabiliyet ve bilgiye sahip kişiler yetişmiyormuş gibi, 25 yıldır yöneticilik yapan aynı kişilerin Parti Meclisi’ni paylaşmasını, 27 yıldır kendilerini yönetmekten ülke yönetimi için hiçbir şey üretmeyen yöneticileri tekrar yönetici görüp yine hiçbir şeyin değişmeyeceği düşüncemin pekiştiği ve buna kanıt olarak POSTA GAZETESİ’nin ANKARA KULİSİ köşesi yazarı Turhan SALMAN’ın 01.07 1999 tarihli YANDA fotokopisini sunduğum ve yazısının altına imza atacak kadar doğru bulduğum, Atatürk’ün emaneti koskoca Cumhuriyet Halk Partimi küçültüp, küçültüp Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden dahi dışlanan bir Parti konumuna düşüren yöneticilere, bu başarılarından dolayı TEŞEKKÜR için kaydımın silinmesini rica ediyorum. 09.07.1999
Not; Kendi yöneticilik yıllarımın hesabı 1994 yerel seçimlerinde verilmiştir. 
Adres : Atatürk Mah. 1005 Sk. 7/3 SELÇUK/İZMİR                                      Hilmi GİDER
Gereği için ; CHP İlçe Başkanlığı              SELÇUK
Bilgi için     ; CHP Genel Sekreterliği       ANKARA
                 -----------------------------------------------------------------------------------
(ANKARA KULİSİ / Turhan SALMAN
Kurultaykolik
Hiç kimsenin yönetici olmaya istekli olmadığı bir örgüt düşünün, orada işler pek iyi gitmiyor demektir. Bir de bu işin tam tersi var, herkesin her yere aday olduğu bir örgüt de pek sağlıklı sayılmaz herhalde. Ne yazıkki CHP yıllardan bu yana böylesine bir kaosu yaşıyor.
Ağır bir seçim yenilgisinin üzerine yapılması gereken en doğru şey yapıldı ve kurultay toplandı. Boşalan Genel Başkanlık koltuğu için anımsanmayacak sayıda aday yarıştı. O da güzel. Ama gel gelelim parti, giderek erimesine neden olan hizipçilik yüzünden 76 yıllık yaşamında ilk kez yöneticilerini seçemeyip 45 gün içinde yeniden kurultay toplamak zorunda kaldı.
Beş partinin temsil edildiği Meclis, Fettullahın peşine takılmış gidiyor.Laikliğe inananlar kendilerini temsil edecek bir parti arayışında. Ama CHP bu boşluğu doldurabilecek en güçlü aday olduğu halde kısır bir liste kavgasını aşamıyor. Herkes her yere aday. 350 delege kendini parti yöneticisi olarak görmek istiyor. Adam 45 gün önceki kongrede aday olup 15 oy almış. Aradan geçen 45 gün içinde liste hazırlayanlardan hiç birini tavlayamamış, ama yine aday oluyor. Oyunu yüzde yüz arttırsa ne yazar. Bin 100 delegenin oy kullandığı ve yüzlerce adayın yarıştığı seçimde 280 oy alabilenler yönetici olabiliyor.
Şimdi yönetimde her gruptan insan var. Bu gruplar arasında ne gibi uzlaşmaz çelişki var, bırakın bizim gibi dışarıda olan insanları bizzat o grupların içinde olanlar bile kavrayabilmiş değil. Dört ayrı listeden seçilip gelmiş 60 parti Meclisi üyesi önümüzdeki dönemde kendilerini oraya getiren grubun çıkarını değil de, partinin çıkarını düşünerek hareket etselernasıl olur acaba.) 
Sevgili Dostlar, Sevgili CHPliler. Benim bu 1999 yılındaki istifa dilekçem Selçuk Noterliğinin 12.07.1999 Tarih ve 5974 sıra sayısıyla CHP Selçuk ilçe Başkanlığına ve CHP Genel Sekreterliğine NOTER vasıtasıyla gönderilmiştir. İlçe Başkanlığı ve Genel Sekreterlik arşivlerindedir. 
Anlayanları DOSTça SELAMLIYORRRR.
Anlamayanları ise, haftaya da bu köşemi okumaya Bekliyorum.
Sağlıklı olun, Sağlıklı Kalın, Aman Sevgisiz kalmayın ki DOSTça Kalın. 

 

Bu yazı 836 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum