27.12.2017 – MÜJDE, MÜJDE.! BELEDİYE BAŞKANI SELÇUK BASINININ...
Hilmi GİDER

Hilmi GİDER

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

27.12.2017 – MÜJDE, MÜJDE.! BELEDİYE BAŞKANI SELÇUK BASINININ ÖNÜNE MÜJDElerle ÇIKTI.!

28 Aralık 2017 - 16:32

Bu hafta tam Efes Spor hakkında şimdiye dek yazdıklarımın sorgulamasını yazacakken, (çünki efes spor hakkındaki yazdıklarımızı ne kadar duymazdan, görmezden, anlamazdan gelselerde hatta sorumluların sorular topunu mütemadiyen taç’a atmaları sorularımızı daha anlamlı, ciddi ve gerçek kılmaya başladı) Belediye Başkanı n Çarşamba günü yapacağı Basın toplantısının haberi ve ardından Başkan Basın danışmanı Mehmet Durmuş kardeşimin Medyamızı davet telefonu oldu. Basın toplantısında bu konularda konuşulur veya Başkan bu konularda bilgi verir düşüncesiyle yazmaktan vaz geçtim. 3 saate yakın süren Basın toplantısında Belediye Başkanı Selçuk ve Selçuklular için MÜJDE li bir çok haberin arasında (Birinci sayfamızda okumuşsunuzdur) Efes Spor da konuşulmuş. Efes Spor’la ilgili yazımı önümüzdeki haftalara bırakarak ve Başkanın verdiği müjdeler ile gazeteci arkadaşlarımızın sorduklarına verdiği yanıtların Selçukluların değerlendirmesini dinleyeceğim ve bu değerlendirmeleri tabiî ki yazacağım. 
Başta Başkanın İki buçuk yıl sonra olsa bile Selçuklu gazetecilerin önüne çıkması sevindirici. Televizyonumuz Efes Dost Tv’deki “EfesSelçuk’u Konuşalım” Proğramıma defalarca ve defalarca davet etmeme, üstelik hiçbir MADDİAT beklentimiz olmamasına rağmen “nedense.?” katılmadığı halde, İlk önceleri Kanal 35, Kapandıktan sonra Ege Tv, oda kapandıktan sonra Ege Türk Televizyonuna verdiği onca paralardan sonra Selçukluya hiçbir icraatını duyuramadığını veya anlatamadığını  anlamış olmalı ki vede Yerel seçimlerin 2018 de yapılabilirliğini düşünüp hazırlığa başlamış gibi bize bizden başka fayda olmayacağını düşünmüş olmalı ki, İlçemiz gazetecilerinin önüne çıkmayı karar vermiş. İşte bu yüzden Medya genel koordinatörümüz gözümüm bebeği Barış’ım, sıkı sıkıya hazırlandı. Toplumumuzun her kesimi ile görüşüp sorularını hazırladı. İki buçuk yılın birikimi olduğundan hayli soru oluştu. Yapılan ve 3 saate yakın süren basın toplantısında zaman yetersizliğinden soramadığı bir çok soru kalmış. Kalan sorulardan bir kaçını da ben buradan sormak istedim. 
Sorulardan önce Basın toplantısında, Koltuğunu Sevgi sözcüğünün kazandırdığı Başkandan beklentim; 3-5 ay önce Belediye Sarayında dağıtımı “cahil’ce ve doğal olarak kindar’ca” engellenen yazılı basından bir özür dilemesi idi. Yapmadı ve bu terbiyesizliği yapanların sırtını sıvazladı. Ama olsun Sabahattin Hocam yine o bilge kişiliyi ile yaptığı konuşmasındaki (konuyu bilmediği halde)bir cümlesi bile bunun dersini de vermiş, “Kızlarım size söylüyorum, Gelinim sen anla” misali ve ben her yazımın sonunda söylediğimi yineliyorum “Anlayana, Anlayanlara ve Anlayabilenlere”
Sevgili Hocam, Sn. Başkan; 
Deve Güreşi Festivali yaklaşıyor, Deve Güreşlerinde geçen yıl olduğu gibi, Devecilere ve Protokole vur patlasın, çal oynasın gecesi düzenleyip, Güreşlere gelenlere, oynamak, zıplamak, eğlenmek YASAKmı olacak.?
Seçim söylevlerinizde en dikkat çeken vede kabul gören “Ortak Akıl” projenizi ne kadar uygulayabildiniz, Örneğin; Seçildiğinizden bu güne Oda Başkanları ile kaç toplantı yaptığınız, Sizin Odalarımıza veya Odalarımızın size öneri ve taleplerinin olup olmadığı, kısacası ilişkilerinizin ne kadar olduğu, Kent Konseyini ne kadar dikkate alıyorsunuz.?
Belediye onca ekonomik sıkıntı içindeyken, Şirince Oto Parkını Kaymakamlığa bırakma nedenlerinizi hala net bir biçimde açıklayamadınız ve Belediyenin işlettiği 2 oto parkta da nasıl bir işletmecilik yapıyorsunuz ve uygulanan yüksek fiyat konusunun nedeni hakkındaki değerlendirmenizin neler.?
“Şirince Kemeraltı olmayacak” sözünüzün uygulayamama engel veya nedenleri vede akıbeti nedir.?
Bir görüşmemizde “Hocam gelin Basın olarak destek verin Selçuk’umuzun ismini EFES olarak değiştirelim” dediğiniz halde ve Basında çıkan o kadar haber ve yoruma rağmen sizi Suskunluğa büründüren nedenler neler.?
Yine bir görüşmemizde “Selçukluların İlçemizin değerlerinden indirimli yararlanmaları için uygulayacağınız olan “Hemşerilik Kartı” projesine ne oldu.?
Çok sevdiğinizi bildiğimiz, Pamucaktaki “Deniz Zambakları”nı korumak için ne gibi çalışmalar yaptınız ve yapıyorsunuz.? 
Yapacağınız bir yazılı açıklama için bu köşemde yer var.
Haftaya yine Okunmak dilek ve umudu ile Huzurlu, Sağlıklı ve Sevgiyle kalın, DOSTça kalın.  

 

Bu yazı 1074 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum