Bugun...
24.02.2017 - ANLAYANLARA...


Hilmi GİDER EFESSELÇUKtan YAZIYOR
hilmigider@hotmail.com
 
 

facebook-paylas
Tarih: 04-03-2017 15:49

     Sevgili Dostlar; Yönetenler de, yönetilenler de görüyor, izliyor hatta yaşıyorlar. İlçemizdeki trafik kargaşasını. Bir yandan gece saat 01’lerde caddelerde ve sokaklarda müzik sesini sonuna kadar açıp gezen "Yürüyen Diskolar",  Bir yandan ilçemizin caddeleri ve sokakları oldu çift sıra otopark. İlgilenmesi ve çözüm bulması gerekenler neler yapıyor.? Emin olun her EfesSelçuklu gibi bende merak ediyor ve tabi ki yanıt bekliyorum. Lütfen büyük projelerinizin arasına da; şu ilçenin çok acil ihtiyacı olan bir otopark projesini de dahil edin.
                                                        ************************
     Sevgili Dostlar; Siyaset hayatımda iz bırakıp çok önemli ve değerli yeri olan İzmir siyasetinden bir büyüğüm derdi ki; Seçimlerde DİK, Seçildikten sonra YAMULAN siyasetçiler, ve bu yüzden de, Seçimlerde ayağına gittiklerini, Seçimden sonra ayağına çağıranlar ile Koynuna konuşanlar hiç bir zaman kalıcı siyasetçi olamayıp , geçici "Politikacı" olurlar. (Allah gani gani rahmet eylesin)
                                                         ***********************
       İlçe Müftülüğümüze Takriben 6 aydır vekalet eden Tire Müftümüzün, (Eski Köy) yeni mahallelerimiz de din işlerimizin aksamadan yürütüldüğünü,örneğin; İzinli olan görevlilerin yerine, görevli gönderildiğini  vede bu görevlilerin görev yerlerine gittiklerini, Ezanlarımızın zamanın da okunduğunu (Mesela sabah ezanının saat 08 – 08.30 da okunduğu) şikayetlerin kendilerine ulaştırıldığını, köylerdeki yaşayan müminlerimizin konuştukları “Eski müftümüz gibi duymamazlık tan ve görmemezlik ten” geleceğini düşünmüyorum.
                                                         *************************
Geçtiğimiz hafta ilçemizde pek konuşulmasa da ilginç ve önemli olduğu her kelimesinde belli olan, Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı, Partisinin Antalya da yapılan Belediye Başkanları toplantısı dönüşünde İzmir çıkışlı internet haber portalı egedesonsöz.com’a yaptığı Başkanlık Sistemi Belediye Başkanlığı Sistemi Gibi” başlıklı değerlendirmesi idi.
Ne diyor Belediye Başkanımız; “Türkiye’de yerel yönetimlerde 1963 yılına kadar belediye başkanları meclis içinden seçiliyordu. Sonra bu sistem değişti ve hem meclis hem de başkan için ayrı oylar kullanılmaya devam ediyor. Başkanlık sistemi bizim içinde bulunduğumuz belediye başkanlığı sistemi gibi. Bunun önemli artıları var. Kenti yönetirken yansıyor. Hızlı karar alma, yerine getirme, zamanı iyi kullanma gibi artıları var. İlçeye daha hızlı hizmet geliyor. Kentin önü açılıyor. Meclis, başkanı denetliyor. Ayrıca bürokratik engel de ortadan kalkıyor. Vatandaşın talepleri, ülkenin ihtiyaçları yeni sistemde doğrudan yerine gelecek. Tıpkı bizdeki gibi hızlı karar alma ve uygulama olacak. Kaynaklar da yerinde kullanılacak.
Bu ilçe de siyaset yapmış ve 4 yıl Belediye yönetiminde bulunmuş biri olarak İnanın hem Belediye Başkanımızı hemde söylediklerini Anlayamadım. Kaldı ki Tanıdığımı sandığım, Yıllarca ve onlarca Belediye Başkanına Belediyecilik dersi veren Dahi Zeynel Başkan’nın bu sözleri, ne bilimsel nede yürekten söylediğine; benim inanmayıp anlamadığım gibi, EfesSelçukluların da (aflarına sığınarak) anladıklarını sanmıyorum.
Eğer yanılıyorsam, Hocama tüm EfesSelçukluların huzurunda buradan bir mesaj iletmek istiyorum. Mevkidaşı olan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in Refarandum mesajını aldığı gibi EfesSelçuklular adına bu çağrı mesajımı da alacağını umuyor ve diyorum ki; Sevgili Dahi Zeynel Hocam, Dost Medya olarak Ülkemiz ve Bölgemiz olaylarını ve siyasetini yazmıyoruz televizyonumuzda da konuşmuyoruz. Bizim işimiz EfesSelçuk, EfesSelçuk’lu. Ama güzel hatırınıza, üstelik, ilçe yönetiminizin hep şüpheyle baktığı partililiğinizi ispat etmenize yardımcı da olur düşüncesiyle,  Refaramdum da oylanacak olan Partili Cumhurbaşkanlığı Anayasasını ve bu Anayasanın hangi maddelerinin Belediye başkanlığı sistemine benzediğini halkımıza anlatmanız için efesdosttv deki Cuma akşamları saat 20 de canlı yayınlanan “EfesSelçuk’u Konuşalım” programıma  sizi davet ediyorum. Defalarca EfesSelçuk’u Konuşalım diye ettiğim davetler gibi bunu da Duymamazlıktan geleceğinizi sanmıyor ve bu konuda dersime çalışmaya başlıyorum.

Haftaya yine okunmak umudu ile DOSTça kalın.Bu yazı 886 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ7 + 8 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
EFESDOSTTV ARŞİVİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI