Bugun...
22.08.2014 / İLÇE HASTANEMİZİN SON FOTOĞRAFI.!


Hilmi GİDER EFESSELÇUKtan YAZIYOR
hilmigider@hotmail.com
 
 

facebook-paylas
Tarih: 22-08-2017 12:21

Televizyonumuzun yayın hayatına geçtiğinden günümüze öyle şikayetler ve öyle duyumlar aldım ki, ilçemiz hastanesinden hep haber değeri olacak belgeli bir konu olmasına özen gösterdik. Hatta, hatırlayabildiğim kadarıyla 2-3 ay öncesiydi galiba, Hastanemiz Başhekimi Dr. Murat Samsa’yı kendi proğramım olan “EfesSelçuk’u Konuşalım”a bile davetetmek için telefonla aradım, Amacım bana ve arkadaşlarımıza aktarılan sorunları ve sıkıntıları sorup yetkili ağızdan gerçekleri EfesSelçuklulara canlı olarak aktarmaktı, Başhekim Memuriyetinin sorumluluğunu ve Medya’da konuşma yasaklarının olduğunu belirterek davetimi kabul etmemişti. Ben de bu kez Televizyon Proğram davetimi İlçemiz Sağlık Müdürü, yakınen tanıdığım Dr. Zilhice İlki Tura kardeşime ilettim. O da Başhekimin sıraladığı gerekçeleri söyleyerek ve İl Sağlık Müdürlüğünden izin almamızı ilave ederek Televizyon proğramıma çıkma teklifimi kabul edememişti.
Bu anlattıklarım İlçemiz Hastanemiz üzerindeki, halkımız arasında konuşulan olumsuz söylentilerin ne kadarı doğru, ne kadarı abartı ve ne kadarı gerçek dışı olduğunu, kısacası konuşulanların aydınlanması içindi. 
Gelelim Yazı başlığım olan Hastanemizin Fotoğrafına; Tarih 06.08.2017 Pazar, yani on gün öncesi, İlçemizin tanınmış esnaflarından , Kardeşim Rahmetli Adalet’in yadigarı Terzi Kemal Dindar bir rahatsızlık geçiriyor ve  Saat 08.30 – 09 arası  Hastanemiz acil servisine gidiyor, bu arada oğlu Onur Dindar’ı Telefonla aratıp hastaneye acil gelmesini söylüyor. Oğlu Onur çok kısa süre sonra hastaneye ulaşıyor. Bundan sonrasını oğlundan dinleyelim. Babam Nöbetçi Dr. Hanımefendiye derdini anlatmış  ve muayene masasına yatmış, babama kalp grafiği çekmeye çalışıyorlar, çalışıyorlar diyorum zira makina arızalı galiba, bir çalışıyor bir çalışmıyor. Makinadan çıkan grafikli kağıtlar bir boş bir dolu çıkıyor. Dr. Hanım da azimle inançla bir şeyler yapmak için çırpınıyor ve bir yerlere telefon ediyor, grafik makikasından çıkan kağıtları fotoğraf çekiyor ve sanıyorum ki, Telefonunun  whatsapp uygulamasından bir yerlere gönderiyor ve bir taraftan da telefonla görüşüyor. Bu arada ben yapılanları doğal olarak korku ve endişe ile izliyorum, Sonradan öğreniyoruz ki,  Dr. Hanımın görüştüğü ve grafik fotoğraflarını gönderdiği kişi Başhekim imiş. Dr. Hanımın Telefondan aldığı bilgi veya talimatla; Babamın Endişelenecek bir şeyi olmadığını eve dönebileceğini söyledi. Ben ve Babam itiraz ettik ve daha donanımlı bir hastaneye sevk yapmaları için ısrarımızı sürdürdük, bu kez de (konuşmalardan anladığıma göre) İzmirde yoğun bakımı müsait bir hastane arayışına girdiler. Ben daha çok endişelenmeye başladım. Nihayet babamı izmir EGEPOL hastanesine sevk ettiler. Günümüzde her sağlık konumunun branş hastanesi olduğu halde Egepol hastanesi de kalp hastanesi olmadığı ortaya çıktı ama bunada şükür deyip, Egepol hastanesinde babamı hemen yoğun bakıma aldılar ve Dr. Rida Beriğen’e babamın durumunu sorduğumda, Babamın durumunun kötü olduğunu, kalp krizi geçirdiğini, daha vahimi kalbinin 3/2 sinin çalışmadığını, bu durum da anjiyo yapamayacaklarını, Yoğun bakımdaki tedavisi yanıt verdiğinde ameliyata alacaklarını belirtti ve bir gün sonra da babamı ameliyat ettiler. Hastanemize itiraz etmeseydik, sevk istemeseydik Babam bu gün yoktu. 
Sevgili Kemal’in serüveni bununla da bitmiyor, Kemal Egepol hastanesi’nden taburcu olup evine geldikten 6 gün sonra göğsünde bir ağrı hissediyor ve 15.08. 2017 Salı günü yine Hastanemize, EfesSelçukluların büyük bölümünün sevdiği ve güvendiği Dr. Hüseyin Kokal’a gidiyor, Dr. Hüseyin Kokal kendine göre gerekli inceleme ve değerlendirmeleri yaparak Kemal’i Hastane Başhekimi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Murat Salsa’ya görünmesini sağlık veriyor. Bundan sonrasını da Kemal Dindar’dan dinleyelim. 
Başhekimlik makamına çıktım ve sekreterine, Dr. Hüseyin Kokal’ın gönderdiğini ve Başhekim Dr. Murat Salsa ile görüşmek istediğimi Aktarınca, Sekreter Telefonla konumu mu muhatabına aktardı, Muhatabının da beni bu gün alamayacağını, Perşembe günü gelmemi söylediğini bana aktardı. Bende ısrar ettim ve Başhekimin kapısını çalarak içeriye girdim. Başhekim bana çok sert bir ifadeyle, Perşembe günü gelmem gerektiğini ama dostu B. B.’in arkadaşı olduğumdan hatır için ilgileneceğini söyleyerek, Dr. Hüseyin Kokal’ın gönderdiği Tahlil ve raporlara baktı ve bir şeyimin olmadığını söyledi. Fakat Benim ağrılarım hala devam etmekte. 
Şimdi buradan Tüm EfesSelçuklular adına, 
Öncelikle Sayın Kaymakamımıza değerlendirmeleri için Hastanemizin bu fotoğrafını sunuyorum.
Sonra, Kardeş gibi sevdiğimiz İlçe Sağlık Müdürümüz; Zihlice İlki Turan’a Yukarıdaki fotoğrafın, dönemine yaptığı katkı ve buluşlarla iz bırakmış doktor Efes’li Rufus’un EfesSelçuk’una yakışıp yakışmadığını sormayalım mı.? 
Hastane Başhekimimize de sormayayım mı.? Siz hastalarınızı  Telefon ve whatsapp üzerinden mi muayene edip hastane personeline talimatlarınızı bu sistemle mi yapıyorsunuz. Bu sistem sağlık bakanlığının yönetmeliklerine uygun bir sistem mi.? 
Kemal Dindar kardeşimizi dost’unuz B. B. hatırına kabul ettiğinize göre, Yönetmekte olduğunuz Hastanemiz “Hamili Kart Yakınımdır” sistemi ile mi çalışmakta.? Kemal Dindar, Dostunuz B. B. veya başka bir hatırını saydığınız kişinin “hasmı” olsa idi nasıl davranırdınız.? 
EfesSelçuk’ta Hastanemizi, Başhekimimizi yere göğe sığdıramayanlara da, bu fotoğrafı nasıl değerlendirip anlatacaklarını sormak hakkımız değil mi.?
Bilhassa 3 hafta önce kendisiyle yaptığım “EfesSelçu’u Konuşalım” proğramın da Başhekimimizi neredeyse ayağa kalkıp, alkışlar sözcüklerle Öven sevgili Osman Başterziye, övdüğün sağlık hizmeti ve süper çalışkan ve başarılı Başhekim bu mu diye sormayalım mı. 
Anlayanlara da, Anlayacak olanlara da, Anlamayanlara da SELAM olsun.
Haftaya yine okunmak umut ve dileği ile DOSTça Kalın.  

 Bu yazı 1352 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ9 + 1 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
EFESDOSTTV ARŞİVİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI