GÜLEREK DÜŞÜNDÜKLERİMİZ.!
Hilmi GİDER

Hilmi GİDER

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

GÜLEREK DÜŞÜNDÜKLERİMİZ.!

23 Haziran 2017 - 12:54

Yazılarımı takip eden okuyucularım hatırlayacaklardır Ramazan ayı başındaki yazımda “Bu Mübarek Ay’da Sorgulayıcı ve Eleştirel yazı yazmak istemiyorum, tümünü bayramdan sonraya bırakıyorum” Bu günler de İlçemizin güzelliklerini ve yapılan güzellikleri aktarmak istiyorum” demiştim.
Geçen hafta ki yazımda birkaç yürekli sanatçımızın bireysel özverili çabaları ile hayata geçirip EfesSelçuklulara sundukları sanat gösterilerini yazmıştım. Bu haftada güzellikleri yazmaya devam etmek istedim. Fakat, çok yönlü yetenekleri olan yakın dostum, Abim Sabahattin İzcioğlu hocamın Kuşadası F. Özel Arabul Kültür Merkezi ve Kent Müzesindeki Kantrol festivalimizin açılışındaki kalabalığın 3 katı kalabalık ile açılışını yaptığı “İzdüşümü’nün İzleri” isimli Resim sergisi ve çalışkanlığı ve üretkenliği ilçemiz de sıkça konuşulan Şaabettin Sarıdede Halk Eğitim merkezi müdürümüz Mustafa Güzel’in çabalarıyla açılan kurslarda, aynı özveri ve gayreti gösteren kursiyerlerin eğitim yılı sonu “Yağlı Boya Resim Kursu” ve “Sır Altı Çini Uygulama” sergilerinden başka yazacak bir şey bulamadım. 
Allah aşkına birileri çıksın da “Eyyy Yapılanları görmez, Eleştirmekten başka bir şey bilmez kör gazeteci; işte EfesSelçuklumuzun günlük yaşantısını kolaylaştıran ve güzelleştiren değerli hizmetlerimiz” diyerek yaptıklarını bir saysa bir anlatsa.
Yöneticilerimizin (Reklam olur diyerek) Mütevaziklerinden söyleyemediklerini, Rica ediyorum gören duyan varsa söylesin de bende övüne övüne, üstelik alkışlıyarak yazayım köşemde. 
Emin olun kendi kendimi sorgulamaya başladım duyduklarımdan dolayı karamsar düşündüklerim için. “Gülüyoruz, Düşünülecek halimize” misali.
İlçemize getirileceği Kasıla kasıla, Övüne övüne, Ballandıra ballandıra anlatılan Doğal Gaz projesi ne oldu.? TOKİ projesi ne alem de.?, Gezer Diskolar ‘Desibel’i patlamış şekilde gecenin saat 02 – 03 lerde gezmeye devam ediyorlar, Akrobat motorsikletli gençler motorlarını ‘Şaha’ kaldırıp uçuyorlar. Doğal Medyayı okumuyor ve okutmamak için de “aklınızca” çeşit çeşit hüner sergilerken, Teknoloji müptelamız olan Telefonlarımızdan izlenilen Sosyal medya da yazılanlar doğru ise ki; Vay, vay, vay. Ata sözümüzdür “Yanmayan ocaktan duman tütmez”  Ben yine de doğru olmadığını varsayarak çağrımı yapayım. 
EfesSelçuk halkına “Sevgisi” “Sorumluluğu” vede “Asli Görevi” olduğunu kabul eden hatta “ben de bu ilçede yaşıyorum bu sorunlar benim, ailemin ve çocuklarımın da sorunu” diyerek, çıkıp Doğal Gaz ve TOKİ projelerinin son durumlarını veya  akıbetini, günümüzde hiç kalmadığını düşündüğüm “Hantal Bürokrat” felsefesi yanıtları olan; Yasal yetkilerimiz bu kadar veya görüşmelerimiz devam ediyor veya Yazışmalarımız sürüyor sözcüklerini kullanmadan yanıtlamasını (sorduğumuz hiçbir önemli soruyu yanıtlamadıkları halde) yinede sabırla ve umutla bekliyoruz. 
Anlayanlara SELAM, Anlamayanlara HELAL olsun.
Haftaya yine okunmak umut ve dileği ile DOSTça kalın.

 

Bu yazı 760 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum