28.11.2017 - EFES SPOR YÖNETİM ve DENETİM KURULLARI HAYATLARINDAN...
Hilmi GİDER

Hilmi GİDER

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

28.11.2017 - EFES SPOR YÖNETİM ve DENETİM KURULLARI HAYATLARINDAN NE KADAR MEMNUN.!

01 Aralık 2017 - 10:50

Bir işin zor tarafını, kolay tarafını hatta acı ve tatlı tarafını o işi yapan bilir. Dışarıdan konuşanlar sadece tabiri yerindeyse “çene suyu çorba” üretirler. Daha anlatılır bir dille “hariçten gazel” okurlar. Gerçi bizim toplumumuz da “istisnalar kaideyi bozmaz” çok kişi kendi işinde ne kadar başarısızsa, başka işlerde o kadar başarılı olduğunu sergilemek için atıp tutar konuşur da konuşur. Her işte olduğu gibi bizim işimizde “Davulun sesi uzaktan hoş gelir” misali, BİZ kavramını özümsememiş, sürekli BEN diyenler Gazeteciliğimizi “işlerine” geldiğinde “Kamu Görevi” İşlerine gelmediğinde ise “Ticaret” olarak nitelendirir.  Zor da olsa Dost Medya Kamu Görevi yapmanın Cefasını da, Sefasını da yaşadığını bilmenizi isterim.
Bu hafta yazacağım konu da, bazılarının kulaklarını çınlatıp, öffff çektireceğimi bilsem de, toplumsal dostluğumun, bireysel dostluklarımdan önde olduğunu bir kez daha ortaya koymak açısından, İlçemizin 3. Lig’te bile mücadele etmiş  Efes Spor olacak. Zira 20 Ekim tarihli gazetemizin manşetinde “Selçuk Efes Spor’u Yönetenlerin Umurunda olmayabilir ama.! Selçuklular adına BİZİM UMURUMUZDA” demiştik ama 25 gündür Efes Spor Yönetiminden “TIK” hatta “TIS”yok. Peki  Efes Spor Kulübü yönetiminin denetim organı yok mu?  Ve Ben çok merak ediyorum Efes Spor Kulübünün üyeleri de Bu konuları hiç merak etmiyor mu.?  O zaman hiiiiç kusura bakmayın. Yönetim veya Denetleme kurulu bir açıklama yapmıyor sa, Bizler de Efes Spor’a Ekonomik ve gönül katkısı verenleri harekete geçmeye çağırıyoruz. 
Sorularımız Efes Spor’a “Kendi cebinden” yardım yapanlara değil, “Tüzel kişiliklerden” yani devletten kısacası hepimizin cebinden  çıkan desteklerin sonuçlarının görülmesi, bilinmesi ve aydınlatılması için. Zira Gazetemizin Spor yazarı olan Efes Sporun kılcal damarlarını dahi bilen Efes Spor Sevdalısı Ersin Değişmez kardeşim de yüreklice her hafta Efes Spor’u yazıyor. Onun yazılarını da “Rahatımızı boz ma, Tekerimize çomak sokma “böyle gelmiş böyle gider” dercesine umursayan yok gibi.  Ama Efes Spor’daki bu mesele geçiştirilecek, vurdum duymazlığa getirilecek bir mesele olmadığını bir kez de ben yazarak altını çizmek istedim. Ve benim bu konunun peşini bırakacağımı düşünenler ancak beni tanımayanlar dır. Bu tür haberlerin “Umurunda olmayanlara” Umurunda olan 36 Bin’in sözcüsü Efes Dost Gazete haberinin ana hatlarını bir kez daha aktararak,  SORUYORUM vede ÖNERİYORUM.! 
- Selçuk Efes Spor Kulübü'nün 18 Kasım 2017 tarihi itibari ile Hangi Şahıs, Kurum ve Kuruluşlara Ne    Kadar Borcu var ?
- 2014 yılından bu yana Selçuk Belediyesinden Net alınan maddi ve malzeme yardımı nedir?
- Kulübün Kira gelirleri nereleri dir? Ve şu andaki Durumları nedir ?
- Kulübün İşadamlarından aldığı diğer yardımların miktarı nedir, ne kadar dır?
- Şu anda Efes Spor Kulübümüzün kasasında Ne kadar parası var dır ? 
- Şirince Oto parkından elde edilen gelir net ne kadardır? 
- Kulüpte Maaşlı ve Sigortalı kaç kişi çalışıyor? Bu kişilerin aldığı Maaşlar ne kadar dır?
- Efes Spor’un 40 Ayda  kasasına girdiği söylenen yaklaşık 700.000 Tl. ( yedi yüz milyar Tl.) Nerelere ve     Nasıl Harcanmıştır.?
- Kulübün gelirleri ve giderleri nelerdir ve ne kadardır?
Efes Spor Yönetimi yine bir açıklama yapma gereğini duymaz ise; ÖNERİYORUM;
Başta Efes Spor’a manevi desteğinin her daim olduğunu bildiğim Kaymakam  Ayhan Boyacı’nın veya Kulübe yapılan maddi yardımların çok büyük bir kısmını gerçekleştiren Belediye Başkanı  Dahi Zeynel Bakıcı’nın öncülüğünde (Başkanlığında) ve çağrılarıyla Efes Spor’a bu güne kadar gerek Sponsorluk desteği vermiş, gerek her platformda desteğini esirgememiş Selçuk’u ve Selçukluları seven İş adamlarımızın, Siyasi Parti Temsilcilerinin, Ticaret Odası,  Esnaf Odası gibi  ilçemizde bulunan duyarlı sivil toplum örgütü kuruluşları yetkililerinin, Spor Kanaat önderlerinin, İlçemizde bulunan ve ne hikmetse kimsenin yararlanmak istemediği Spor Akademisyenlerinin, İlçemiz Avukatlarının, Mali Müşavirlerinin, Efes Spor’un en kötü günlerinde yüreklerini ortaya koymuş eski yöneticilerinin katılacağı bir ÇALIŞTAY yapılarak  Selçukluların merak ettikleri YUKARIDA sıraladığımız soruların, sorgulanarak kangren haline gelmiş Efes Spor sorununa bir çözüm üretmelerini bir kez daha ÖNERİYORUM, hatta bir EfesSelçuk aşığı olarak istirham ediyorum.
Anlayanlara SELAM, Anlamayanlara, köşemi takip etmeleri için DAVET olsun.
DOSTça Kalın.

 

Bu yazı 813 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum