Bugun...
01.07.2017 - ERDAL iRİTAŞLI


İbrahim BECER EFESSELÇUKtan YAZIYOR
i.becer@hotmail.com
 
 

facebook-paylas
Tarih: 01-07-2017 12:48
Daha önce de yazdığımı hatırlıyorum; gazetecilik mesleği sadece olumsuzu göstermek değildir. Yeri geldiğinde kimsenin göremediği, görmek istemediği başarıyı da çekip çıkarmak ve insanların dikkatine sunmaktır yeri geldiğinde.
Erdal da böyle bir çocuk bu ilçede. Annesi, babası tanıdığım insanlar olan bu gencin en çok da amcasını tanırım. Renkli bir kişilik olan Turgut abi, bu ilçenin sevilen kişiliklerinden birisidir. Bizim Erdal'ın çocukluğunu bilirdim de yılların bu kadar çabuk geçtiğini de onu görünce anladım. Büyümüş, serpilmiş ve aslan gibi bir delikanlı olmuş geçen zaman zarfında. Her genç gibi o da futbola merak sarmış ve geçen yılı Buca Spor U 14 takımında kaleci olarak tamamladıktan sonra şimdi de hedef büyütmüş ve gözünü yükseklere dikmiş.
Fatih Terim'in haklı olarak iltifatını kazanmış, 'geleceğin kalecisi olacaksın' cümlesiyle ödüllendirilmiş bir gencimizden bahsediyorum sevgili hemşerilerim. Şu anda da 14 yaş altı milli takımın kalesi bu evladımıza emanet. Bütün bunların üzerine Bayern Münih'de kendisiyle ilgilenmekte olup, en yakın zamanda mutlu haberler alacağımız duyumlarını almaktayım ki, ne kadar övünsek azdır.
Öncelikle anne ve babası olmak üzere tüm ailesini, onun gelişimine katkı sağlayan tüm hocalarını kutluyorum. Umulur ki istikrarlı çalışmalarına devam eder ve yüzümüzü ağartmaya devam eder.
Mavro Ali'nin torunu, Turgut abinin yeğeni ve Hüseyin İritaşlı'nın oğlu olmak da bunu gerektirir. Başarıların daim olsun Erdal...
 
OSMAN BAŞTERZİ
Hayat herkese değişik kapılar açar ve o kapılardan geçerek bir ömrü tamamlarsınız. Erdal İritaşlı'ya sporda başarının kapısını aralayan hayat, Osman Başterzi'ye de ticarette başarıyı getirmiş. 
Zengin olabilirsiniz, hatta çok zengin olabilirsiniz ama gösterişli bir tevazu sahibi olmak da her kula nasip olmuyor. Ramazan ayı boyunca iftar yemeği veren Osman Başterzi'nin davetine iki kez icabet ettim ve kendisine hayran kaldım. Gelen tüm misafirlerinin kim olduğuyla ilgilenmeden, herkese eşit saygı ve sevgisini eksik etmeden tek tek ilgilendi. Kimin masasında su bitmiş, kimin pideye ihtiyacı var hepsinin bilgisi dahilinde olmasını ister gibi koşan adamdı o Ramazan boyunca.
Sevabı elbette Allah tarafından kayıt altına alınacaktır, ona şüphe yok. Lakin tevazusu, gönüllü hizmeti, misafirperverliği bize unuttuğumuz birçok eski adetimizi tekrar hatırlattı. Kendilerine tekrar teşekkür eder, bu ilçe adına hayırseverliği ve misafirperverliği için teşekkürü tekrar borç bilirim.
Kim ne derse desin, para bazı insanlara çok yakışıyor. Ben bu cümleyi eski patronum Adnan Yelken'e de söylemiştim. Osman Başterzi'de parayı kendine yakıştıran, gerçekten nazik insanlardan biri olarak hatırlarda kalacak.
Tekrar teşekkürler...
HACI KAÇANLAR CAMİİ
Hacı Kaçanlar Camiine ne zaman gitsem büyük huzur buluyorum. Gerek mimarisi gerekse tabandan tavana kadar olan ince işçiliğiyle gerçekten farklı bir cami.
Bayram namazı için gittiğim camide, yine bir doluluk yine bir ilgi vardı. Minberde, bizlere hutbe okuyan Hoca Efendi'nin üslubunu, bilgisini gerçekten çok beğendim. Cemaati yormadan, açık bir dille anlattığı konuları aynı zamanda basit örneklerle süsledi ki, mesajını karşıya rahatça iletebilsin. Gerek belagati gerekse hitabetiyle bayram sabahına renk katan hocamızdan, o sabah orada olan cemaatin de memnun olduğuna şüphe yok. 
Bu topraklardan kazandıklarının fazlasını bu topraklara harcayan Kaçanlar ailesi başta olmak üzere, bu güzel eseri Selçuk'a kazandıran, vesile olan, yapımında emeği geçen herkese teşekkürler.


Bu yazı 559 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ2 + 5 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
EFESDOSTTV ARŞİVİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI