26.06.2017 - EFESSELÇUK’A YAKIŞANLAR.!
Hilmi GİDER

Hilmi GİDER

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

26.06.2017 - EFESSELÇUK’A YAKIŞANLAR.!

28 Haziran 2017 - 12:05

Mübarek Ramazan ayının bu son gününde, daha önce yazmak istediğim ilçeme yakışan bir kaç konuya bir yenisi eklendi,  Yıllardır bir etkinliğimizin olmamasından dolayı, Yollarını, taşlarını o muhteşem tarihi manzarasını neredeyse ilçe halkı olarak unuttuğumuz Efes Antik tiyatroda gerşekleşen Viyana Oda Orkestrası & Fazıl Say konseri ilçemizin “ÖZ” ismi, yani EFESi yine ulusal ve Uluslararası medyada duyurmaya vesile olması olağan üstü sevindirici. Konserin sanatsal yönünü yazmak benim haddim değil, ama EFESin, Selçukluların etkinliklerine izin verilmeyip, İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) yıllarca kullanılmasını da ilçemizi yöneten yetkililerin bir kez daha düşünmeleri ve bu konuda çaba göstermediklerine inananlardan biri olduğumu ifade etmem gerekli. 
Daha başka neler oldu geçtiğimiz Mübarek ay içinde diye bir araştırma yaptım. Bunların en başında İlk, Orta, Lise ve Yüksek okullarımızda mezuniyet sevinçlerinin yaşandığı anlamlı olduğu kadar renkli görüntülere sahne olan törenler yapıldı ve yüzlerce öğrencimiz son yıllarda moda haline gelen Kep atma heyecanlarını ve çocuklarıyla aynı heyacanı yaşayan ailelerinin sevinçleri vardı.
Zuhal Fitness Cimnastik Kulübünün her yıl olduğu gibi bu yıl da Cimnastik ve Dans gösterilerilerinden oluşan "Yaza Merhaba" gecesi oldu. Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonalarında aldıkları başarılı sonuçlarla adını bölgemize, ülkemize hatta Dünyaya duyurup ilçemizi yönetenlere bir türlü duyuramayan Zuhal Fitness Cimnastik Kulübünün pırıl pırıl gençleri, Ritmik-Artistik-Aerobik-akrobatik Cimnastik ve  Modern dans gibi bıranşlarda madalya üstüne madalya alan ilçemizin gurur kaynakları çocuklarımızın gösterilerini onurlandırmak gereği ve zahmetini göstermeyen ilçemiz yöneticilerine mesaj gönderir niteliğindeki harika gösterileri sergilendi. 
Dünya Çevre Günü sebebiyle Selçuklu öğrencilerin Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı’nın da katılımıyla Pamucak Sahili’ni temizlediler. İşte diyebilirim ki bu ayın en hayırlı ve en güzel uygulaması hatta en güzel gösterisi buydu. Çünkü o minik yavrularımıza çevre temizliğini aşılamak, park ve bahçelerimizde büyüklerin yarattığı rezaletlerden sonra “Hukalaca” “Memlekettin zabıtası var, Çöpçüsü var, Para alıyorlar gelsin temizlesinler”  anlayışına osmanlı tokat’ı bu tür düşüncelerin önlemesinin de temel taşı niteliğindeydi. 
Selçuk Ticaret Odasının harika düşüncesi ve uygulaması olan  İlçemiz içi trafik ve otopark sorununa alternatif çözüm olabileceği Bisiklet kullanımının yaygınlaşmasını amaçlayan Bisiklet kullanma hareketi çok anlamlı idi. Selçuk Ticaret Odasının üretken Başkanı Sevgili Koray Yolcu başta olmak üzere Yönetim Kurulu Üyelerini, Meclis Üyelerini ve çalışanlarını kutluyor, Diğer odalar ile  Kent Konseyini oluşturan Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) da bu harekete (Pek umudum olmamakla birlikte)  katkı koymalarını diliyor ve bekliyoruz. Zira Aydınlar ÖNCÜ olur, Kendini Aydın gibi gösterenler değil. 
Belediyemiz tarafından her yıl Okulların kapanmasıyla birlikte Belediyenin Havuzunda açılan yüzme kursları bu yılda başladı. Hatırladığım kadarıyla, Kuruluşunda yıllarca öğrencilerimize bedava olan bu yüzme kurslarımız şimdi paralı, yani Belediye Pamucak sosyal tesisleri gibi işi ticarete dönüştürmüş. Ticari olması bir tarafa sanki gelen, gelmeyen belli olsun anlayışı olduğu düşündüğüm, iki Belediye Tesisinde de Özel Sektör fiatları ölçek alınarak uygulanan bir fiat politikası. Eeeee Amaç 10-15 kişiyle yapılan ve hayli paralara gerçekleşen ama adına “Festival” denilen şenliklerde harcanılan paraları çıkarmak herhalde. Bilinmelirdir ki çeşitli branşların olduğu Kursları ve doğal olarak yaz kurslarını çok önemsiyor ve Belediyemizin bu faaliyetlerini alkışlayarak destekliyorum. Ama Bu Mübarek günde buradan sormak istiyorum, Allah Aşkına bu köşede sık sık yazdığım ve Televizyonumuzdaki her proğramımda söz ettiğim, Şampiyon, Madalyalı ve çeşitli dallarda başarılı olanlardan hiç olmazsa çocuklarımızı, onların kulübü, şunların kulübü, bunların kulübü diye düşünmeden ve Büyüklerimiz ne der endişesine kapılmadan, Belediyemizin Tesislerinden ve Bu tür Kurslardan ödül olarak parasız yararlandırmak düşünülemez mi.? 
Anlayanlara da, Anlamayanlara da SELAM olsun.
Haftaya yine okunmak umut ve dileği ile DOSTça kalın.

 

Bu yazı 819 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum