Bugun...
17.02.2016 - MEDYAda, BASINda HABER OLMAK.!


Hilmi GİDER EFESSELÇUKtan YAZIYOR
hilmigider@hotmail.com
 
 

facebook-paylas
Tarih: 24-02-2017 15:07

Bu hafta neyi veya neleri yazayım diye karar veremiyorum, Notlarım da onlarca konu başlığı var ki.
Şubat ayı meclis toplantısını mı.?, Ak Parti ilçe Başkanı Sema Yeşilçimen'in bu Meclis toplantısı için yaptığı Basın toplantısını mı.? Kaymakamlığın yeni mahallelerimize yaptığı "Halk" toplantılarını mı.? Belediye Basın danışmanı Sevgili Mehmet Durmuş'un (Teşekkürlerimle) verdiği bilgi ile netleşen Deve güreşlerinde ki 60 bin küsur Tl.lik zararı mı.?, Son EfesSelçuk'u Konuşalım proğramında Ersin Değişmez ile, içini, dışını hatta dibini bile konuştuğumuz EfesSpor'un hallerini mi.? Torbalı Hastanesinin bitmek üzere olduğu halde, Yılan hikayesine dönen hayallerdeki Hastanemizii mi.?, Pek matah bir şey yapıldığı yaygaralanan tanıtım fuarlarını mı.? Üniversitelerimizi ve Öğrencilerinin Yurt sorununu mu.?, İlçedeki Trafik kargaşası oto park sorunu ve "Gezer Diskolar"ı mı.?

Ben bu gün Belediye meclisinde olan bitenden dikkat edilmeyen, ama önemsediğim bir konuyu yazmak istiyorum.
                Belediye meclisimizin şubat ayının son toplantısında grubu adına mı, kendi adınamı pek belli olmayıp, söz alan MHP’li İbrahim Soğutmaz'ın Belediye Başkanına hitaben, konuşmasına başlar başlamaz "Bizler sesimizi sizler gibi gür çıkaramıyoruz, Hem genel hemde yerel Medyada yer alamıyoruz"  sözleri dikkatimi vede ilgimi çekti. Öyle ilginç ki. Sonra bu sözlerini sosyal medya hesabından da yayınladı. (Yazısını, Meslektaşımız Nilüfer Öztürk Sılay kendi Haber sitesi olan SelçukAjans'ta haber yapınca kaldırdı)

Alıştık artık. Son yıllarda Herkes bilirki Siyasiler, bir iş yapamadıklarında, Yanlış yaptıklarında, kendilerini Önemli ,Büyük yani "farklı" göstermek istediklerinde hemen Medyaya, Basın’a sarılır veya saldırırlar. Sevgili İbrahim de büyüklerinden gördüğünü hemen uygulamış.
Aslında Babası da geçtiğimiz dönemlerde ilçemizde önemli bir siyasetçi idi, kendisinin şimdilerde oturduğu meclis üyeliği koltuğunda babası oturuyordu vede efesdostgazetesi.com'un yazarıydı,  örnek alacağı ilk ve tek kişi babası olsaydı Medya da, Basın da yer alamamaktan şikayet etmeyip aynaya bakardı.

Bu arada; Belediye meclisinde grubu ve temsilcisi bulunan hiç bir parti Dost Medya bize yer vermiyor Efes Dost Gazetede haberlerimiz çıkmıyor deme hakkına sahip olmadığını "iddialı" bir şekilde söylüyorum ki tüm EfesSelçuklular duysun. Hangi parti olursa olsun, Toplantılarını, Etkinliklerini, Duyurmak istediklerini hatta Reklam ve Tanıtımlarını, Dost Medya’ya haber ve bilgi vermeyip, kendilerine yakın gördükleri gazeteci ve gazeteye duyurup veya davet edip,Taraftarlarına Dost Medya bizim haberlerimizi vermiyor  söylevleriyle TARAF olduğumuzu iddia ediyorlarsa, buna da siyasi terimle "Tatlı su kurnazlığı" derim. Haaaa Haberlerinin Dost Medya da çıkmasını istemeyip davranıyorlarsa bu tutum ve prensiplerine saygı duyduğumuzu bilmelerini isterim. 

Gelelim yine Sevgili İbrahim Soğutmaz'a;
Sevgili İbrahim; EfesDostTVnin Belediyemizde temsilcisi bulunan partilere ve Meclis üyelerine açtığı Ekranlarında yer almadın mı.?(http://www.efesdostgazete.com/video-detay/29-nisan-2016-efesselcuku-konusalim/42/) Bizler derken; Partilin ve Mevkidaşın Yaşar Yılmaz Hocama da bir zahmet sorarmısın, TV proğramına kaç kez bizzat kendimin davet ettiğini.
EfesDostGazetesinin çıkış hazırlıkları yaptığımız günlerde, Dost Medyanın ilkelerinden Olmazsa olmaz ÜÇ kuralı olan;

1-Sadece Efes Dost Gazetede yazmak  2- Sadece EfesSelçuk’u yazmak ve Kardeşim gibi görerek, seviğim Av. Melek Şar'ın bile köşesini üzülerek kapatmak zorunda kaldığımız 3cü kuralımız, Hastalık, sairlik gibi istisnalar dışında  Her hafta yazmak  olan bu kurallarımızı kabul edip Efes Dost Gazete de  yazma  sözü verdin. Fakat Adına  arşiv fotoğrafı bulunan;

 

Gazetemizdeki KÖŞEni  boş bıraktığın gibi nezaket icabı bile yazmama nedenini bu güne dek tarafımıza açıklamadın.? Böyle bir imkan,şahsına verilmişken Medya da ve Basın da yer alamıyoruz yakınmana gülerlerse haksızlık mı yapıyor olurlar.
         Dahası Sevgili İbrahimcim; 

          Örneğin; Sayın Başkan yapılacak bir işe 5 belediye personeli gidiyor, 4 kişi "Dayı başı" misali oturuyor sadece 1 kişi çalışıyor. Bu haksızlığı traji komikliği nasıl önlemeyi düşünüyorsun.? veya şöyle şöyle önleriz diye sorgulayıp çözüm önerdin de mi Basın da YER almadın.
          Belediye Başkanına 35. Deve Güreşleri için Selçuk Belediyesinin kasasından ne kadar para çıktı ve harcama gerekçeleriniz neydi diye oyunu aldığın vatandaşlar adına araştırıp sorguladın da mı Basın da YER almadın.
          Belediye pamucak sosyal tesisleri ve işletmelerinde fiyatlar özel işletmelere oranla çok daha pahalı. Örneğin; Bakal da su 50krş iken Belediye Pamucak Tesislerinde 1 lira idi. Vatandaş adına bunun hesabını mecliste sordun da mı Basın da YER almadın.
          Kararı Meclisten geçmediği halde Efes Spor'a "BELEDİYE" isminin nasıl veriliğini hukukçu kimliğinle araştırıp Sordun mu da Basın da YER alasın.
          Şirince Otoparkı, Kaymakamlığa devredildiğinde Selçuk Belediyesi gelir kaybına uğrayacak deyip, bu otopark geri alınsın diye girişimlerde bulundun da mı Basın da YER almadın.
          Meclis üyeliğinin ve Belediye nin yükümlülüğünde olmadığı halde  "hayalim" dediğin Adliye Binası ile ilgilendiğin kadarıyla da bir siyasetçi olarak "Ey Başkan, Ey Ak Partili Meclis üyesi arkadaşlarım Şu yeni yapılması hikayeye dönen Hastanemiz Ne oldu, Neler Oluyor diye sordun da mı Basın da YER almadın.
          Sahi İbrahimcim, Sanki tek idealin olan Adliye binasının yaşadıklarını ve son durumunu nelerdir.? Araştırıp gerçeklerini anlattın da mı Basın da YER almadın.
          MHP’nin temsilcisi olarak görev yaptığın Belediye Meclisinde, İlçemize yararı olacak hangi projeyi üretip basına açıkladın veya üyesi bulunduğun partinin (MHP) yerel seçim bildirgesindeki EfesSelçuk için önemli gördüğün hangi projeyi hayata geçirmek için ne gibi uğraşlar verip çaba gösterdin de Basın da YER almadın.
          Sevgili İbrahim; Basında yer almak hele hele Dost Medya da yer almak, Yakışıklı, Makyajlı Konuşmakla, Söylevle olmaz. EfesSelçuk'a kazandırılanlarla ve EfesSelçukluya yapılanlarla olur. Bak sana medya da çokça yer alman için İKİ teklifim var; 
          1- Ben, Parti üyeleriniz, Seçmenlerinin büyük bir bölümü ve çokça olan EfesSelçuklular MHPli Meclis üyeleri olarak Senin ve Yaşar Yılmaz Hocamın 16 Nisan da yapılacak REFERANDUMda Belediye Başkanımızın açıkladığı gibi EVET oyu vereceğinizi söylüyorlar. Bunun, bizce haber niteliği yok. Zira MHP Genel Merkezi de aynı yönde oy kullanılmasını istiyor. Ama sen veya siz HAYIR oyu kullanmayı düşünüyorsanız bu EfesSelçukluya Mükemmel hatta medya diliyle BOMBA bir haberdir. Baş MANŞETte olmasa bile İkinci Manşette yer alabilirsiniz.
        2- EfesDost Televizyonumuz da her hafta cumartesi günleri canlı yayınlanan ve örneğini  (http://www.efesdostgazete.com/video-detay/24-aralik-2016-sesli-efesselcuk-gazeteleri/140/) Link'inden izleyip karar vereceğin SESLİ EFESSELÇUK GAZETELERİ adlı HABER proğramımıza YORUMCU konuk olarak katılırmısın.? İşte o zaman her hafta olmasa da AYda bir MEDYAda yer alırsınız, Üstelik İKİ saat boyunca vee ÖZGÜRCE.

Anlayana ve Anlayanlara SELAM, Güzelim EfesSelçuk'u Anlatmaya DEVAM
Haftaya yine Okunmak umut ve dileği ile DOSTça Kalın.



Bu yazı 1907 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ



8 + 3 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
EFESDOSTTV ARŞİVİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI