Bugun...
10.03.2017 - Şirince Köprüsü


İbrahim BECER EFESSELÇUKtan YAZIYOR
i.becer@hotmail.com
 
 

facebook-paylas
Tarih: 23-03-2017 20:05

Şirince Yolu üzerindeki tren yolu alt geçidindeki çalşmaları görünce, ne yalan söyleyeyim 'bir devrin sonu' dedim içimden. Muhtemelen artık su baskını olmayacak ve aralarında benim de olduğum acar gazetecilere 'sel baskını' tarzı haberlere malzeme vermeyecekti malum alt geçit.

Yine de habere konu olmayı başardı bizim asırlık alt geçit. Efendim, elçiye zeval olmaz derler; Şirince Esnafının önemli bir derdi var. Yolun kapanması dolayısıyla mağduriyet yaşadıklarını ifade ediyorlar ki, davalarında son derece de haklılar. Fakat bir gerçek de var ki, bu çalıişmaların orada yapılması gerekmekte. Üç ay gibi bir süreden bahsediliyor ki, zamanlama bence de çok kötü.

Bilindiği üzere yabancı turizm dediğimiz ve ilçenin can damarı olan gelir kalemini uzun bir süre unutmamız gerekecek. Dilek ve temenniler aksi yönde olsa da, büyüklerimizin her şeyin iyiye gideceği kulağımıza fısıldansa da gerçeklerle örtüşmemekte. Gerçekçi olmakta fayda var ve bizim gerçeğimiz de yerli turiste gözümüz gibi bakmaktan geçiyor. İçinde bulunduğumuz ve önümüzdeki iki ayı da kapsayan bahar ayları, özellikle öğrenci gruplarının en yoğun olarak ilçemizi ziyaret ettikleri aylar. Ana yolu tamirat dolayısıyla kapalı olan Şirince'ye ulaşım, nasıl daha rahat sağlanır diye düşünen oldu mu acaba?

İkinci yolun kullanılacağını ben de biliyorum. Fakat orada da sorun şu; Şirince'ye gidecek olan araçlar, refleks olarak ilçenin girişinden kapalı olan yola yönlenmekte. Yeterli yönlendirme olmadığı için ortaya kötü görüntüler çıktığını biliyorum önceki deneyimlerimden. İyi bir yönlendirme çalışması yapılarak, daha önceki hatalardan ders alınarak bu işin üzerine gidilmesini istemekteler esnaf arkadaşlarımız.

Gerekli kurum ve kuruluşların bu işin üzerinde durması ve kendileriyle ilgilenilmesi, belki de ilçe ekonomisi için can suyu olacak. Gelin bu talebe kayıtsız kalmayın ve bu arkadaşların sesine kulak verin.Bu yazı 2277 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ2 + 1 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
EFESDOSTTV ARŞİVİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI