Bugun...
03.02.2017 - KUYRUK ÇİLESİ


İbrahim BECER EFESSELÇUKtan YAZIYOR
i.becer@hotmail.com
 
 

facebook-paylas
Tarih: 10-02-2017 06:09

Her ne kadar o vakitler biraz tıfıllığımıza denk gelse de, kuyruk çilesinde beklemek ne demek geçmiş dönemlerden biliriz. Eziyetir ki bekleyen için tarifi imkansız; yapacağın iş de kalır, tüm programını tekrar gözden geçirirsin, velhasıl kelam bir sürü sıkıntıdır.

 

Gelişen teknoloji ve memnuniyet kriterlerinin yükselmesi zamanla bu belayı defetti. Birçok yerde sıra beklemek gibi bir dert kalmadı diye biliyordum ama Selçuk'ta PTT beni yine şaşırtmadı. Şaşırtmadı diyorum, çünkü kendileriyle daha önce de mesaim olmuştu ve beni bir daha PTT'yle çalışmama konusunda tövbekar etmişti. Tüm Ege Bölgesi için yaklaşık yirmi yerden kargoyla evrak gelmesi gerekiyordu. Tam 19 nokta değişik kargo şirketleriyle gönderdi. Sadece bir nokta da kargo olarak PTT seçildi ve en geç de o geldi. Tam hatırlamıyorum ama kargoyu da gelip almamız istendi, oradaki bayan da o gün ne tarafından kalkmıştı bilmiyorum ama sağından kalkmadığı kesindi vs. ve bizim işimizin fazlasıyla aksadığını çok iyi hatırlıyorum.

Yine PTT'ye işimiz düşüp de aynı kuruma giderken aynı gerginlik üzerimdeydi. Bir numara aldım, sonra da o anki sırayı öğrenmek için tabelaya baktım, basit bir çıkarma işlemi gerçekleştirince, bana sıranın gelmesine elli altı kişi olduğunu öğrendim ve istikrar konusunda asla taviz vermemeye yeminli bir kurumumuz olduğu için ne kadar şanslı olduğuma bir kez daha şükrettim.

Bir kurumda (benim bildiğim) bir senedir işler bu kadar alt düzey kalitede devam ediyorsa hiçbir şey yapılmaz mı? Hayır, yapılmaz. Çünkü bunu dert edecek, bu sorunu ortadan kaldıracak adamlara ihtiyaç var ki o adamların varlıkları bizde her zaman cismen olmuştur. Bizde halkın iyiliğine olacak herşey bir lutuf olarak görülür ve bırakın başka ülkeleri, başka yerleşim yerlerindeki standartlar bizde lutuf olarak sahiplerimiz tarafından bize bahşedilir.

'Bu yazıyı yazdın ya, ne olacak' diyen dostlara da selam olsun. Ben elimden geleni yapıyorum ama sizin standartlarınız bu kadar düşükse, hakkınızı aramak noktasında bu kadar yeteneksizseniz o da sizin bileceğiniz iş.

Kaldırımlarında motorsikletlerin terör estirdiği, devlet kurumlarında halkının bekletildiği, yardımcı kitap konusunda soyup soğana çevrilen bir yerleşim birimi bunlara ses çıkarmıyor ama memleketin yönetim şeklinin nasıl olması gerektiği konusunda ahkam kesiyor.

Hey yavrum hey. Kendi bağında ot olamayan, el dalından gül derecek yani. Olmayacak ben de biliyorum da, benimki de can sıkıntısı işte...

BİR ÇAĞRI...

                Belediye çalışanlarının uzun süredir maaş konusunda dertli olduğu herkesin malumu. Sağolsunlar, yolda beride gören eş dost bize sıkıntılarını iletiyor ki gündeme getirelim. Bu konuda bazı sıkıntılar artık dert boyutunu geçmiş ve dram seviyesine gelmiş bulunmakta. Ev kirasını ödeyemedikleri için evlerinden çıkarılma endişesi içinde yaşayanlar, çocuklarına karşı en temel vazifelerinden aciz babalar diye liste uzayıp gider ve bu işin nerede sonlanacağı bilinmez.

                Bu konuda kim hata yaptı, nerde hata yaptı konuşulacak ama o konu şimdinin hesabı değil. Alınterlerinin, haklarının davasını süren bu çalışanların mağduriyetleri giderilmeden bunun kavgasını yapmak afedersiniz de orospunun işine döner. Öyledir çünkü, mahalle yanarken orospu saçını tararmış. Bu çalışanların alınterlerinin hakkı iade edilmeli ki bu bacalar tütsün, bu insanların yüzü gülsün. Nerden kısılır, nerden para bulunur bilemem ama mutlaka bulunmalı ve bu rezillik iyice ayyuka çıkmadan, bu para bu insanların cebine girmeli. Bizim, bu işin başında ona buna laf yetiştirmemizle kimsenin cebine birşey girdiği yok çünkü.

                Meclisten borçlanma yetkisi istenebilir. Muhtemelen böyle bir teklife kimse hayır demeyecektir. Çünkü mağduriyet gerçekten üst seviyede arkadaşlar.

 Bu yazı 928 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ2 + 1 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
EFESDOSTTV ARŞİVİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI