Bugun...
KENT KONSEYİnde YENİ UMUT


Hilmi GİDER EFESSELÇUKtan YAZIYOR
hilmigider@hotmail.com
 
 

facebook-paylas
Tarih: 28-10-2016 18:08

           2000 Yılı idi, çok ilgimi çekmişti. Yapısını, Oluşum şekli, Üretmesi, Yürütmesi ve Etkisi, Demokrasiyi özümseyenler için eksikleri olmasına rağmen harika bir yapıydı KENT KONSEYLERİ.

       Benim için en önemli tarafı da Katılımcılığı, Kent için devşirme, "kopya" olmayan doğal kent yapısına ve kent şartlarına uygun yaşamsal ve yapısal proje üretimi için adeta bir atölye hatta hatta bir proje mutfağı olabilirliği vardı. Önce İnternet Gazetemizden sonra Televizyonumuzdan daha sonrada yazılı Gazetemizden sıkça söz etmemiz, gündeme getirmemiz bunun içindi. 
       Fakat gel gör ki kuruluşunda ki tek düz düşünce ve yapılanma hareketleri, eksik doğmasına ve doğal olarak kadük kalmasına ben ve her demokrat üzüntüyle izledi. 
      2 yılda yasa ve yönetmenliklere göre tam organlarını bile kuramamış, Hazırlayabildikleri ve Belediye Meclisine sundukları, Proje, Öneri ve Teklifleri Meclisçe görmezlikten gelinip tabiri caizse "Sümen altı" yapılan,  İşlevsiz, verimsiz olduğu herkesçe dillendirilen YAPISI ve İŞLEVİ koskocaman olması gereken KENT KONSEYİnin "Doğumuna" Pastalar kesiliyor du. İşte bu olayı Köşeme Taşıdım ki, Aman Allahım HAREKET başladı, Arayanlar Başta Belediye Başkanı'na ve KENT KONSEYİnin yöneticilerine Haksızlık yaptığımdan söz ederken, meğerse KENT KONSEYİ seçimlerine de hazırlıkların çok SIKI ve HIZLI olduğunu anlatıyorlarmış.
       Tabi Seçim günü geldi  yaşananlar KENT KONSEYİnin 2 yıldır NASILmış halinin FOTOĞRAFı, Doğal olarak Sağlıklı bir seçim yok ve (Dünyada olmaz daa), Belki Türkiye'de ilk olan bir sonuç, yapılmış seçimin ertelenmesi, Ertelenen Günde de, Selçuk Demokrasi tarihinde az rastlanan bir seçim. Ve sonuç Devrimci İşçi Sendikaları'na bağlı Emekli-Sen Selçuk Temsilcisi Emekli Öğretmen Atay TOZLU KENT KONSEYİmizin yeni Başkanı. Bu konuda fazla yazmak istemiyorum Zira Atay Hocayla Konuştum, EFES DOST TV.de Her Cuma olduğu gibi 04 Kasım 2016 CUMA Gecesi Saat 21.oo de ki  EFESSELÇUKu KONUŞALIM Programında SELÇUK KENT KONSEYİ Yeni Başkanı Atay TOZLU Konuğum olacak, Seçim sürecini, Seçimin 1ci ve 2ci Tekrarı günlerinde YAŞANANLARI ve KENT KONSEYİnin bunan sonraki işlev seyrini DOBRA, DOBRA Konuşacağız.
       Bu yazımın sonunda düşünüyorum da; Televizyondaki Programımda Konuşuyorum, Gazetede Yazıyorum, Okuyucularım katılır mı bilmiyorum. Dilimize yerleşmiş ÖZLÜ sözümüzün gibi; "Müslüman Mahallesinde Salyangoz mu Satıyorum”
       HOŞça vede DOSTça KALIN.Bu yazı 811 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ7 + 6 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
EFESDOSTTV ARŞİVİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI