17.01.2018 - Sebep Olanlara, Göz Yumanlara ve Seyirci Kalanlara...
Hilmi GİDER

Hilmi GİDER

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

17.01.2018 - Sebep Olanlara, Göz Yumanlara ve Seyirci Kalanlara YAZIKLAR OLSUN...

18 Ocak 2018 - 12:56

Geçen hafta ki Gazetemizi Görmüş ve okumuşsunuzdur. “YAZIKLAR OLSUN” Manşetiyle okurlarına ulaşmıştı. Ve İzmir Medyası ve Siyasetinin gündemine oturdu ve ne oldu biliyormusunuz? Şimdiye kadar yaptığımız hiç bir Habere, benim Belediye hakkında yazdığım hiç bir yazıya açıklama veya cevap verme gereğini duymayan Belediye Başkanımız, Seçimlerin yaklaşması nedeni ile olsa gerek “Üst Korkusu Mecburiyetinden” hemen harekete geçti. Birinci sayfamızdaki Manşet haberi Belediye Basın Bürosuna hazırlatıp, Belediye internet sitesi ile İlçemiz Medyasına servis ettirdi.  
İlçemizde yaşadıklarımızdan tabi ki her Selçuklu gibi çok üzgün, çok kırgın vede kızgınız. Ama Selçuk’umuzun ve Selçuklumuzun çok önemli bir sorununu, Çilesini, Feryadını gündeme getirip, İzmir Medyasını ve İzmir ve Ankara Siyasetini vede Belediye Başkanımızı harekete geçirdiğimiz için de vicdani olarak huzur, mesleki olarakta mutluyuz. (Bir de İzmir BüyükŞehir Belediyersinin ilçemize ters tutarak baktığı DÜRBÜB’ü normale çevirebilsek)
 
Konuyu birkaç başlıkla ele almamız mümkün, Yaşam, Siyasi, Teknik VS. Gibi. 
Ama ben en önemlisinden Selçukluların bu “pespaye” durum içinde yaşamından bahsetmek isterim. Gazete okurlarımız bilir bu konuda kaç haber yaptığımızı ve Yazılarımı takip edenler de 27.05.2017 de bu köşemdeki İZSUUUUU Başlıklı yazımı hatırlayacaktır.
( http://efesdostgazete.com/yazarlar/hilmi-gider/24-05-2017-i-z-s-u-u-u-u-u-u/10106/ ) Merak edenler okur.
Ne Oldu Ne değişti, Kim ne yaptı, ne gibi bir girişimde bulundu ve en önemlisi, neyi veya neleri düzeltti ve değiştirdi. O günlerde Halkımızın sokaklardaki çukurlardan, hendeklerden, tozdan, topraktan “Selçuk’ta Yaşamanın Ayrıcalığı” hakları kısıtlanmıştı. Bu gün de birkaç mahallenin tüm sokaklarındaki çukurlardan, çamurlardan yaşam hakları yine çok zor durumda. Hatta hatta kelimenin tam anlamıyla REZİL vaziyette. Verilen yanıtlar hep aynı, O konu şunun görevi ve sorumluluğundaymış, Şu konu bunun görevi ve sorumluluğundaymış. O onu uyarmış, Şu şuna bildirmiş, Bu buna aktarmış, O bunu yaptı, Ben şunu yaptım, Hizmetmiş, Sabırmış, Her şey güzel olacakmış. Yani yıllardır hep duyduklarımız, aynı MIŞlar, aynı MUŞlar, aynı CAKlar, aynı CEKler. Yahu Pek sayın yetkililer ve Selçuk ve Selçuklular “Emin Ellerde” diyenler, Hani Selçuk 2017 de UÇACAKtı? Millet “tırlatmak” üzere, her vadaşdaşın en hafif kullandığı feryat kelimesi “Hizmetiniz Batsın” Yaptığınız Hizmetler bizlerin Rahatlığı için mi.? Yoksa çilelerimizin devam etmesi için mi.? Peki daha ne kadar sürecek bu çile, Bir buçuk iki yıldır İzsu çilesi, İzsu işini bitirmeden, DoğalGaz kazıları, Bu iş bitmeden de, Elektirik kablolarının yer altına alınması kazıları olacağı söyleniyor, o bitmeden İnternet ve Telefon için Kazılar başlar herhalde, O bitmeden İzsu veya bir başka kurum yine bir “hizmet” nedeni bulur ve tekrar başa döner mutlaka. Reklamın iyisi kötüsü olmaz ilkesiyle Adınızdan sürekli söz ettireceksiniz ya. Ama yapılanlar adı HİZMET ya.! 
Peki bu işler bir plan ve proğram dahilinde yapılamaz mı? Hani kurumlar arası iletişim, Hani kurumlar arası koordinasyon, hani kurumlar arası işbirliği. Yaşıyoruz ve görüyoruz bir Kurumun içinde bile, Yolu Kazan, Malzemeyi Döşeyen, Kazılan yerleri Kapatanlar arasında  planlama, koordinasyon ve iş birliği olamıyorsa, kusura bakmayın, söylevleriniz tam anlamıyla “Çene suyu çorba” Selçuklulara NİNNİ niteliğinde. 
Vatandaşlarımızın haklı feryatlarına daha ne kadar ve nasıl, Sabır, Sabır ve biraz daha Sabır diyeceğiz?  
Hatırlatmak isterim sevgili siyasiler, sevgili yöneticiler ve sevgili yetkililer; Sizlerin günümüzde sokaklarda açtıklarınız (abartarak söyleyeyim) küçücük KANAL iken, 1986-87 yıllarında Rahmetli Eftal Doğru Döneminde bu ilçenin alt yapısı, kanalizasyon sistemi tamamı değişiştirilirken içlerine ufak traktörler giren KANALlar açılmıştı. O çalışmalar da Hükümet, Belediye işbirliği ile yapılmıştı. Selçuk halkı o günlerde bile böyle çile çekmemişti. Yaz aylarında yapılıp, alel acele taşları döşenip BİTTİ denilen Cumhuriyet ve Atatürk Mahallesi sokakların şu andaki, Selçukluları yaya yürürken bile müziksiz “ÇAÇA” oynatan “Sanat Eseri” haline de Hizmet mi diyeceksiniz.?  
Sevgili Başkanlar, Sevgili BaşBaşkanlar, Lütfen Selçukluların çektiği bu rezaletin sorumluluk Top’unu bir birinize atmayı bırakın, (Selçuk halkının kültür seviyesini, Yaşam sıdandartını, aldığınız oy dağılımından bilmeniz gerek) “Mızraplar çuvallara sığmıyor” sokakta ki vatandaş biliyor ki, yaşadığı bu çile’nin sorumluluğu % 80’i BüyükŞehir Belediyesinin, % 20’si de Selçuk Belediyesinin. Yanlış hesap yapmayın bu ÇİLEden OY devşiremezsiniz, OY Biriktiremezsiniz.
Selçukluları Anlayanlara, Feryatlarını Duyanlara SELAM, Anlamayan, Anlamak istemeyenlere bir kez daha YAZIKLAR olsun.
Haftaya yine Bu Köşeyi Okumanız Umut ve Dileği ile DOSTça ve Sevgiyle Kalın.

 

Bu yazı 816 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum