28.04.2018 - SOSYAL HİZMET Mİ.? SOSYAL TİCARET Mİ.?
Hilmi GİDER

Hilmi GİDER

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

28.04.2018 - SOSYAL HİZMET Mİ.? SOSYAL TİCARET Mİ.?

28 Nisan 2018 - 12:18

Şimdi diyeceksiniz ki, Seçime giriyoruz, Ülke çayır cayır siyaset yanıyor, sen hala EfesSelçukta kalmışsın. EfesSelçuk’un orasını burasını, Şunu nu, Bunu nu yazmaya çalışıyorsun. Ülke siyasetini yaz, ilçedeki siyasetçilerimizin ülke siyaseti hakkında neler düşündüğünü yaz verhasıl bu günlerde ülkemizdeki genel siyasetimizi yaz.

Ülkemizdeki bu günlerdeki siyasetini, Eski Başbakanlık Basın müşaviri (Abdullah Gül ve Recep Tayyip Erdoğan) ile yıllarca çalışmış Yeniçağ gazetesi Yazar’ı Ahmet Takan’ın 25.04.2018 tarihli yazısından bir parağraf aktararak noktalayayım. “Mezardaki ölüleri kaldırıp oy kullandıranlar geçmişi unuttular. Demokrasi kahramanı 15 CHP'li milletvekilinin İYİ Parti'ye geçişine hakaret etme yarışına giriştiler. Öncelikle şunu söylemeliyim, bu ülkede tek adam rejimine karşı çıkıp Cumhuriyetin ilkelerine sahip çıkanların demokrasi aşıklarının başta CHP lideri Kemal  Kılıçdaroğlu ve 15 arkadaşına büyük teşekkür borcu var. Çünkü,  burada istikbal, koltuk, makam, mevki, her türlü siyasi risk düşünülmeden "istiklal" diyerek, "söz konusu vatansa gerisi teferruattır" diye hareket edilerek büyük bir fedakarlık var. Her türlü siyasi mülahaza bir tarafa bu fedakarlığa, yıllardır hasret kaldığımız bu büyük demokrasi jestine, onurlu duruşa bari asgari düzeyde saygı gösterilsin. Ne alakası varsa, şu konuşulanlara, ağızdan çıkıp kulaklarının duymadıklarına bir bakın!.. Neymiş efendim?.. "Güneş Motel'den beter"... "Kirli ittifak"... "Kirli hülle"..."Ahlaksız transfer"... "Kandil de 15 vekil istedi"...
Hani derler ya "edep edep yahu, birazcık edep" diye...”

Ülke siyaseti için benden şimdilik bu kadar. Ülkemizden daha fazla siyasi haber almak isteyen dostlarım ise, “görüşlerine göre”, Sabah, Sözcü, Yeniçağ, Cumhuriyet, HaberTürk, Yurt, Hürriyet, Korkusuz, Vatan, gibi gazeteleri okusunlar oralarda yazan Ustaları, Üstatları ve öğrenci veya çırak olmadan usta veya Üstat diye sunulanları (kendilerinide öyle sananları) okusun Ülkemizin cennet mi, cehennem mi olduğunu karar versinler. 
Ben İlçemi yazmaya ve yazarak hizmet etmeye devam edeceğim zira ben bu ilçenin havasını kokluyor, suyunu içiyor ve hiçbir il’e ve İlçe’ye nasip olmayan nimetlerinden faydalanıyorum kaldı ki İlçemi ben yazmazsam kim ve hangi medya yazacak. 

Değerli dostlar mutlaka duymuşsunuzdur. Belediyemizin yaptığı çok önemli vede hayırlı iş olan yazlık düğün salonu bitmek üzere ve gecelik kira ücretleri Hafta içi 750 Tl. Cumartesi – Pazar ise 1.500 Tl. Olarak açıklanarak rezervasyonları başladı.
Net söyleyeyim, ben bu kadar beklemiyordum. Beklediğim fiat ise Hafta içi 500 Tl. Cumartesi ve Pazar Günleri 1.000 Tl. İdi. Nedenleri de, 1 - ilçedaşlarımızın ekonomisinin çok bozuk olması, (çünkü ilçemizi gelir gruplarını oluşturan Turizimcimiz feryatta, Çifçimiz isyanda) 2 - Seçimlerin yaklaşması, Çünki; iktidar partisin ucuz hizmetle övüneceğini, CHP Belediye Meclis üyeleride sayısal fazlalığı olduğu için biz bastırdık UCUZLATTIK diye övüneceğini düşündüm. Ama gördüm ki hepside aynı.
İktidar partisinin hizmet anlayışının Pamucak sözüm ona Sosyal Tesislerinden TİCARET olduğunu bilirdim de, Muhalefetin de aynı kulvarda olduğunu da öğrenmiş olduk. Herhalde ücreti belirlerken lüks yerlerden aldıkları fiatlarına göre belirlediler.Burda iktidar ile “ittifak” partisi MHPnin meclis üyelerinin düşünmeme nedeni, nasıl olsa fakir yandaşlarımıza Bizim Teklifimiz ve Başkanın önerisiyle encümen kararı ile bedava veririz, bizden olmayanlar düşünsün olabilir. İşte bu düşünceler içinde görev CHPye düşmekteydi. Ama onların da, ya çalışma istekleri tükendi, kalmadı yada iktidar partisine bir tuzak daha kurup, iktidarın bu fiat politikalarını seçimde kullanmayı hesapladılar. Ama öyle ama böyle kaybeden hep vatandaş olmuyor mu her durumda. 
Sevgili dostlar, Belediye Meclisimizin İttifaklı Grubu AKP ve MHP ile CHP nin sayın üyelerinin araştırıp sorduklarını sanmadığım çevre (komşu) Belediyelerimizdeki Düğün salonu fiatlarını araştırdım. Taktir ve Değerdendirme önce ilçedaş okuyucularımın daha sonra Başta Belediye Başkanımız ve Sayın Meclis Üyelerimizin. 

Torbalı Belediyesi; Kışlık; “Tüm Hafta Günleri” (Paketli) Yazlık; 1.900 Tl. Yazlık; 5.500 Tl. 
Tire Belediyesi; Yazlık Düğün Salonu yok; Kışlık; “Tüm Hafta Günleri”  2.500 Tl. 
Bayındır Belediyesi; Kışlık; “ Tüm Hafta Günleri” 350 Tl. Yazlık; 450 Tl. 
Kuşadası Belediyesi; Yazlık Düğün Salonu yok. Kışlık; Hafta içi; 275 Tl. Hafta Sonu; 425 Tl. 
Ortaklar Beldesi; Yazlık Düğün Salonu yok. Kışlık; 300 Tl. 
Selçuk Belediyesi; Kışlık; Hafta içi; 413 Tl. Hafta Sonu; 885 Tl. Yazlık; Haftas içi; 750 Tl. Hafta Sonu; 1.500 Tl. 
“Selçuk ta yaşamak ayrıcalıktır” evet çok doğru.  AMAAA, Anlaşılıyor ki Selçuk’ta Siyasi Yaşamak başka bir  Ayrıcalık. 
Anlayanlara da, Anlamayanlara da, Anlamak İstemeyenlere de SELAM. DOSTça ve SEVGİyle Kalın.    

Bu yazı 593 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum