Bugun...
06.02.2018 - İnşallah yanlıştır...


İbrahim BECER EFESSELÇUKtan YAZIYOR
i.becer@hotmail.com
 
 

facebook-paylas
Tarih: 07-02-2018 15:52

Gitmediğim için bilmiyorum ama anladığım kadarıyla deve güreşleri iyi geçti.
                İyi geçti dememin sebebi de, sağolsun ilçedeki gazeteci arkadaşların övüp, yere göğe sığdıramamasından değil. Bizde bir şeyin iyi olduğunu anlamanız için birilerinin kötü demesi gerekir. Yetmiş iki saat geçmesine rağmen start çizgisinde bekleyen bu arkadaşlardan ses gelmediyse, bilin ki asayiş berkemaldir. Aslında bu ülkenin de en büyük dertlerinden biri olan başarının alkışlanamaması, bu ilçenin de derdidir. Neyse, etrafında gördüğü üç tane antik yapı vesilesiyle ayakları yerden kesilen hemşehrilerimize de bu gerçeği bir daha hatırlatmış olduk: Biz kırkımız, kırkımız da aynıyız. Nasıl denirdi, hani bir klişe vardı: Yapımda ve yayında emeği geçenlere teşekkür eder, daha nice organizasyonlarda buluşmak ümidiyle gibi bir şeydi.
                Rakiplerinin elleri armut topladığından sebep olsa gerek, geçtiğimiz haftanın gündemini büyük oranda CHP ve onun Gençlik Kolları kompanse etti. Uğur Mumcu gibi gerçekten de idealist bir gazeteciye gösterdikleri vefa güzeldi. Ağaca çıkan keçinin dala bakan oğlağı olur misali, bu partinin gençlerinin kemik gibi olması, hiçbirine katılmasam da görüşlerini inançla savunmaları, çabuk organize olmaları, inatçı kişilikleri, gerektiği zaman güler yüzlü de olabilmeleri bana adı dilimin ucunda, tanıdık birini hatırlatıyor ya neyse...
                Nerede gördüğümü hatırlamıyorum ama geçende bir beyanatlarını okumuştum kendilerinin: Belediyeye CHP'nin altı oklu bayrağını dikmekten bahis açılıyor ve sözler veriliyordu sanırım. Muhtemelen, Milli Emlak'tan ya da Tapu Kadastro'dan kaynaklanan bir hatadan dolayı Belediye demişlerdir. Çünkü Belediye gibi kurumlarda, tıpkı bugünkü Başkan'ın yaptığı gibi, halka eşit mesafede durma esası vardır. Tarafgirlik, kendinden olmayanı ötelemek, işini savsaklamak, selam bile vermemek gibi en basit görgü kurallarına zamanında uyulmadığı için zaten bugün, bu ilçeye fethedilmesi gereken kale muamelesi yapıyorsunuz. Abilerinizin, on beş yıl boyunca yaptıklarının tam tersini yapacağınızın teminatı varsa, bizim gibi oy verenler için de sorun olmaz yani.
                Hazır laf açılmışken, Gençlik Kolları sosyal medya sorumlusu Yaren akçil kızımızla da, bizim kızdan mütevellit bir dostluğumuz varken, ne zamandır konuşulan bir konuyu konuşalım isterim. Uzun zamandır Selçuk sokaklarının durumu ortada; çamur deryası, hendekler falan ziyadesiyle halkımızın canını sıkmakta. Dedikodu olmasını arzu ettiğim ama göstergelerin hiç de öyle olmadığını söylediği bir gerçek var. Her ne hikmetse, Tüm İzmir dahilinde sadece Ak Partili Belediyelerin yolları bu haldeymiş. Ulusal Medyaya da yansıyan bu iddiayı teyid etmek için üşenmedim ve bu ilçelerdeki dostlarımı aradım. Hayret ki hayret, verdikleri cevaplar bu iddiayı destekler nitelikte.
                Mekanizma şu şekilde çalışıyormuş: Şehir içinde bu kazılan yolların yarattığı infial, büyük oranda ilçe Belediye Başkanı'na yansıtılacak ve itibar kaybetmesi sağlanarak, bir seçim yatırımı olarak cebe konulacak, ileride tepe tepe kullanılacak. Yeri kazan kim: Büyükşehir, Mağdur olan kim: Selçuk Halkı, Fatura kime çıkıyor: Selçuk Belediyesi ve onun başkanı Sayın Zeynel Başkan'a. Eğer bu yapılan doğruysa bunun adına siyaset değil, haysiyet cellatlığı denir. Eğer ki bu ilçenin belediyesinin en tepesine CHP bayrağını bu şekilde dikecekseniz de yol yakınken geri dönün.
                Konu bu, inşallah yanılıyorumdur ve böyle değildir.

 Bu yazı 339 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ7 + 4 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
EFESDOSTTV ARŞİVİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI