30.10.2017 – CHP aynı CHP -3-
Hilmi GİDER

Hilmi GİDER

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

30.10.2017 – CHP aynı CHP -3-

31 Ekim 2017 - 12:48

Sevgili dostlar, geçen haftaki (bölünmemesi için mecburen) uzuuuun yazımın sonunda dediğim gibi, bu gün de Selçuk CHPnin günümüzdeki Fotoğrafını  08.10.2017 günü yapılan delege seçimlerinde CHPlilerin (Parti binasında konuşulan dehşet konuşmalar  haricindeki) Medya ya ve Sosyal Medya ya yansıyanların “sadece usturüplü olanlarını” aktarmaya çalışacağım.
CHP İlçe Başkanı Hasan Uysal'dan açıklama;
"07.10.2017 Cumartesi günü çarşaf liste ile yapılacak olan mahalli delege seçimlerimiz; bu sabah seçimin başlamasına 10 dakika kala bir grubun blok liste ile seçime girmek istemesi üzerine ertelenmiş ve 08.10.2017 pazar günü aynı saatler arasında Selçuk ilçe başkanlık binamızda yapılmasına karar verilmiştir. İlçe Örgütü olarak demokrasiye inancımız ve partililerimize olan güvenimiz sonsuzdur.Bu bilinçle tüm partililerimizi yarın sandığa bekliyoruz.

Hüseyin Vefa ÜLGÜRden Açıklama;
İlçemizde 7 Ekim Cumartesi günü yapılacak olan delege seçimleri İlçe Yönetim Kurulu’nun aldığı karar ile 8 Ekim Pazar gününe (yarın) ertelenmiş bulunmaktadır. Partimizin Kongreler Yönetmeliği’nin 10. maddesinde “Oy pusulaları önceden hazırlanmış, Basılmış olabileceği gibi, elle de yazılabilir” denmektedir. 
Parti örgütlerimizin neredeyse tamamında delege seçimlerinde gruplar önceden basılmış oy pusulaları kullanmaktadır. Önceden hazırlanmış oy pusulalarını kullanmak istememizin iki nedeni bulunmaktadır. İlk nedeni; çok sayıda müracaat olması nedeniyle yaşlı ve okur yazar olmayan üyelerimizin oyunu kullanırken gerçek iradesini sandığa yansıtma konusunda hata yapmasını engellemektir. 
Bir diğer neden ise şudur: 
Bazı grupların seçim çalışmaları sırasında pek çok üyeye “aday ol seni listeme yazacağım” diyerek herkese farklı liste dağıtmak suretiyle kendi lehine oy avcılığı yapmaya çalıştığını gözlemledik. Dün akşamdan itibaren aynı grubun dağıttığı farklı listeleri görünce seçmenin iradesinin kandırılarak sakatlanmasından endişe ettik. Oy kullanacak tüm kişiler bu partinin üyeleri ve bizim yol arkadaşlarımız. Hiçbir üyenin diğer bir üyeden üstünlüğü yok. Herkesin kendi tercihini belli bir aday veya gruptan yana kullanmasına saygılı olmak zorundayız. Savunduğumuz demokrasi düşüncesinin gereği budur. 
Ertelemenin sorumlusu ben ve arkadaşlarım değil. Biz parti kurallarının söylediğini yaparak önceden hazırladığımız listemizi sunduk. İsteyen bizim pusulamızı kullanır, isteyen de elle yazar ya da işaret koyar. Bu konuda üyenin iradesini kısıtlayan bir durum bulunmamaktadır. Zaten neredeyse tüm seçmenin elinde önceden kendisine verilen anahtar listesi oluyor. Sayın İlçe Başkanı dün akşam bu listelerini dağıttı. Üye gelip onun verdiği listeyi kutucuğa işaretleyip oyunu kullanacaktı. Biz seçmenimizi hem bu külfetten kurtarmak istedik hem de kendimizi net bir şekilde ortaya koyduk. 
Selçuk AJANS; CHP Selçuk Delege seçimlerinde toplam 129 Delege seçildi. İki listenin girdiği seçimlerde kesin sonuç şöyle: Sarı Liste: 94 Beyaz Liste: 35
Selçuk AJANS; Atatürk Mahallesi Delege seçimlerinin 15 Ekim tarihinde yenileneceğini açıklayan Uysal; seçimlere şaibe karıştığı gerekçesiyle Partililerin yaptıkları itirazların değerlendirilmesi için Yönetim Kurulu Üyeleri ile yaptıkları olağanüstü toplantı neticesinde Atatürk Mahallesi Delege seçimlerinin yenilenmesine karar verdiklerini kaydetti.
Selçuk AJANS; Hüseyin Vefa Ülgür, yayımladığı duyuruda şunları kaydetti: "CHP Selçuk İlçe Örgütünün 10 Ekim Salı günü(bugün) saat 17.50’de Atatürk Mahallesi delege seçimlerinin itirazlar sonucu iptal edildiği ve 15 Ekim 2017 Pazar günü 09.00-17.00 saatleri arasında yeniden yapılacağı şeklindeki mesajı ile ilgili olarak; Atatürk Mahallesi seçimlerine birkaç partilimiz tarafından itiraz edildiği doğrudur. İlçe Başkanlığından aldığım bilgiye göre bu itirazlar İlçe başkanlığınca kabul edilmiştir. İlçe Yönetim Kurulunun bu kararı 5 gün içerisinde İl Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilip kesin olarak karara bağlanacaktır. İl yönetim Kurulunun kesin olarak vereceği kararı beklemeden ilçe başkanlığınca böyle bir açıklama yapılması hatalıdır. 
CHP Selçuk İlçe Başkanı Hasan Uysal; “Seçilen delegeler Ahmet'in, Mehmet'in, Hüseyin'in değil. Cumhuriyet Halk Partisinin delegeleridir. Seçilen delegelere önümüzdeki dönem büyük bir sorumluluk düşmektedir, Önümüzde iki önemli seçim vardır. Bu iki önemli seçimin sorumluluğunu yüklenecek ilçe başkanı ve yöneticilerini seçecektir. Delege arkadaşlarımız onun bunun baskısı altında kalmadan vicdanlarının sesini dinleyerek doğru kararı vereceklerine inanıyorum. Bu delege seçimi  burada sonuçlanmıştır. Birbirimizi suçlamaktan vazgeçerek hedefe kilitlenmeliyiz”
CHP Belediye Meclis Üyesi ve Grup sözcüsü Filiz Ceritoğlu Sengel; " Delege seçimlerini geride bıraktık ve parti çalışmalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Adaletsizliğin hüküm sürdüğü, işsizliğin giderek arttığı, ekonominin giderek kötüye gittiği, turizmin yok olduğu, tarım politikaları sonucunda üretimin tüketildiği tüm gidişata ancak ve ancak Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarıyla sonlanacağından hiçbir şüphemiz yoktur. Cumhuriyet Halk partisinin sadece iki rengi vardır; KIRMIZI ve BEYAZ" 
Selçuk AJANS; Seçimlerin Yenilenmesi için yapılan itiraz reddedildi. Geçtiğimiz Pazar günü yapılan CHP Mahalle Delege seçimlerinde Atatürk Mahallesi seçimlerinin yenilenmesi için CHP İl Başkanlığına yapılan itiraz kabul görmedi. Böylece seçimlerin galibi Sarı Listenin öncüsü Hüseyin Vefa Ülgür oldu. 
Bir Partili; Hiç kimse hangi makam ve mevkiye nasıl geldiğini unutmamalıdır. Yola çıkltıklarını, Yolda bulduklarına asla değişmemelisin. Yoksa kaybolur gidersin. 
Bir Partili; Benim üzerime vazife değil amma bu ilçenin bu işlerinde hasbel kader bulunmuş biri olarak demem odurki bu laf tamda sana yakışmış sevgili ???. Eskileri şoyle bir deşelersek neler çıkar neleeer
Bir Partili; heh heh he yenilen pelvanlar  noldu
Bir Partili; Papatya kabak tadi verdi... sari lalelerrre ne dersiniz
Bir Partili; Üç yıl Akp ile yönetilen belediyeye karşı siyaset yaptık sizin gibi hazıra konmadık. Size hiç yakıştıramadım o yönetimde arkadaşlarınız var. Geçmiş dönemde parti başkanlığı yaptınız parti anlayışınız bumu partililerin takdirine bırakıyorum
Bir Partili; Partide çalışanlar görülmüyor ki zaten. Partiye uğramayanlar kongre delege adayı yazılmış. Sadece kongrelere gelecek galiba o da gelirse
Bir Partili; Şaibe bu çok ağır bir itam bu seçimin sandık görevlilerini mevcut yönetim belirlemedi mi birleşim nerde sanırım Yen'i bir ayrılık kapıda yazık Selçuk halkını kimsenin cezalandırma hakkı olmamalı.
Bir Partili; Ayrışma hem de nasıl bir ayrışma biraz geriye gidelim kayyuma gidilmiş yeni Ilçe başkanı seçilecek iki aday adayı var ikisi de partili kim kazanırsa Belediye başkanlığını kazanır düşüncesi hakim olduğu için delegeler baskı altında ayrışma öyle ayyuka cikmadı mı 
Bir Partili; yahu millette komik oldunuz beya. Arkadaşlarım diye CHP yi böyle gülünç duruma kimse düşüremez  her seferinde bi tan tana veya bu şekilde gülünç durumlar!!!
Bir Partili; Delege seçimlerinden sonra taraflar “Kazanan partimiz oldu” diyorlar ya çok gülüyorum.
Bir Partili; Arkadaşlar birakin seni beni birlik olalım beraber olalim birbirimize laf atmaya
Bir Partili; Arkadaşlar lütfen. Memleketimiz, istikbalimiz, evlatlarımız aşkına rica ediyorum. İstiklal mücadelesi günlerini yaşıyoruz. Sandıklardan iktidar çıkaramassak hiç bir şeyin değeri kalmaz. Bu uğurda hepimiz birlik olmak zorundayız. Zerre kadar içimizden kan kaybına neden olabilecek tavır ve sözlerden özenle Sorumluluk bilinciyle kaçınmalıyız. saygılı ve nazik olmak zorundayız. Son dört yıldır parti içinde yaşanan uyuşmazlıklardan öncelikle Partiyi içerden veya dışarıdan yönetenler; Lütfen geçmişten samimi dersler ve görevler çıkartın, Erdemli davranın

 
Sevgili Dostlar, Yukarıdaki bu fotoğraftan sonra benim söyleyecek çooook sözüm olur daaa. Oy oranı ilçemizdeki diğer partilerin toplam oy oranından fazla olan Atatürkçü, Cumhuriyetçi CHP gibi bir partiyi üstelik 1980 Anayasasına % 92 HAYIR demiş, Selçuk gibi bir ilçede KAYYUM’A düşürenler Anlayamazlar ki.! 
Peki CHP sadece bizim ilçemizde mi böyle.? Hayır. Bakınız komşu ilçelerimiz Tire’ye, Bayındır’a, Torbalı’ya, Kuşadası’na Hatta İzmir’e. Bir eksik Bir fazla ama hepsi aynı.İktidar mücadelesinden çok kişisel koltuk kavgaları.
İşte bunun için (oy verdiğim halde) İDDİA ediyorum CHP delege sistemini (Ağalığını) tamamen kaldırıp, üyelerin tümünün, ilçe Başkanından, Genel Başkanına kadar her kademede seçme hakkı vermediği ve her kademedeki yöneticisinin “Amerikeda olduğu gibi” 2 dönem için seçildiği sistemi getiremediği sürece, kendi içinde bile % 51 - % 49 veya daha parçalı olacağından Ülke genelinde % 30 oy potansiyeline bile hiç bir zaman ulaşamıyacaktır.  

Anlayanlara HELAL, Anlamayanlara ise bir kez daha SELAM olsun 
Haftaya yine Okunmak Umut ve Dileği ile DOSTça Kalın. 

Bu yazı 781 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum