Bugun...
KORAY YOLCU VE TİCARET ODASI


İbrahim BECER EFESSELÇUKtan YAZIYOR
i.becer@hotmail.com
 
 

facebook-paylas
Tarih: 01-06-2017 11:40

Klavyenin tuşları arasında kendine yuva bulmuş mikroptan mıdır nedir, biz gazeteci tayfasının müzdarip olduğu bir dert var ki iflah olmuyoruz. Bu derdin adı eleştirmek, eleştirmek ve yine eleştirmek. Eleştirecek birşey bulamadığımızda da gerekirse yaratırız ki, bu da bizim tayfanın alameti farikası, yani markasıdır.
Bir süredir yazacağım ama eksik aramaktan etrafımda, sıra bir türlü ona gelmiyordu. Yazıp çizdiklerimizden, kıyasıya eleştirdiklerimizden bir sonuç alamayınca, bu hafta değişik bir şey yapmanın doğru olacağına karar verdim.
Ticaret odasını ve onun genç başkanını uzun süredir izliyorum ve gerçekten gıpta ediyorum. Oda'nın hizmet kalitesini beş yıldıza yükseltmek için mücadele ediyor, üyeleri için 'Etkili iletişim ve beden dili' de dahil olmak üzere kurslar düzenliyor, Kadınlar Gününde bayan üyeleri için kutlama programı düzenliyor ve daha neler. Tüm bunları sessiz sedasız ve içinden gelerek yapması, insanın gözüne sokmaması, yasak savma kabilinden bir aktivite olarak düşünmemesi de kendisi ve arkasındaki ekibi adına artı bir puan.
Muhtemelen arkasında dengeli, işinin ehli ve çalışkan bir ekibi vardır. Gazetecilik adına sadece eksikliklerin, hataların arandığı ve manşetlere taşındığı bir ilçede, bu şekilde aradan sıyrılmak da bir başarı hikayesidir. Bu vesileyle, bu yazı da bir hakkın iadesidir. Ticaret Odası gibi kurumların, yine bu ilçede faaliyet gösteren diğer hantal, taraflı, burnundan kıl aldırmayan örgütlere örnek olması, rol model kabul edilmesini dilerim.
Bir yere yaslanmadan, oradan güç almadan, doğru bildiğini yaparak ve en önemlisi de bunu halkın menfaatlerini gözeterek becerebilmek, demek ki bu ilçede imkan dahilindeymiş. Ticaret Odası ve onun genç başkanına bu gerçeği bize gösterdiği için teşekkürler.
HACI KAÇANLAR CAMİİ
Bir teşekkür de, bu caminin yapımında maddi ve manevi desteğini esirgemeyenlere. Camiyi gezdim ve bu ilçe için gurur duydum. İşim gereği çok gezdim ve gezdiğim her yerde de camileri ziyaret etmeye özen gösterdim. Hacı Kaçan Cami'nin dış cephesi kadar, içindeki süslemeler, tezyinler, işlemeler de gerçekten özene bezene yapılmış.
Bu topraklara borcu olduğunu hissedip, sessiz sedasız böyle hayır işlerine imza atanlara teşekkürü bir borç bilip, takdir etmemek mümkün değil. Bölge için büyük bir ihtiyaçtı ve gelecek nesillere de miras niteliğinde bir eser.
Ne diyelim, Allah razı olsun...

 Bu yazı 453 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ5 + 6 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
EFESDOSTTV ARŞİVİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI