20.02.2018 - EFESSELÇUK SİYASETİNDE YEREL SEÇİM TAŞLARI...
Hilmi GİDER

Hilmi GİDER

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

20.02.2018 - EFESSELÇUK SİYASETİNDE YEREL SEÇİM TAŞLARI DÖŞENİRKEN.! -1-

20 Şubat 2018 - 13:25

Sevgili Dostlarım, İlgilenenden ilgilenmeyene, yaşlısından gencine, kadınından, Erkeğine İlçedaşlarımızla bariz bir şekilde farkediyoruz ki siyasetçilerimizde bir hareketlilik, bir koşuşturma ve öyle bir  uğraşları  var ki, seçim’in yaklaştığını fark etmemek mümkün değil. 
İşte bu nedenle ben de, normal zamanında yapılacak olursa 2019 Mart sonu, Eğer Ankara kulislerinde dolaşan söylentilerden çıkan haberlere bakılırsa bu yılın sonlarında yapılması muhtemel olan Yerel Seçimlere (Belediye Seçimlerine) İlçemizdeki siyasi partilerin şu andaki hazırlıkları, plan ve proğramları neler, Neler olur veya Neler olabilir, kısacası Selçuk Siyaset kulislerini yansıtmak istedim sizlere. 
Bunun için önce yeni kurulan İYİ parti ve 2014 yılı seçimleri’nde  en az oy alan Milliyetçi Hareket Partisi ile başlamak istiyorum. 
Hepimizin bildiği gibi MHP den ayrılanların öderliğinde ve Meral Akşener’in Başkanlığında kurulan İYİ Parti, tıpkı Ankara’da olduğu gibi Kentimizde de Eski MHP ilçe Başkanı Levent Görür ve Arkadaşları tarafından kuruldu ve ilk Kongresini geçtiğimiz hafta tamamlayıp, Yerel Seçimi ve diğer seçimleri yönetecek ve yürütecek yönetim kurulunu belirledi. Herkesin tahmin ettiği gibi İYİ Partinin Yerel Seçimlerde Belediye Başkanı adayı Levent Görür olacak ve Levent Görür Selçuk seçmenine rahmetli Süleyman Demirel’in meşhur sözü  olan ‘Neede Galmıştık’ diyecek. Geçen seçimlerde hiç kimsenin tahmin etmediği bir oy alma başarısını gösteren Levent Görür bu önümüzdeki seçimlerde şansının biraz daha fazla olacağı görünüyor, Nedeni de, Oluşturduğu yönetim kurulu çoğunluğu MHPden beraber ayrıldıkları arkadaşlarıyla beraber, merkez sağ görüş ve düşünceli seçmeni toparlayacağı düşündüğü, adeta bir ‘mozaik’ gibi görülen yönetim kurulu ve tabiî ki yönetim kuruluna benzer ‘mozaik’ bir Belediye Meclis kadrosu oluşturabilir se.?
Milliyetçi Hareket Partisine baktığımızda ise, Levent Görür ve Yönetimi Genel Merkezlerince görevden alındıktan sonra 400 gün Başkansız,  Yönetimsiz vede kapalı kalan, Belediye Meclisindeki üyeleri Yaşar Yılmaz ve İbrahim Soğutmaz’ın çabaları ile varlığını sürdürmeye çalışışan ve bir kaç ay önce ataması yapılanİbrahim Ali’nin Başkanlığındaki yönetim kurulu Siyaseten de oluyormu bilinmiyor ama, Reklam ve Tanıtım olarak şaşaalı başladı. İktidar partisi Ak Parti ile aynı bina ve aynı kat ta olmalarına rağmen iktidar partisinden daha gösterişli, 3 cephesi de tüm pencerelerini  dev posterlerle kapatan bir ilçe binası restore edip, adeta Selçuk’un en büyük partisi biziz dercesine görkemli bir açılış yaptılar. Fakat iki partinin genel merkezlerince yapılan ittifak görüşmeleri  (ki iki genel başkanın onayı ile anlaşmayla yürürlüğe girecek) tahminim o ki, bitişik olan parti binalarının ara duvarında büyük bir kapı açarlar. Zaten Ak Parti ve MHP şu günlerde Ankara’da nasıl birlikte hareket ediyorlarsa, Kentimizin MHPli Meclis üyeleri Genel Merkezlerinden daha öngörülü imişler ki, üç buçuk yıl önce bu günleri görüp üç buçuk yıldır Belediye Meclisinde Genel Merkezlerinin günümüzdeki Ak Parti – MHP dayanışma politikalarını ve uygulamalarını MHPli Belediye Meclisi üyesi Yaşar Yılmaz’ın Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcının her kararına ve hatta her sözüne EVET diyerek destek verip ve hatta Belediyenin ilçemizdeki her aktivitesinde ‘Görüntü’ olarak ta Dahi Zeynel Bakıcı’nın yanında  bulunarak tüm Selçukluların tanıklığı ile sergiliye geldiler. 
Ak Parti MHP ittifakı neler getirecek, neler götürecek önümüzdeki günlerde göreceğiz. MHP Meclis Üyesi Yaşar Yılmaz’ı bilmem Amaaa, İbrahim Soğutmaz veya “bir başkası” Ak Parti - MHP ittifakının ortak Belediye Başkanı Adayı olur mu, olur. Zira  Türkiye’de ki siyaset, Bir gün, Bir Yıl’a, Bir Yıl, Bir güne EŞ olduğunu bilmeyenin siyaset olarak  olmazsa olmaz bilgisinin eksik olduğu demektir.  Ak Parti ile MHPnin Bir Buçuk yıl önceki durumlarını  hatırlayıp, bu günkü durumunu görenler daha iyi anlayacaklardır. Eğer Yerel Seçimler zamanında yapılırsa 13 ay var, Ülkemizde olduğu gibi ilçemizin de Siyaset köprüsünün altından ne kadar SU geçecek ve bu geçen suyun içinden neler neler sürüklenecek kim tahmin edebilir. Siyasi gelişmeler o kadar çok, o kadar karmaşık ve o kadar hızlı ki.
EfesSelçuk Siyasetinde Ak Parti ve CHPnin  Seçim için döşenen ve döşenilebilecek taşlarını haftaya yazmaya devam edeceğim. 
Anlayanlara da, Anlamak İstemeyenlere de SELAM.  DOSTça ve SEVGİyle Kalın. 

 

Bu yazı 825 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum