Bugun...
2016nın SON İYİLİK ve GÜZELLİĞİ.!


Hilmi GİDER EFESSELÇUKtan YAZIYOR
hilmigider@hotmail.com
 
 

facebook-paylas
Tarih: 03-01-2017 18:45

İnanın ki bu hafta güzel bir şeyler yazmak istiyorum, Yeni yıla girerken umut olsun, hayal olsun, arzu olsun, dilek olsun bir parça mutluluk olsun diye.

Geçtiğimiz günlere baktım ilçemde neler olmuş veya güzel olan ne var diye, Belediyemiz, en nihai Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneğine, Gazilerimizin bile bir araya gelip bir çay içemeyecekleri, ancak yöneticilerinin toplantı yapabilecekleri bir büro tahsis edip, her zaman yapılan  muhteşem açılışlardan biri yapıldı, Şehit aileleri ve Gazilere sorduk, Bir büro, bir adres hiç olmamasından iyiyidir sözleriyle Başkanımıza Teşekkür ediyorlar hatta “Allah Razı Olsun” diyorlar.  Bende Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneğinin üyeleri, Milletimiz için çok Özel olan bu insanlarının Sanat ve Kültür evinden başlayan hüzünlü büro serüvenleri ile başlayıp Atatürk Kalpaklı üniformalarıyla yapılan açılışlarının “Detay” Eleştiri notlarımı arşivime koyuyorum ve haftanın bu güzel olayını yaşatanlara EfesSelçuklu bir birey olarak ve DOST MEDYA adına Teşekkür Ediyorum.
İkinci güzel ve sevindirici olay ise Şehir içi taşımacılığın güzergahı onay noktasına gelmesiydi. Onaylı güzergah krokisini henüz "gizliymiş" görmediğimden fazla yorum yapamıyorum. Fakat sızan bilgilerden kulağıma gelen oluşum ve uygulama detayları doğru çıkarsa vah ne vah.  
     Bu gibi ulaşımla ilgili konuları, İlçemizin BüyükŞehir'e bağlanmadan önce Kaymakam başkanlığındaki ve BEŞ ilgili kurum yetkilisinden veya temsilcisinden oluşan “İlçe Trafik Komisyonu” hatta bu komisyonun görevlendirdiği alt komisyonlarında "inceleyerek, danışarak, sorarak, kurum ve kuruluşlardan görüş alarak" yaptıkları çalışmalarla olgunlaştırıldığı ve “İl Trafik Komisyonu”nun onayına sunduğunu düşünüp hatırlarsak ortaya çıkacak Şehir içi ulaşım planlamasını kaç akademisyenin hangi veri ve kriterlere göre hazırladığını, İlçemizde kronik olan "ben yaptım oldu" mantığıyla mı yapıldığını sormak gereği inşallah doğmaz.
     2016 nın 365 günü bitirdiğimiz bu günde 365 gününü tabiri uygunsa “Karınca gibi çalışkan mı, Ağustos Böceği gibi çığırtkan mı” geçirdiklerini Allahın bizlere bahşettiği Cennet EfesSelçuk'umuzu yönetenlerden ve EfesSelçuklulardan kendilerine sormalarını istirham ediyorum.  
     2017 nin her gününü Huzur, Sağlık ve Mutlulukla yaşamanız dileklerimle. DOSTça KALIN.Bu yazı 1991 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ3 + 9 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
EFESDOSTTV ARŞİVİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI