Bugun...
20.01.2017 - “İÇ GÜVEY” HAYALİ...


Hilmi GİDER EFESSELÇUKtan YAZIYOR
hilmigider@hotmail.com
 
 

facebook-paylas
Tarih: 26-01-2017 19:02

Geçen hafta Selçuk Efes Belediye Spor'un yönetilme, daha doğrusu yönetilememe ve dolaysıyle Yönetim sorununu yazarken,  “Teşbihte Hata olmaz” diyerek Efes Belediye Spor’u bir Kız’a, Efes Spor’a İsmini vererek Selçuk Efes Belediye Spor yapan Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’yıda Kızın babasına benzeterek EfesSelçuklu spor severlerden daha önemlisi Efes Spor gönüllülerinden dinlediklerim, Selçuk Efes Belediye Spor’a,  Başkan bakıcının bakış açısını aktarmıştım ve bu hafta ise “İç Güveyi olma arzusunda olanları yazacağıma söz vermiştim.

Değerli okuyucu dostlar; EfesSpor Selçuk Efes Belediye Spor ismini aldıktan sora ilçede bir heyecan bir heyecan sormayın, sanki isim değişikliği ile Kulüp’e Belediye Başkanı veya işaret ettiği bir kişi  Başkan olacak ve ardından Belediyenin tüm ekonomisi Kulüp’e aktarılacak ve  EfesSpor’a bir sihirli dokunuş olurcasına Selçuk Efes Belediye Spor’umuz 1. Lig’e çıkacakmış gibi bir hava yaratıldı. Tahmin edilenin ilki oldu ve Belediye Başkanının işaret ettiği Timur Okumuş EfesSpor sevdası söylevleriyle Heyecanlı bir yönetin kurulu oluşturarak Selçuk Efes Belediye Spor’un Başkanı oldu. O günler  Televizyonumuzun da yayına başladığı ilk günlerdi. Timur Okumuş’un yönetiminde olan “EfesSpor” sevdalısı bir arkadaşımız, “Hilmi abi görün bakın EfesSpor nasıl şahlanacak, bundan böyle EfesSpor’un arkasında Belediye var, En kaliteli oyuncularla başlayıp her şeyin en iyisini yapacağız” dediğinde o arkadaşımıza; “Hayalle Yatan Erken Kalkar” demiştim. Zira beklentiler büyüktü hatta çok büyüktü. Kulüp yönetiminin beklentilerinin başında da Şirincedeki günlük cirosu BİN Tl.yi geçen Oto Park vardı. Öyle de oldu ve Şirince oto parkı Selçuk Efes Belediye Spor’a verildi. (Televizyonumuzun “EfesSelçukta Spor” Proğramında Selçuk Efes Belediye Sporda olanlar olabilecekler, kısacası içi Dışı çok konuşuldu) ve bir süre sonra duyduk ki Şirince oto parkı Kulüpten geri alınmış. Eeeeee iç güveyliği böyle işte. Esas önemli olanı ise o günün Kulüp Başkanı Timur Okumuş’a Şirince oto parkının neden geri verildiğini ve Belediye Başkanına da Neden geri alındığını önce EfesSpor Taraftarları adına, sonrada Tüm EfesSelçuklular adına soruyorum. Zira Selçuk Efes Belediye Spor’un Yönetim çıkmazı sorununun “Kilit” konusunun bu olduğunu düşünüyorum.

EfesSpor’un Selçuk Efes Belediye Spor olduğu günlerde Kulüp yönetimini alabilmek için 3 ekip   yarışırken, Şimdi Selçuk Efes Belediye Spor (Söylenenler doğruysa) Kapanmak üzere, çünkü Yönetici olmak isteyen yok.
Belediye Başkanı, Şirince oto parkını, Belediye Havuzu ile Restorantını, Belediye Pamucak Sosyal Tesislerini VS. (Gelirlerini) kulüpe verse  emin olun Kulüp Başkanlığı için Belediye Başkanlık yarışından daha ateşli, daha çekişmeli hatta “Kavgalı” öyle bir yarış olur ki, görün bakın kimleeeeeer kimler hemen bir yönetim oluşturup Başkan adayı olur. Ama AMAÇ’ın adına yine EfesSpor Sevdası denir. Bu nasıl bir SELÇUK sevdası, Nasıl bir EFES sevdası, Nasıl bir EFESSPOR Sevdası ise.

Şu günlerde Düşünüyorum da; Deve Güreşlerini düzenlemek te, Bir AŞK, Bir SEVDA galiba.
EfesSpor SEVDAlarını, Deve Güreşi düzenleme SEVDAlarını anlatmak isteyenlere bu köşe açık.

Anlayanlara SELAM, Anlamak İstemeyenlere DAVUL çalmaya DEVAM.
Haftaya Buluşmak Umudu ve Yine Okunmak dileği ile DOSTça Kalın.Bu yazı 1121 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ7 + 2 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
EFESDOSTTV ARŞİVİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI